RSS-матеріал


Підписатись на E-mail:

Користувацький вхід

КОМП’ЮТЕРНЕ ТЕСТУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ З ФІЗИКИ 7-9 КЛАС З ВИКОРИСТАННЯМ TestW2-v1.6

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


0

Методична розробка складається з таких елементів:
1. Програма TestW2-v1.6 – середовище тестування (автор О.Є. Шестопалов)
2. Програма Editor – середовище створення і редагування тестів (автор О.Є. Шестопалов)
3. Папка «Тести » - тести з фізики створені мною з використанням : Гельфгат І.М. та ін.Збірник різнорівневих завдань для державної підсумкової атестації з фізики.-Харків: „ Гімназія“,2007 – 80с., О.Ф.Кабардін та ін. Завдання для контролю знань учнів з фізики в середній школі. Київ „Радянська школа“, 1986 – 160с.,
Чертіщева М.О. Тест-контроль. Фізика 7-9 клас. –Харів: ФОП Співак В.Л., 2009.
Тестуюче середовище Олексія Шестопалова має всі права для використання у школі бо має гриф Міністерства освіти і науки України (протокол № 1 від 12.01.2005р.)
Тестові технології оцінювання набувають усе більшої популярності. Так, оцінювання рівня навчальних досягнень учнів останнім часом дедалі частіше проводиться з використанням тестових технологій, а на зовнішньому незалежному оцінюванні та державній підсумковій атестації тесту¬вання стало обов'язковим.
Досвід показує, що результат тестового оцінювання залежить не тільки від рівня навчальних досягнень учня, але й від його технічної та психологічної підготовленості саме до цієї форми контролю знань.
Технічна підготовленість означає, що учень знає правила проведення тестового оцінювання і вміє працювати з тестами. Психологічна підготовленість передбачає вміння правильно оцінити свої можливості та час, відведений на виконання завдань. Технічно та психологічно підготовлений учень не губиться, не витрачає зайвого часу, не впадає в паніку в разі неможливості виконати у відведений час усі завдання.
Кращий спосіб забезпечити необхідну підготовленість учнів — використовувати тестування під час тематичного оцінювання в процесі навчання.
Причини, що спонукали до цієї праці:
1. У зв’язку з переходом шкільної освіти до нового змісту навчання виникла необхідність урізноманітнення форм і методів навчальної роботи. Поява в школі комп’ютерної техніки створила можливість для використання інформаційних технологій навчання та контролю знань.
2. Пошук методів простого, оперативного, об’єктивного, вільного від паперової рутини проведення контрольних зрізів знань учнів.
3. Необхідність економити час уроку, вивільнити його від громіздкого фронтального опитування та письмових робіт для інших, більш продуктивних видів навчальної діяльності.
4. Небажання писати щороку нові завдання для тематичних атестацій, а лише редагувати і доповнювати уже створені тести.
5. Наявність простого середовища для створення тестів – програми Олексія Шестопалова TestW2-v5.
Призначення тестів.
1. Для проведення тематичного контролю разом з іншими засобами контролю знань.
2. У ході вивчення теми для виявлення прогалин у знаннях.
3. На уроках узагальнення для систематизації навчального матеріалу і виділення в ньому найголовнішого.
4. Для самостійної підготовки учнів до незалежного зовнішнього тестування.
5. Для оперативного, неупередженого, об’єктивного проведення контрольних зрізів знань адміністрацією школи.
6. Для методичної допомоги вчителям фізики.
Контрольно-діагностична система TEST-W2 призначена для перевірки знань тестуванням на комп'ютері. Вихідний тест може мати будь-яку кількість питань.
З вихідного тесту методом випадкового вибору послідовно виводяться завдання, в яких відповіді записуються також у різній послідовності. Таким чином, кожен учень одержує свій відмінний від сусідів тест, що забезпечує індивідуалізацію і об'єктивність оцінки. На кожне питання тесту пропонується 5 варіантів відповідей, серед яких від одного до трьох вірних. Учню треба вказати правильні, на його думку відповіді і перейти до наступного питання. Час відповіді на тест обмежений.

Автор: 

Мовчан Володимир Миколайович, вчитель фізики Ямненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Великописарівської районної ради Сумської області

Голосування

Чи відчуваєте Ви професійне (емоційне) вигорання у вашій роботі вчителя?:

Останні коментарі