Від партнерів


Реклама


загрузка...

Обмежити пошук фільтруванням:


Службові записки

Службова записка — це документ, який використовується для вирішення внутрішніх питань підприємства, установи тощо. Службова записка може містити пропозицію, звернену до керівника, а також інформацію про проведення заходу, про хід виконання якогось завдання чи розпорядження керівництва, про будь-які порушення, виробничі досягнення тощо. Найпоширенішими видами службових записок є доповідна та пояснювальна записки.



Довідка

Довідка — це документ, який засвідчує факти біографії або діяльності особи чи установи, надається на їхню вимогу до іншої установи. Довідки поділяються на дві групи:
— службові, що містять інформацію про факти й події службового характеру;
— особисті, що засвідчують якийсь юридичний факт.
Найчастіше довідки оформляються на бланках установи, у них від руки заповнюють тільки індивідуальні відомості.



Характеристика

Характеристика — це документ, у якому дається оцінка діловим і моральним якостям особи. Вона подається при вступі до середніх і вищих навчальних закладів, при висуванні на виборні посади, при атестаціях та в інших випадках. Характеристики видаються адміністрацією підприємства (організації, навчального закладу) на прохання працівника (студента, практиканта тощо).



Резюме

Резюме — це документ про особисті, освітні та професійні дані. Складається при прийомі на роботу. Особливістю такого документа є стислість (його обсяг, як правило, не перевищує 1 аркуша). У резюме відомості про професійну діяльність та освіту викладаються у зворотному хронологічному порядку.



Автобіографія

Автобіографія — документ, що містить опис життя та діяльності особи і складається нею самою. Автобіографія пишеться у довільній формі, проте існують її обов'язкові складові. Усі відомості в автобіографії викладаються від першої особи (я навчався, маю державні нагороди тощо).



Заява

Заява — це документ, який містить прохання особи (особиста заява) або установи (службова заява) щодо здійснення своїх прав або захисту інтересів.
Заява пишеться власноручно в одному примірнику. Різновидами заяви є заява-зобов'язання (прохання про надання позики), заява про відкриття рахунка, про притягнення до відповідальності та ін.



Протокол

Протокол — це службовий документ із записом ходу обговорення питань і рішень, ухвалених на зборах, нарадах, конференціях, інших засіданнях колегіальних органів. У протоколах відображаються всі виступи з питань, що розглядаються, і рішення, ухвалені в результаті обговорення.
Протокол веде секретар або інша призначена особа.



ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА. Розписка

Розписка — це письмове підтвердження певної дії, яка мала місце, — передачі й отримання грошей, товарів, документів.
Реквізити:
1. Назва виду документа.
2. Текст.
3. Дата.
4. Підпис особи, яка отримала цінності.
5. Завірення підпису (у приватній розписці). Розписка може бути приватного характеру (особа отримує цінності від особи) і службового характеру (особа — представник установи — отримує цінності від цієї або іншої установи).



Правила ввічливого листування

Автор листа вибирає форму звертання до людини, якій пише. До старших людей звертаються шанобливо— на Ви, до близьких, рідних, друзів, ровесників — на ти.
Лист обов'язково починається звертанням і закінчується словами ввічливості: до побачення, до зустрічі, мої привітання всім родичам, чекаю відповіді, на цьому закінчую, відгукніться на мій лист, на все добре тощо.



Оформлення сторінки

Організаційно-розпорядчі документи оформляють на папері форматом А4 (297 х 210 мм) та А5 (148 х х 210 мм). Для зручності з обох боків сторінки залишаються вільні поля: ліве — 35 мм; праве — не менше 8 мм; верхнє — 20 мм; нижнє — 19 мм (для формату А4) та 16 мм (для формату А5). Тільки перша сторінка документа друкується на бланку, друга і наступні — на чистих аркушах паперу.