Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Робота з природними матеріалами. Послідовність дій під час виготовлення виробів із природних матеріалів. Практична робота: Виготовлення композицій з об'ємних виробів із природного матеріалу за мотивами казок.

0

1 – й клас
Урок трудового навчання
Тема. Робота з природними матеріалами. Послідовність дій під час виготовлення виробів із природних матеріалів. Практична робота: Виготовлення композицій з об'ємних виробів із природного матеріалу за мотивами казок.

Мета. Навчити учнів виготовляти об'ємні вироби з природніх матеріалів, користуватися технологічними картами. Розвивати дитячу фантазію, творчість. Виховувати культуру праці, інтерес до роботи, кмітливість, винахідливість, а також доброту, порядність та дружні відносини між людьми.

Обладнання. Природні матеріали: шишки, жолуді, горіх, гілочки, пластилін, серветки, маски лисиці та їжака, інші зображення (формат PDF).
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Дзвінко пролунав дзвінок,
Всіх покликав на урок.
Тож сідайте всі за парти.
Починаємо урок.
-Передивіться очима чи все готово до уроку: природний матеріал, пластилин, дощечки.
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Починаємо урок трудового навчання. Сьогодні ми помандруємо у нову казку. Відгадайте, хто буде героями нашої казки?
Загадка:
Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок
Як він зветься?... (їжачок)
-Послухайте та запам'ятайте цікавинку про їжачка.
Цікавинка про їжачка. На тілі їжачка 5000 голок. Вони захищають його від ворогів. На голках та на тілі їжачка можуть бути різні паразити – блохи, кліщі. А щоб позбутися їх, він заходить у воду до кінчика носа. Але як тільки їжачок пройдеться лісовими хащами, його голки знов забруднюються.
Про іншого героя нашої казки ви дізнаєтеся, якщо розгадаєте ребус: (малюнок листочка - кома - иця)

Цікавинка про лисичку: Цікаво як лисичка обдурює птахів: ляже на бік, очі заплющить і лежить не ворухнеться, наче мертва. Підлетить сорока чи ворона – і потрапляє до лап хижака.
- То як ви думаєте буде називатися наша казка? (Лисиця та їжак)

3. Вивчення нового матеріалу
3.1 Слухання казки.
Частину казки показують діти в масках.
- Казка не закінчилась. Давайте виготовимо героїв казки і пофантазуємо, як могла закінчитись казка.
Їжачок та лисичка самі виберуть вас. Загляньте під парту – вони залишили вам свій знак (малюнки з їх зображенням).
Перед вами коробочки з природними матеріалами.
- Згадайте, що відноситься до природних матеріалів? (шишки, горіхи, жолуді, гілочки, листочки дерев, насіння)
- Ще перед вами пластилін, для того, щоб з'єднати матеріали, або доліпити частини поробки.
- Згадаймо інструкцію з техніки безпеки при роботі з пластиліном:
3.2 Інструкція з техніки безпеки.
1. Роботу починай лише з дозволу вчителя.
2. Працюй з пластиліном лише на підкладній дошці.
3. Слідкуй за чистотою. Не залишай пластилін будь-де, не кидай його на підлогу.
4. Обережно користуйся стеками.
5. Після роботи з пластиліном витри руки серветкою, вимий з милом.
6. Після закінчення роботи наведи лад на робочому місці.
Отже, пам'ятаймо: (на комп'ютері відображені правила, які ще раз читає вчитель).
3.3 Фізкультхвилинка:
Із гори їжак скотився,
Сів,
Проповз,
І зупинився.
Ніс до сонця простягнув,
Покрутився
І зітхнув.
3.4 Аналіз зразка їжачка та лисички.
Для їжачка – соснова шишка, для лисички – ялинкова. (показ малюнків шишок)
На столах лежать технологічні картки. Візьміть свою картку. Лисичка дуже хитра, тому хоче, щоб наші дітки зробили її самостійно, користуючись технологічною карткою. А їжачок – добрий. Хоче щоб ми всі разом зробили поробку.
3.5 Розминка для пальчиків.
Для лисички: витягнути та з'єднати великий, середній та безімений пальці. Вказівний та мізинчик зігнути. Вийшла мордочка лисички. Зробити обома руками. Для їжачка: потерти долоні – пошуршав їжак в листві. Зчепивши пальці рук, великий палець однієї руки сховати між долоньок, а другий витягнути у бік – їжачок почув знайомий запах. Всі пальці крім великих підняти у верх – голочки – їжачок впізнав лисичку – розпустив голочки.
4. Практична робота
4.1 Інструкція до практичної роботи
• Виберіть шишку: для їжачка – соснова, для лисички – ялинкова.
• Візьміть пластилін
• Відріжте половину брусочка стеком.
• Розімніть шматок пластиліну та перетворіть його на кульку
• Витягніть з одного боку так, щоб вийшов носик
• Відтягніть два вушка
• Скачайте три чорні кульки розміром із пшеничне зерно для носика та очей.
• Приєднайте голову до шишки
• З іншого шматка пластиліну зробіть ніжки.

-Герої готові, тож проведемо фізкультхвилинку
Їжачок ішов лісочком,
Вмить згорнувся він клубочком.
А лисичка походила
Й їжачка того не з'їла.
- Попрацюйте в парах. Щоб їжачку було комфортно, зробіть галявину. Проявіть свою творчість.
- Підготуйте композицію до нашаї казки.
4.2 Продовження казки зі своїми поробками.
Пофантазуйте, що могло статись далі у казці.
(декілька пар учнів розповідають кінцівку казки, яку придумали)
Ви дуже добре попрацювали. Давайте дізнаємось, яка кінцівка української народної казки «Лисиця та їжак». (діти в масках закінчують казку).
- Яка в казці лисичка? (хитра)
- Який їжак? (мудрий, винахідливий, не розгубився та врятувався)
5. Підсумок.
Отже, сьогодні ми вчилися працювати з природним матеріалом, виготовили з шишок їжака та лисицю, вчилися працювати за технологичними картками, проявили свою творчість, працювали в парах, дізналися цікаве про тваринок.
5. Аналіз дитячих робіт. Виставка поробок.
6. Прибирання робочих місць.

Автор: 

Колесник Наталя Павлівна - вчитель початкових класів Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель


загрузка...