Від партнерів


Реклама


загрузка...

Обмежити пошук фільтруванням:


Урок 20 Тема. Узагальнення, систематизація, контроль навчальних досягнень

Мета: узагальнити, систематизувати й виявити навчальні досягнення учнів за темою «Мінливість»; удосконалювати навички самостійної роботи, формувати навички самооцінки.
Матеріали й обладнання: таблиці, картки із завданнями для узагальнення та контролю.
Поняття: спадковість, мінливість, генетика.
Тип уроку: контрольно-узагальнювальний.



Урок 19 Тема. Розв’язання типових задач на визначення виду мутацій

Мета: закріпити знання генетичних закономірностей, сформувати вміння користуватися генетичною символікою при розв’язанні задач, закріпити вміння розв’язувати генетичні задачі.
Матеріали й обладнання: таблиці з генетики «Моногібридне схрещування», «Дигібридне схрещування», «Зчеплене успадкування. Кросинговер», «Генетика статі», «Мутаційна мінливість».



Урок 18 Тема. Виявлення й опис нормальних та мутантних форм дрозофіли. Виявлення джерел мутагенів у навколишньому середовищі та оцінка можливих наслідків їхнього впливу на організми

Мета: розкрити причини мутаційної мінливості, виявити наслідки мутацій; навчитися визначати нормальні й мутантні форми дрозофіл, описувати їх, розпізнавати мутації, порівнювати нормальні й мутантні форми дрозофіл, виявляти в них риси подібності й відмінності, з’ясувати значення мутацій для організмів та еволюційного процесу; ознайомитися з методами виявлення важких металів у навколишньому середовищі; розвивати вміння теоретично узагальнювати результати спостережень та досліджень, доводити, що мінливість — загальна властивість живої природи.



Урок 17 Тема. Спадкова мінливість. Закон гомологічних рядів спадкової мінливості М. Вавилова

Мета: розкрити сутність спадкової мінливості — мутаційної та комбінативної; з’ясувати значення спадкової мінливості для еволюції та селекції; сформулювати закон гомологічних рядів і пояснити його значення; розкрити причини мутаційної мінливості, виявити наслідки мутацій.



Урок 16 Тема. Взаємодія генотипу й середовища. Модифікаційна мінливість, її статистичні закономірності

Мета: розвивати поняття про взаємодію організму й середовища, продемонструвати вплив зовнішнього середовища на реалізацію генотипу, сформувати знання про біостатистичний метод дослідження, навчитися будувати варіаційний ряд та графік мінливості досліджуваної ознаки, формувати вміння визначати причини мінливості, користуватися статистичним методом дослідження при виявленні статистичних закономірностей кількісних ознак модифікаційної мінливості на прикладі використання математичних методів у біології, розвивати вміння теоретично узагальнювати результати спостережень і досліджень, доводити, що мі



Урок 15 Тема. Мінливість ознак, її види й значення

Мета: розкрити сутність мінливості; сформувати знання про її види; розкрити причини мінливості, з’ясувати значення спадкової та неспадкової мінливості для еволюції й пристосованості виду.
Матеріали й обладнання: таблиці «Мутаційна мінливість», «Модифікаційна мінливість», фотографії, гербарії.



Урок 14 Тип уроку: урок засвоєння інтелектуальних і практичних способів діяльності (інтелекту-альних і практичних навичок і вмінь); урок-практикум (на розсуд учителя).

Тип уроку: урок засвоєння інтелектуальних і практичних способів діяльності (інтелекту-альних і практичних навичок і вмінь); урок-практикум (на розсуд учителя).
Лабораторний практикум № 4
Тема 2. Проведення аналізу розщеплення за кольором та формою насіння культурної рослини
Лабораторний практикум № 4
Тема 3. Виявлення домінантних і рецесивних ознак у культурних рослин та свійських тварин



Урок 13 Тема. Узагальнення, систематизація знань й контроль навчальних досягнень за те-мою «Спадковість»

Мета: узагальнити й перевірити знання про закони успадкування та їхні цитологічні основи, про матеріальні основи спадковості й мінливості, опанувати символіку й термінологію, необхідні для розв’язування задач; систематизувати й виявити навчальні досягнення учнів за темою: «Спадковість»; розвивати навички самостійної роботи, формувати навички самооцінки.



Урок 12 Тема. Методи вивчення спадковості людини. Генетика популяцій

Мета: пояснити причини неможливості застосування щодо людини експериментальних методів генетики рослин і тварин; вивчити сутність і значення основних методів антропогенетики: генеалогічного, близнюкового, цитогенетичного; забезпечити розвиток пізнавальних процесів учнів у ході розв’язання проблемних питань та дослідних задач; установити необхідність генетичних знань для прогнозування появи спадкових хвороб у людини та їхньої ранньої діагностики.



Урок 11 Тема. Генетика людини

Мета: вивчити особливості людини як об’єкта генетичних досліджень, сформувати знання про основні методи вивчення спадковості людини, результати вивчення спадковості людини; закріпити знання учнів щодо розв’язання генетичних задач; виховувати дбайливе ставлення до генетичного здоров’я людини в загальновидовому й особистому плані; продовжувати формування знань про гени, про генотип, закріпити поняття «алелі», «алельні гени», «домінантні» та «рецесивні» ознаки, «аутосоми», «статеві хромосоми».