Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Володимир Бєлий: професійний ріст вчителя

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.
Зрозуміло, що чи не кожен вчитель мріє про своє професійне зростання. Як мінімум у вигляді більшого посадового окладу.
Чи вдоволені українські вчителі існуючим порядком підвищення кваліфікації, тобто виключно через курси в ІППО?
Якби ні, бо постійно чуємо нарікання про відсутність в учителя інших ніж через ІППО можливостей до здійснення індивідуально-цільової післядипломної додаткової підготовки.
Чи ж будуть оті інші форми професійної додаткової підготовки дійсно ефективними?
І ТАК, і НІ!
ЧОМУ НІ?
У системі, де кланові чи партійно-тіньові чинники впливу на результат атестації вчителів є найбільш вагомими ніякі вдосконалення існуючої системи не дадуть новоякісного кращого результату.
Професійний розвиток як такий цікавить лише певне коло природно кращих вчителів, які онтологічно інакше ніж постійним розвитком і жити не можуть. Для більшості потрібен документ про проходження додаткової підготовки як гаранта успішності під час чергової атестації.
І таких вчителів більшість в усіх країнах світу.
КОЛИ ТАК?
У системі, де атестація на предмет отримання вищого посадового окладу (категорії) є виключно НЕЗАЛЕЖНОЮ щодо місцевого освітнього управлінського рівня буде ТАК і лише ТАК.
Як те робиться?
Наприклад, у Франції – це здійснюють генеральні предметні/адміністративні інспектори, котрі персонально атестують вчителів/адміністраторів та є креатурами вищого державного рівня і ніяк не залежать від місцевих представників освітньої чи іншої влади. Плюс на них покладена окрім повноваження з присвоєння нової категорії ще й висока і чітко конкретна відповідальність – вдатися до можливих зловживань на користь третіх осіб означає бути ворогом самому собі.
Принципово інший приклад, - це практика в Ізраїлі, коли атестація вчителі проходить у спеціальних центрах і, обов’язково, у режимі електронного незалежного тестуванння.
За таких незалежних за сутністю форм атестації усі види підвищення кваліфікації стають дійовими, бо просто так її імітувати заради документу про проходження додаткового навчання не має жодного сенсу. Результат підготовки є більш важливим ніж просто сам її процес як такий, що дає про те довідку. Не наявність довідки впливає на процес атестації, а лише сам претендент своїми набутими новими компетенціями.
ЯК БУТИ НАМ?
Точно не проектувати таку новоякісну сертифікацію, коли її результат буде визначатися на засіданні комісії, котра буде голосувати р-у-к-а-м-и!!!

Отримати сертифікат

Користувацький вхід