Від партнерів


Реклама


загрузка...

Обмежити пошук фільтруванням:


Литературная гостиная "Пейзажи души" (Символизм в литературе, музыки, живописи Франции)

0
Цели:
    n
  • углубить и расширить знания учащихся о поэтах-символистах, художниках-символистах, музыкантах-символистах Франции
  • развивать умение сопоставлять переводы
  • воспитывать любовь к поэзии, живописи, музыке,глубокий интерес к поэтам, музыкантам, художникам- символистам как выдающимся личностям, уникальным, неповторимым;
  • воспитывать эстетическое чувство, тонкий вкус на произведениях символизма.
  • n



Воплощение материнства и жертвенности в повести Н.В.Гоголя “Тарас Бульба”

0
Цели урока:
    n
  • показать трагичность судьбы женщины-казачки
  • отобразить мастерство писателя в изображении образа матери
  • развивать компетенции, необходимые для формирования навыков рассуждения и критического мышления
  • воспитывать уважение и любовь к матери
  • n



Краткое содержание "Чрево Парижа"

Сюжет разворачивается вокруг судьбы Флорана, бывшего некогда школьным учителем. В 1851 году во время беспорядков, сопровождавших государственный переворот 2 декабря 1851, этот человек был по ошибке принят за противника нового режима и осуждён на каторгу в Кайенне. Отбыв несколько лет наказания, Флоран с риском для жизни бежал с каторги и смог добраться до Парижа, где с трудом пытается найти себе средства к существованию...



Путешествия Гулливера

В книге Свифта четыре части: его герой совершает четыре путешествия, общая длительность которых во времени составляет шестнадцать лет и семь месяцев. Выезжая, точнее, отплывая, всякий раз из вполне конкретного, реально существующего на любой карте портового города, он неожиданно попадает в какие-то диковинные страны, знакомясь с теми нравами, образом жизни, житейским укладом, законами и традициями, что в ходу там, и рассказывая о своей стране, об Англии.



Національне самовизначення: принципи і практика

Перед українським суспільством стоїть необхідність самоосмислення. Брак самоусвідомлення спричинений тривалим періодом несамостійного існування українства у межах неукраїнських суспільно-політичних систем.
Одним із складників цього процесу є осмислення витоків та підстав української державності. Далеко не всі українці усвідомлюють себе приналежними до української нації, і далеко не все населення Української держави розуміє, що само існування її є наслідком самовизначення української нації.



Ключові проблеми моральних цінностей сучасного суспільства

Опис книги:
Одвічні пошуки й проблеми сутності людської душі спонукають нас до
роздумів, що характеристика сучасності не може бути однозначною, оскільки
аналізуються дуже суперечливі процеси, в надрах яких і визріває нова якість
людського буття, народжується нове моральне обличчя світу, формуються
інакші духовно-естетичні умови існування особистості. Світ динамічно
змінюється на очах, залишаючи й в окремої людини, й у багатомільйонних мас
відчуття драматизму, марних мрій і сподівань та болісних сумнівів.



Дао-Де-Цзін (Лі Ер)

Книга Дао-Де-Цзін (Книга про Дао і Де) була написана великим китайським духовним подвижником Лао-Цзи приблизно дві з половиною тисячі років тому. Лао-Цзи у тодішньому втіленні був особистим учнем Хуан-Ді — в ті роки невтіленого — ідосяг повної духовної самореалізації.
Нині Лао-Цзи надає духовну допомогу втіленим людям, представляючи Дао як Де
(роз’яснення — в тексті книги).



СОЙЧИНЕ КРИЛО ІЗ ЗАПИСОК ВІДЛЮДЬКА

Героїня новели «Сойчине крило» дуже помилилася у своєму виборі, і це призвело до тяжких моральних та фізичних страждань. Тому вона згадує своє перше чисте й незаплямоване кохання, хапається за нього хоч у листі, як за рятівну соломину.



Iван Якович Франко "ЗІВ'ЯЛЕ ЛИСТЯ"

Збірка складається з трьох частин, або «жмутків». У «жмутках» вміщено інтимну лірику, в якій оспівано глибокі почуття палкого, але нещасливого кохання. В цій збірці розкривається душевна трагедія ліричного героя (самого Івана Франка), викликана тяжкими обставинами особистого життя, зокрема нерозділеним коханням.



БЕРЕСТЕЧКО

Історичний роман. Це книга про одну з найбільших трагедій української історії — битву під Берестечком. Написана ще в 1966 — 67 роках, вона згодом не раз дописувалась на всіх етапах наступних українських трагедій — і після поразки 60-х років, і в безвиході 70-х, і в оманливих пастках 80-х.