RSS-матеріал

Користувацький вхід


Підписатись на E-mail:

Знаки письма. Конспект уроку. 10 клас

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли.


1

Тема. Знаки письма

Мета: повторити та систематизувати знання з графіки; розвивати зорову пам'ять, логічне мислення, уміння користуватися таблицями, уміння виділяти головне, робити висновки; виховувати повагу до усної народної творчості, до влучного і мудрого слова.
Тип уроку комбінований (урок повторення вивченого; узагальнення та систематизація здобутих знань).
Обладнання: підручник

ХІД УРОКУ

І. Повідомлення мети уроків. Мотивація навчальної діяльності.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу та виконання впав на повторення вивченого

Робота з підручником
Опрацювання таблиці «Знаки письма» (с. 17)

Робота біля дошки.
Записати слова. Вказати букви, за допомогою яких позначається на письмі м’якість попередніх приголосних звуків. Пояснити, для чого вживається апостроф. Виділене слово записати фонетичною транскрипцією, вказати букву, яка має подвійне значення. Записані на дошці слова прочитати в алфавітному порядку.
Доля, любов, синє, мідь, яблуня, сьогодні, об’єднаність
[йа'блуко]

ІІІ. Аналіз матеріалу з метою узагальнення.

Словниковий диктант.
Слова, в яких кількість букв та звуків не збігається, підкреслити. Пояснити таку розбіжність. Виділені слова записати фонетичною транскрипцією.
Успіння, Євангеліє, дев’ять, яєчня, джерельце, прищучити, щасливий, по-братньому, востаннє, численний, туманність.
[деŷйат’], [йайечн'а], [джерел'ц'е], [туман:іс’т’]

Робота з підручником
Виконання вправи №29, дати відповіді на питання
1. Які букви в різних словах мають подвійне значення?
2. Як позначається м’якість приголосних на письмі?
3. М’якість яких приголосних не позначається?
4. Скільки букв в алфавіту використовується для позначення 6 голосних звуків?
Узагальнююча бесіда
1. Для чого призначене писемне мовлення?
2. Що таке буква?
3. Що таке алфавіт?
4. Охарактеризуйте український алфавіт. У чому різниця між звуком і буквою?
5. Чи можна сказати „голосна буква”? „м’яка буква”? Чому?
6. Які букви можуть позначати на письмі один і два звуки? Чим це зумовлено?
7. Яка буква завжди позначає 2 звуки?
8. Які звуки не мають окремих букв для позначення на письмі?
9. Яка буква не передає на письмі окремого звуку?
10. Які існують знаки письма крім букв?
11. Для чого вживаються апостроф і дефіс?
12. З Якою метою вживаються розділові знаки?

ІV. Вправи на застосування узагальнюючих правил.

Навчальний диктант
Підкреслити слова, в яких кількість букв та звуків не збігається. Пояснити невідповідність.
Русь-Україна, Україна-Русь знов обирає і дорогу, й віру... Якому ж то помолиться кумиру, щоб на добро сей вибір обернувсь?.. Уже ж її карали досхочу і небеса, й князі, царі й гетьмани, на тілі в неї – невигойні рани, в душі у неї – камінь од плачу!

Попереджувальний диктант
Вказати знаки, які вживаються при написанні слів (апостроф, дефіс), та розділові знаки.
Де п’ють, там і б’ють. Пияцтво розум з’їдає. Так-сяк, а вийшло ніяк. То не штука – вбити крука: злови-но живого! Кожному свій черв’як серце точить. Не так-то він діє, як тим словом сіє. Було б здоров’я, а все інше буде.

V. Домашнє завдання
§ 3, вправа 31

VI. Підведення підсумків уроку

Голосування

Чи відчуваєте Ви професійне (емоційне) вигорання у вашій роботі вчителя?:

Останні коментарі