Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


заняття з фізичного виховання ( літнє оздоровлення)

1

" Я здоров'я збережу , сам собі допоможу"

Мета: Вчити дітей самостійно слідкувати за власним здоров'ям, знати найпростіші прийоми оздоровлення . Закріпити знання про значення вітамінів для здоров'я людини.Виховувати бажання займатись фізкультурою , загартуванням , вести здоровий спосіб життя. Ввести в активний словник дітей слова: вітаміни ,загартування ,процедури.Розвивати зв'язне логічне мовлення дітей , мислення , дрібну моторику рук.

Попередня робота: спостереження , бесіди , фізкультурні заняття, читання художньої літератути, розглядання ілюстріцій, загартовуючі процедури .
Обладнання : Лялька Катруся, дзеркала , марлеві пов'язки, набір картинок із зображенням корисних та шкідливих продуктів; паперові силуети ляльок, пареровий одяг для них; картон, клей , ножиці. , лікарські трави .

Хід заняття .

Прихід в гості до дітей ляльки Катрусі . Катруся нещодавно хворіла і лікувалась в лікарні.Зараз вона вже здорова і гарно почувається , але хоче дізнатись , що треба робити , щоб більше не хворіти ?
Вихователь:
--Сьогодні ми,малята , поговоримо з вами ,як зміцнити своє здоров'я і вберегтися від хвороб.
--Діти , а чому здорові люди можуть заразитись від хворих?(відповіді дітей).
--Правильно , коли хворий кашляє і чхає, разом з повітрям на оточуючих потрапляють мікроби. Щоб дізнатись , як це відбувається , візьміть маленькі дзеркальця і подихайте на них. що утворилось на дзеркалі?(дзеркало запотіло).
--Це відбулось тому , що із рота виділяєтья вологе повітря, в якому можуть знаходитись мікроби .
--А тепер одягніть маски і знов подихайте на дзеркальце. Чи знову на дзеркальці є волога?. Немає вологи , а значить немає і мікробів . Люди одягають під час хворобіи маски -- щоб не заразити інших.
--Але щоб не хворіти зовсім, ми можемо укріпити своє здоровя. Є така приказка: "Я здоровя бережу , сам собі допоможу".
--Як ми можемо укріпити здоровя?(відповіді дітей).
-Діти , ви вже казали , що для здоров'я важливе правильне харчування .А що це означає? (відповіді дітей).
--З'ясувати , які продукти корисні , а які шкідливі нам допоможе гра.
Д/гра "Корисно чи ні".( Вихователь пропонує вибрати картинки , де зображені корисні продукти, пояснити свій вибір).

---А тепер я пропоную зробити точковий масаж вух. На ваших вушках є місця , надавлюючи на які , можна позитивно впливати на ті чи інші органи в огрганізмі.
(Лунає приємна спокійна мелодія)
Точковий масаж "Взяли вушка за макушки".
(Масаж виконується великим і вказівним пальцями , великий палець позаду вушної раковини).
---Взяли вушка за макушки,потягнули (не сильно потягти догори).
---Пощипали...( легкі надавлювання з поступовим просуванням вниз).
--Мочку вушка пальчиками розім'яли (легке розминання мочки вуха).
--Догори по вушкам ми пройдем( провести по краю вуха , легенько стискаючи край вуха великим і вказівним пальцем і до макушки знову повернем ).

--Як ви гадаєте , діти , чому важливо вдягатися відповідно до погоди ?(відповіді дітей).
--Як ви одягаєтесь взимку? Влітку? Чи може нам нашкодити сонце?(відповіді дітей)
Д/гра"Одягни ляльку на прогулянку".
(діти одягають паперових лялек, пояснюють чому підібрали той чи інший одяг)

---Діти , з чого ми починаємо кожен новий день в дитячому садку?(з зарядки)Заняття фізкультурою і спортом мають важливе значення для здоровя людини.
--Я пропоную вам зробити невеличку розминку.
Фізхвилинка.
Всі ми звикли до порядку,
Дружно робимо зарядку.
Ми на радість цьому дому
Проганяєм сон і втому.

І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Один і два, три і чотири —
Набираємося сили.
Нахилились, повернулись,
До товариша всміхнулись.

--А чи знаєте ви про користь лікарських трав?. Сьогодні я пропоную вам виготовити із картону коробочки-бомбоньєрки . В них ми помістимо різні висушені лікарські трави Аромати ,які виділяють лікарські рослини теж дуже корисні для нашого здоровя. Таке лікування називається аромотерапією.
Показ вихователя послідовного виконання роботи .
Пальчикова гімнастика
Самостійна робота дітей .
Підсумок та аналіз заняття .
--Катруся принесла вам гостинець --корзину фруктів, адже вони теж корисні для здоровя. (Катруся пригощає діток)

Автор: 

Деревйова Т.О., вихователь ДНЗ № 13 " Гвоздичка"

Джерело: 

посібники,сайт

  • doc - 14.12 KB

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...