RSS-матеріал

Користувацький вхід


Підписатись на E-mail:

Видавництво «Шкільний світ»

Інтегрований урок з математики та екології. Дії з натуральними числами. Лікарські рослини.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли.


0

Інтегрований урок з математики та екології

ТЕМА УРОКУ. Дії з натуральними числами. Лікарські рослини.

МЕТА УРОКУ:
удосконалювати навички додавання, віднімання, множення, ділення натуральних чисел;
розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, навички самостійної роботи, сприяти формуванню особистійної, соціальної, здоров’язбережувальної компетентностей через поширення екологічних та валеологічних знань учнів, розширювати кругозір учнів;
виховувати інтерес до предмету, дбайливе ставлення до природи, прагнення захищати природу.

Обладнання: картки із зображенням лікарських рослин, картки з завданнями для парної роботи
Епіграф до уроку.
«…ученье, лишенное всякого интереса
и взятое только силой принуждения …
убивает в ученике охоту к учению,
без которого он далеко не уйдет ».
К.Л.Ушинский .

ПЕРЕБІГ УРОКУ

1. Привітання учнів, емоційний настрій на роботу на уроці.
Добрий день, шановні мої! На уроці вас сьогодні чекає багато нових знань нематетичного змісту , які ви будете добувати у дружній роботі завдяки обчислювальним навичкам.
2.Повідомлення теми уроку, постановка мети уроку.
Я вам зараз назву тільки частину нашого уроку - «Дії з натуральними числами….», а наприкінці уроку ви допоможете мені сформулювати повну тему сьогоднішнього уроку. Однак головним для нас залишається розвиток обчислювальних навичок у діях з натуральними числами тому що без цього ми не зможемо дізнатися цікаву інформацію нематичного змісту.
3. Відпрацювання знань, умінь, навичок.
3.1. Робота в парах.
Ви отримаєте зараз картки із зашифрованими лікарськими рослинами. Виконавши дії в прикладі вам треба за наданими картками визначати букви, з яких складають слово – відповідь на поставлене в завданні питання.
Завдання №1. За старих часів корою цього дерева “заговорювали” зуби і лихоманку. Вирізають з кори трикутник, щоб віддати дань Богу Батькові, Богу Сину, Святому Духу, і труть ясна, читаючи молитву. А потім трикутник прикладають на місце, звідки вирізували. І біль утихає. І невідомо було людям, що справа не в богах, а в речовинах, що містяться, в корі саме цього дерева. Про яке дерево йде мова?
614840 : 760 – 57 • 13 + 204476 : 68

Картки - відповіді до завдання №1:

809

И 89

Е 751

Б 741

С 3007

А 307

Р 37

З 3748

Т 68

Н 168

П 3075

О 8009

Л 71

Ь
(відповідь: осина)
Завдання №2. Назва цієї рослини походить з давніх . Кентавр Херон був знавцем у лікуванні травами. І коли Геркулес отруєною стрілою поранив Хирона, Кентавр залікував свою рану цією квіткою. Так рослина стала відомою як квітка Кентавра. Про яку квітку йдеться мова?
50848 : 56 – 67940 : 79 + 605 • 73 – 320 • 68
Картки - відповіді до завдання №2:

908

К 98

Р 860

Л 86

О 44165

Ё 4745

Ш 2176

М 21760

А 48

В 148

З 44213

И 22405

Б 22453

С
(відповідь: василёк)
Після розв’язання прикладів представник від пари зачитує завдання та отримані відповіді. Проходить взаємоперевірка розв’язання прикладів.
3.2. Робота в групах.
Лікування травами давно відомо у народі. Але перш ніж знайти дійсно корисну людині рослину, треба довго й обережно перевіряти. У давні часи нерідко траплялося так, що знахарі помилялися й люди отруювалися. 300 років потому з’явилися перші аптеки де продавали лікарські рослини. А в давні часи лікарські рослини збирали спеціальні люди – травники. Розв’язавши наступне завдання ми дізнаємося назву ще однієї лікарської рослини яка у народі «рослина від тисячі хвороб».
№ І Й Р О Б В З І
1 17 52 63 112 49 102 48 47
2 60 16 25 58 11 59 37 35
3 172 203 104 173 406 189 182 170
4 145 271 144 282 184 156 163 147
5 1206 603 2 600 1200 1 16 0
6 299 198 336 300 298 341 302 150
7 183 48 19 182 214 52 79 181

(відповідь: Звіробій)
Завдання №3. Розв’язати рівняння:
1. х+37=85 2. у - 42=17 3. 117+х=289
4. 213 – х=69 5. 603+х=603 6. 317 – у=19
7. х – 115=67 8. 73+х=129
3.3. Індивідуальна робота.
Зараз кожен з вас отримує по 2 приклади, розв’язавши які ми зможемо прочитати висловлювання С.Куняєва щодо відповідальності людини за все живе на Землі.
( Кожен учень отримує по 2 картки з прикладами. Виконавши приклад, учень отримує картку – відповідь з частиною висловлювання. Учень виходить до дошки та вивішує свою частину тексту)
Зашифрований вислів: Не загуби последнего болота,
Загнанного волка пощади,
Чтоб на земле осталось что-то,
От чего бы затрепетало в груди моей.
Як діяльність людини впливає на рівновагу між живими організмами і навколишнім середовищем, а також якими способами можна захистити природу допомагає дізнатися наука екологія.
4.Підсумок уроку.
Повернемося до початку уроку та спробуємо сформулювати повну тему нашого уроку. (Відповідь : «Дії з натуральними числами та лікарські рослини»).
Рефлексія.
Запитаня класу:
- Чи цікава для вас була інформація, яку ви почули сьогодні на уроці?
- Висловите своє ставлення до народної медицини та збереження природи.
- Які навички нам сьогодні допомагали розв’язувати завдання про лікарські рослини?
5. Подача домашнього завдання.
Розв’яжемо разом рівняння і дізнаємося номер домашнього завдання середньому рівню : 2х + 43 = 1475;
Достатньому і високому рівню: 3х – 83 = 2107.

Автор: 

Чаленко Лариса Анатоліївна, заступник директора з НВР, вчитель фізики та математики
Іловайської ЗОШ І-ІІІ ст..№14
Харцизької міської ради Донецької області ,
спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії


Українська банерна мережа

Голосування

Чи відчуваєте Ви професійне (емоційне) вигорання у вашій роботі вчителя?:

Останні коментарі