Від партнерів


Реклама


загрузка...

Останні публікації

Обмежити пошук фільтруванням:


Тема. Тематичне оцінювання з теми «Хімічний зв'язок і будова речовини»

Цілі уроку: узагальнити й скоригувати знання учнів з теми «Хімічний зв'язок і будова речовини»; визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці.

Тип уроку: контролю й коригування знань, умінь і навичок.

Форми роботи: письмова контрольна робота за варіантами.

Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця електронегативностей.



Тема. Хімічний зв'язок і будова речовини

Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про види хімічного зв'язку й типи кристалічних ґраток з погляду будови атома; продовжити формування елементів наукового світогляду учнів, багатогранності та єдності будови речовини, взаємозв'язку явищ у природі; розвивати вміння й навички учнів застосовувати отримані знання для виконання завдань; підготувати учнів до тематичного оцінювання з теми «Хімічний зв'язок і будова речовини».



Тема. Окисно-відновні реакції

Цілі уроку: поглибити знання учнів про ступінь окиснення на прикладі окисно-відновних реакцій; розвивати навички написання хімічних рівнянь на прикладі найпростіших окисно-відновних реакцій; відпрацювати навички й уміння визначати ступені окиснення атомів хімічних елементів за хімічною формулою.



Тема. Складання формул сполук за відомим ступенем окиснення атомів елементів

Цілі уроку: закріпити навички складання хімічних формул за відомими ступенями окиснення атомів, визначення ступенів окиснення; розширити уявлення про хімічні реакції на прикладі хімічних реакцій зі зміною ступеня окиснення атомів; показати єдність двох процесів — окиснення й відновлення — як властивості атомів віддавати та приєднувати електрони.



Тема. Ступінь окиснення

Цілі уроку: сформувати уявлення про ступінь окиснення, розділити поняття «валентність» і «ступінь окиснення»; формувати навички визначення ступеня окиснення в сполуках за формулами, а також за будовою атомів, що утворюють ці сполуки.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.



Тема. Залежність фізичних властивостей речовин від типів кристалічних ґраток

Цілі уроку: систематизувати знання учнів про будову речовин на прикладі речовин з різними типами кристалічних ґраток; розвивати вміння й навички порівнювати властивості речовин та їх будову, аналізувати будову атома й будову речовин та їх зв'язки з фізичними властивостями простих і складних речовин; поглибити знання про класи неорганічних сполук на основі знань про будову речовини.



Тема. Кристалічні ґратки. Атомні, молекулярні та іонні кристали

Цілі уроку: показати взаємозв'язок між будовою речовин та їх фізичними властивостями на підставі знань про типи хімічних зв'язків у неорганічних речовинах; ознайомити учнів з типами кристалічних ґраток (атомною, молекулярною, іонною, металевою); сформувати вміння характеризувати фізичні властивості речовин за типом кристалічних ґраток і видом хімічного зв'язку.



Тема. Ковалентний полярний і неполярний зв'язок, іонний зв'язок. Електронні формули молекул речовин

Цілі уроку: закріпити знання про види хімічного зв'язку; розвивати навички написання електронних формул речовин, уміння визначати вид хімічних зв'язків у молекулах за будовою атомів, що утворюють цю молекулу.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь і навичок.
Форми роботи: самостійна робота, групова робота.



Тема. Ковалентний зв'язок, його види — полярний і неполярний. Утворення ковалентного неполярного й полярного видів зв'язку

Цілі уроку: ознайомити учнів із принципами утворення ковалентного неполярного й полярного видів зв'язку; формувати навички складання електронних формул речовин.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Форми роботи: розповідь учителя, самостійна робота в групах.
Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця електронегативностей, схеми будови молекул водню і флуороводню.



Тема. Електронна природа хімічного зв'язку. Поняття про електронегативність

Цілі уроку: ознайомити учнів із причинами виникнення хімічного зв'язку між атомами в процесі утворення простих і складних речовин, типами хімічного зв'язку; розкрити зміст поняття електронегативність та його застосування для визначення типу хімічного зв'язку; поглибити знання про періодичний закон і будову атома на прикладі утворення хімічного зв'язку між атомами різних хімічних елементів.