Від партнерів


Реклама


загрузка...

Останні публікації

Обмежити пошук фільтруванням:


Підсумкова контрольна робота «Світова економіка та інтеграційні процеси»

Підсумкова контрольна робота «Світова економіка та інтеграційні процеси»
Мета уроку: визначити рівень учнів оволодіння знаннями; коригувати знання, уміння й навички.
Тип уроку: контролю, оцінювання і коригування знань учнів.



Практична робота 8. Аналіз та порівняння торгового і платіжного балансу різних країн (частина 2)

Практична робота 8. Аналіз та порівняння торгового і платіжного балансу різних країн (частина 2)
Мета уроку: порівняти платіжні баланси різних країн та проаналізувати платіжний баланс України.
Тип уроку: практичне заняття.



Платіжний баланс країни. Рахунок руху капіталу в платіжному балансі. Практична робота 8. Аналіз та порівняння торгового і платіжного балансів різних країн (частина 1)

Мета уроку: ознайомити учнів з функціями міжнародних економічних організації, їх роллю у світовому русі капіталів; розкрити особливості платіжного балансу; навчити методики розрахунків; узагальнити та систематизувати знання учнів з теми; визначити рівень оволодіння учнями головними теоретичними знаннями; закріпити практичні вміння учнів розв'язувати задачі; розвивати навички само- та взаємоконтролю, уміння працювати в групі.



Прямі та портфельні іноземні інвестиції. Міжнародні компанії в іноземному інвестуванні. Діяльність міжнародних організацій — МВФ, Світового банку, ЄБРР, Європейського інвестиційного банку тощо — у забезпеченні міжнародного руху капіталів

Мета уроку: ознайомити учнів із сутністю іноземних інвестицій, їх структурою, сучасними тенденціями; формувати чітке розуміння понять «концесія», «консорціум», «альянс», «вільні економічні зони» тощо.

Основні поняття: прямі інвестиції, портфельні інвестиції, міжнародні альянси, концесії, консорціуми, вільні економічні зони, міжнародний лізинг, факторинг, франчайзинг.

Тип уроку: вивчення й первинного закріплення знань.



Необхідність міжнародного руху капіталів. Форми міжнародного руху капіталів: міжнародний кредит та іноземне інвестування. Міждержавні, міжнародні організації та приватні міжнародні кредити

Мета уроку: формувати в учнів чітке уявлення про сутність, причини виникнення та форми міжнародного руху капіталів; розкрити структуру міжнародного руху капіталів узагалі та світового ринку позикових капіталів — як його частини; ознайомити учнів із тенденціями розвитку міжнародного кредиту.



Форми міжнародних грошей: СДР та євро. Формування валютного курсу: режими плаваючих та фіксованих курсів. Фактори впливу на курс валюти за плаваючого режиму. Вплив змін курсу національної валюти на умови зовнішньоїторгівлі. Перевірна робота

Мета уроку: пояснити учням особливості формування валютного курсу в умовах плаваючих і фіксованих режимів; розглянути фактори впливу на валютний курс; формувати в учнів чітке уявлення про вплив змін валютного курсу на умови зовнішньої торгівлі.



Європейська валютна система у XXI ст.

Мета уроку: ознайомитися з Європейською валютною системою, її параметрами, механізмом формування курсу євро; розглянути особливості міжнародних грошей (СДР), їхні переваги; навчитися обчислювати курси міжнародних грошей.



Еволюція міжнародної валютної системи: система золотого стандарту, система золотовалютного стандарту, система регульованих плаваючих валютних курсів

Мета уроку: розглянути головні етапи еволюції міжнародної валютної системи; формувати в учнів розуміння особливостей і причин переходу від системи золотого стандарту до системи золотовалютного стандарту та системи регульованих плаваючих валютних курсів.



Європейська інтеграція. Етапи розвитку та сучасні тенденції в європейському союзі

Мета уроку: формувати в учнів знання про етапи й тенденції розвитку європейського співробітництва та Європейського Союзу; ознайомити їх з перевагами й недоліками вступу України до Європейського Союзу.
Тип уроку: комбінований.



Етапи розвитку СОТ як прояв лібералізації зовнішньої торгівлі. Головні вимоги до членів СОТ. Переваги й обмеження членства в СОТ

Мета уроку: формувати в учнів знання про функції, етапи розвитку та структуру світової організації торгівлі (СОТ); ознайомити їх з головними принципами роботи СОТ; визначити головні вимоги до членів СОТ; з'ясувати переваги й недоліки членства України в СОТ. Основні поняття: загальна угода про мито і торгівлю (ГАТТ), Генеральна угода про торгівлю послугами (ГАТС), Угода про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС), принципи світової торгівлі, зв'язаний тариф.