Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Конспект заняття з пріоритетом соціально- морального розвитку для дітей 1 молодшої групи Тема: «Лісові пригоди»

0

Мета: продовжувати вчити дітей впізнавати українську народну казку «Рукавичка» за персонажами, збагачувати словник прикметниками (зелена, пухнаста,красива); розвивати зв'язне мовлення, пам ять, увагу, мислення; вправляти у звуконаслідуванні; формувати у малят позитивні моральні якості-доброта, співчуття, людяність.
Виховувати ввічливість, доброзичливість, бажання допомагати іншим.
Матеріал: декорація лісу, рукавичка, собачка, мишка, зайчик, лисичка (театр на ширмі), ємкості з квасолею і кукурудзою; заготовки різних за кольором рукавичок, аудіозапис звуків природи.

Хід заняття
Організаційний момент.
Діти, подивіться скільки гостей прийшло до нас сьогодні , привітайтеся з ними. Добрий день! Які ви сьогодні веселі! Це мабуть тому, що мама вранці вас поцілувала. Тому, що ви прийшли до своїх друзів у садочок . У вас хороший настрій? Покажіть (діти посміхаються) І у мене гарний настрій- я дуже рада вас бачити.
Діти сідають півколом на килимку. .
Вихователь. Малята, хто це завітав до нас у гості? Та це ж цуценятко! Але чому це ти одне, без господаря?
На ширмі зявляється Цуценятко.
Я засмучений, лихий,
А дідусь мій зовсім злий.
Разом з дідом я блукаю,
Що робити сам не знаю!
А у лісі завірюха
Поморозить діду вуха.
Ще й за руки пощипає
Рукавички ж то не має.
Ви малята поможіть
Рукавичку нам знайдіть.
Вихователь. Діти, ви бачите, який засмучений наш гість, ще й просить у нас допомоги. Допоможемо йому? Пригадайте з якої він казки?(Діти називають казку, заспокоюють песика і вирішують йому допомогти).
Вихователь. Тож вирушаємо у подорож до зимового лісу.
Вітерець у лісі погуляв і багато гілочок наламав,
Щоб до лісу нам дійти – через них нам треба перейти
(діти йдуть по доріжці ,переступають через гілочки, проходять на лісову галявину)
Ось ми і у лісі, подивіться, як тут гарно! Що тут росте? (ялинки, дерева)
Яка ялинка? (зелена, пухнаста,красива) Доторкніться до неї, яка вона ще?(колюча) Ой, мені здається, я щось чую! Хто це? (зявляється мишка)
Вихователь. Добрий день, мишко - шкряботушко, у нас трапилась біда: у лісі загубив дідусь рукавичку. Ось ми і вирішили з дітками допомогти їм знайти рукавичку.
Мишка.(на ширмі) Пі, - пі, - пі
Бачила я рукавичку.
В лісі я її знайшла,
Та зайчику віддала.
Бо мені вона велика,
А для зайчика – утіха.
Вихователь. Дякуємо тобі, мишко, за твою допомогу. А за це дітки також допоможуть тобі у твоїй справі. Нам потрібно в одну мисочку відібрати квасолинки, а в іншу – кукурудзу.
ГРА «ЗНАЙДИ ЗЕРНЯТКО»
(На столиках стоять по дві миски на кожну дитину. Перед дітьми стоїть завдання перебрати зернятка: в одну миску квасолю, а в іншу - кукурудзу.)
Віршик про мишку (розповідає дитина).
Вихователь. Молодці, малята, ви впорались із завданням, тепер нам далі треба вирушати.(чути аудіозапис звуків природи- шум дерев ш-ш-ш, завивання вітру –у-у-у , тріщання гілочок дерев від морозу- трісь-трісь; діти звуконаслідують)
Погляньте, хто це сидить під кущиком? Та це ж зайчик! Щось він шукає там. Виявляється, він захотів поласувати чимось смачненьким, тому шукає собі поживу. Допоможемо зайчику? Але спочатку пограємося з зайчиком.
Пальчикова гра про зайчика
На засніженім лужку
Стрибав зайчик в кожушку
Довгі вуха, куций хвіст
Моркву і капусту їсть.
Вихователь. Ось бачиш, зайчику, як наші дітки вміють гратися, працювати і допомагати іншим.
І ти, зайчику, допоможи,
Нам рукавичку віднайти.
Дід по лісі все блукає
Як знайти її не знає!
Вихователь. Щось засоромився зайчик і шепоче мені на вушко, що він цього не знав і тому її узяв. Нічого, зайчику, не хвилюйся, ми на тебе не ображаємось. Зараз ми разом віднесемо дідусю рукавичку.
Зайчик Ой, - ой, - ой! Що ж мені тепер робити?
Як же діду сповістити?
Хитра лисичка рукавичку відняла
В свою нірку віднесла.
Де тепер її шукати,
Щоб рукавичку відібрати?
Вихователь. Не сумуй, зайчику, ми разом з дітками знайдемо хитру лисичку і повернемо рукавичку!
Фіз. хвилинка
В лісі виросли ялинки
І торкнулися хмаринки!
Враз сніжинки закружляли,
Все навколо білим стало!
Пада, пада сніг тихенько,
Ми крокуємо гарненько.
(Діти йдуть далі та зустрічають лисичку).
Вихователь. Добрий день, лисичко. Ми знаємо, що в тебе дідусева рукавичка. Тому просимо повернути чужу річ. Пригадайте,малята,як звертаються з проханням, що кажуть?(будь ласка)
Лисичка Як віддам її я вам ?
Я ж красуня лісова!
Мою вроду всюди знають
І мене не зачіпають.
Рукавичку я знайшла -
Тож не дам вона моя!
Вихователь. Ох, лисичко, не вередуй, дідусь дуже старенький, йому важко ходити взимку по лісі. Поверни, будь ласка, рукавичку.
Малята, не хоче просто так віддавати лисичка рукавичку, треба допомогти їй знайти пару рукавичкам
ГРА «ЗНАЙДИ ПАРУ »
(на столі лежать різнокольорові рукавички,необхідно відібрати їх по кольору)
Вихователь. Молодці, дітки. Ось і знайшли ми те, що шукали. Давайте покличемо песика(діти гукають песика)
На, тримай, песику, дідусеву рукавичку. Порадуй його знахідкою і обов’язково розкажи, хто допоміг тобі знайти рукавичку.(песик дякує дітям і йде) До побачення!
Підсумок заняття
- А нам, малятка, час повертатися додому.
- Пригадайте, що ми сьогодні робили?
- Кому допомагали?
- З якої вони казки?
- Ми з вами зробили добру справу?
- Тож давайте собі поаплодуємо.

Автор: 

Лозинська Олена Сергіївна, вихователь ДНЗ №33 "Казка" м.Первомайська Миколаївської області

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...