RSS-матеріал


Підписатись на E-mail:

Користувацький вхід

Урок розвитку зв'язного мовлення Графічний редактор PAIN / Листівка до Нового року

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


0

Урок розвитку зв'язного мовлення
3 КЛАС
Тема уроку: Графічний редактор
РAIN/ Листівка до Нового року.
Програмний засіб: МS РАINТ.
Мета уроку:
• учити працювати в середовищі графічного редактора М8 РАINТ;
• навчити учнів створювати вітальну листівку з текстом і малюнком у гра-фічному редакторі;
• розширити знання учнів про вітальні листівки;
• розвивати вміння відрізняти текст від набору речень;
• виховувати художній смак, естетичне сприйняття.
Обладнання: картки з текстом, малюнок ялинки, зразки вітальних листівок.
Хід уроку
I. Організація класу
Техніка безпеки
- Як ви розумієте такі віршовані рядки?
Правил безпеки дотримуйся, друже,
Тоді із комп'ютером будеш у дружбі!
(Пояснення учнів)

II. Мотивація навчальної діяльності.
Скажіть, яке ваше найулюбленіше свято?
(Відповіді дітей)
- Тому до нас і завітала Новорічна ялинка?
- Незабаром Новий рік. Ми з вами будемо вітати своїх рідних, друзів.

III. Повідомлення теми уроку.
- Сьогодні ми будемо складати текст вітальної листівки для свого друга. Ви всі бачили листівки. Вони бувають з різними малюнками, без тексту і з текстом. На нашій листівці буде і текст, і малюнок. А допоможе нам в роботі графічний редактор РАINТ.

IV. Повторення вивченого про текст.
1. Робота в парах. Учні отримують картки.
(Можна записати тексти на дошці).
- Пригадайте, на уроках української мови ми вивчали тему «Текст». Порівняйте записане на картках.

Картка 1
З усіх дерев ялинка - найкорисніше дерево. На траві лежав віночок з польових квітів. Мурчик виліз на дерево. Петрик хотів наздогнати Оксанку. Сонечко всміхнулося рожевій хмаринці

Картка 2
У різні пори року росте й зеленіє ялинка. Своєю красою вона захоплює дорослих і дітей. Зимою всі дерева дрімають без листя, тільки ялинка зеленіє і вабить око. З усіх дерев ялинка - найкорисніше дерево. У ялинкових лісах будують лікарні, санаторії, дбають, щоб люди дихали чистим повітрям. А ще краще виглядає ялинка на Новий рік, коли вона прикрашена різними іграшками і світиться різнокольоровими вогнями. Діти і дорослі кругом ялинки співають новорічних пісень, а Дід Мороз з Снігурочкою роздають подарунки.

- Визначте, на якій з карток запи¬саний текст. Для цього проведіть аналіз за таким планом:
• Чи зв'язані речення за змістом?
• Чи записані вони у певній послідовності?
• Чи можна до запису дібрати заголовок? Який?
2. Умовивід.
- Отже, запис на картці 2 є текстом.
3. Які типи текстів ви знаєте? (Відповіді учнів).

V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
1. Вступне слово вчителя.
- Пригадайте, які ви знаєте слова – звертання?
- Як можна скласти речення й розташувати слова, щоб вийшов текст - вітання?
- Усно складіть вітальний текст.
3. Приклади учнівських вітальних текстів.
Хвилинка відпочинку під музичний супровід.
Сніжинки кружляють, кружляють.
Тихенько на землю лягають, лягають.
Біленькі й прозорі сніжинки.

VI. Актуалізація знань.
1. Вступне слово вчителя.
- На попередніх уроках ми вчилися працювати в графічному редакторі РАІNТ.
1. Мозкова атака.
- Подумайте і скажіть, які можливості мають графічні редактори?
2. Корекція. Дайте відповіді на запитання:
- Як увійти в програму РАINТ?
(На робочому столі знайти піктограму РАINТ і двічі клікнути лівою клаві-шею миші. Або виконати такий маршрут: ПУСК => ПРОГРАМИ => СТАНДАРТНІ => РАINТ).
- Як обрати потрібний інструмент на панелі інструментів?
(Підвести вказівник до зображення потрібного інструмента і клікнути лівою клавішею миші).
-Чи можна розфарбовувати зобра¬ження «одним пензлем» двома різними фарбами, обравши на палітрі два кольори?
(Так, можна. Для цього слід обрати два кольори на палітрі і по черзі натискати й утримувати під час малювання ліву та праву клавіші миші).
Учитель виправляє помилки, нагадує, якщо діти щось забули, доповнює їх відповіді.
3. Ознайомлення учнів з комп'ютерною частиною уроку.
- Якщо ви все пригадали та уявили, якою саме буде вітальна листівка до друга, приступимо до роботи за комп'ютером.

VII. Практична робота учнів за комп'ютером.
1. Повторення правил безпеки.
2. Творче завдання.
- Пофантазуйте. Придумайте свій малюнок, щоб прикрасити листівку.
- Уявіть собі, якою буде ваша листівка.

3. Демонстрація вчителем елементів роботи з текстом у графічному редак-торі РАINТ з поясненням: «Спочатку виконайте свій малюнок. Оберіть місце для тексту-вітання. Для цього підведіть вказівник до кнопки з буквою А на панелі інструментів. Клікніть її та, натиснувши й не відпускаючи ліву клавішу миші, виділіть місце (прямокутник), де розміщуватиметься текст-вітання. Тепер за допомогою клавіатури наберіть коротенький текст-вітання».
4.Практична робота учнів за комп’ютером.
Релаксація.
Закрийте очі .Уявіть себе в лісі, біля справжньої ялинки.
Ви вдихаєте чисте свіже повітря. Легенький вітерець лоскоче щічки. Подивіться в далечінь. Покліпайте очима. Закрийте їх. Повільно порахуйте до 5. Відкрийте очі. Знову подивіться в далечінь. Покліпайте очима.
Закрийте їх. Подумайте про щось приємне. Відкрийте очі. От ми й відпочили.
Листівки можна роздрукувати.

VIII. Підсумок уроку.
Який текст ми складали сьогодні на уроці?
- Що нового дізналися?
- Яку програму використовували для створення вітальної листівки для друга?
- Чи цікавим був урок?
- Чим?
- Що найбільше вас зацікавило?
- Діти, ви добре працювали на уроці.
- За допомогою кружечків, які знаходяться у вас на партах, покажіть мені який у вас зараз настрій. Діти малюють свій "настрій" і прикрашають ялиночку своїми кружечками. Дякую за співпрацю.

На згадку про урок Вчителька дарує учням сніжинки на яких записані привітання з Новим роком.

Автор: 

Медяник Людмила Олександрівна учитель початкових класів Металістівської ЗОШ I - III ступенів імені М.Островського

Голосування

Чи відчуваєте Ви професійне (емоційне) вигорання у вашій роботі вчителя?:

Останні коментарі