Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


АЛГОРИТМ РОБОТИ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ІНДИВІДУАЛЬНОГО НАВЧАННЯ.

1

АЛГОРИТМ РОБОТИ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ
ІНДИВІДУАЛЬНОГО НАВЧАННЯ.

1. Видання наказу про підсумки роботи у навчальному році щодо організації індивідуального навчання та організацію індивідуального навчання у новому навчальному році (червень).
2. Індивідуальна співбесіда з батьками учнів, які знаходились на індивідуальному навчанні, стосовно необхідності своєчасного надання до навчального закладу висновків ЛКК та ОМППК на новий навчальний рік (червень).
3. Оформлення документації на учнів, які навчаються індивідуально (серпень).
Для учнів, які навчаються за документами, виданими ЛКК (без документу про інвалідність) користуватися наказом МОН України від 20. 12. 2002 № 732 для визначення кількості годин для вивчення предметів інваріантної частини.
- якщо є документ про інвалідність або протокол ПМПК, слід користуватися наказом МОН України від 15. 10. 2004 № 797.
В заяві батьків про організацію індивідуального навчання вказувати предмети інваріантної частини та розподіл годин.
- якщо є учні за програмою допоміжної школи, то долучати обов’язково в предмети інваріантної частини корекційно-розвиваючі заняття.
4. Інструктаж вчителів, які будуть проводити індивідуальне навчання (до початку навчання).
5. Підбір педагогів для проведення індивідуального навчання (до 01.09).
6. Складання та затвердження директором ЗНЗ індивідуального навчального плану, його узгодження з батьками, у тому числі надання додаткових годин інвалідам (до 01.09, далі - до початку індивідуального навчання учня).
7. Складання та затвердження директором розкладу занять учнів, що знаходяться на індивідуальному навчанні, його узгодження з батьками (до початку організації навчання).
8. Складання схем безпечного маршруту до школи, її узгодження з батьками (якщо індивідуальне навчання проводиться у приміщенні школи).
- якщо навчання відбувається на дому, то схема безпечного маршруту для вчителів під особистий підпис кожного вчителя.
9. Надання до відділу освіти документації щодо індивідуального навчання (відповідне клопотання, копії: навчального плану, розкладу, схеми руху та копії документу про спеціальну дефектологічну освіту (у разі необхідності) довідки, заяви батьків - до 05.09, далі - по мірі надходження).
10. Видання наказу про організацію індивідуального навчання (після узгодження відділом освіти заяв, до 01.09 - для учнів, які раніше знаходились на індивідуальному навчанні, після отримання відповідної довідки та заяви батьків - для нових учнів індивідуального навчання, з визначенням місця проведення занять).
11. Надання до відділу освіти копії наказу про організацію індивідуального навчання (до початку організації навчання).
12. Тарифікація та перетарифікація вчителів, які проводять індивідуальне навчання з поданням до ЦБ відділу освіти завізованого відповідальним за індивідуальне навчання наказу школи (до початку здійснення навчання).
13. Оформлення та регулярне ведення журналу індивідуального навчання (в стандартному класному журналі, постійно).
14. Внесення учня, що навчається індивідуально до класного журналу та виставлення у ньому семестрових та річних оцінок (протягом року).
15. Внесення до плану роботи школи, плану методичної роботи, плану роботи практичного психолога питань, пов'язаних з організацією індивідуального навчання (до 01.09).
16. Включення класним керівником до плану виховної роботи заходів за участю учня, який навчається індивідуально (з моменту переходу учня на індивідуальне навчання).
17. Перевірка усієї документації вчителя, який здійснює індивідуальне навчання, перевірка організації індивідуального навчання (щомісяця).
- один раз у семестр адміністрація ліцею пропонує батькам залишити відгуки про роботу вчителів з дитиною, яка знаходиться на індивідуальному навчанні.
18. Розгляд питань індивідуального навчання на педагогічній раді (не менше 1 разу в три роки).
19. Аналіз роботи щодо організації індивідуального навчання за навчальний рік (аналітична довідка, включення основних висновків до загального аналізу роботи закладу освіти протягом навчального року та звіту керівника перед громадськістю.
- Програми для учнів, які повинні навчатися за програмами допоміжної школи за діагнозом ПМПК.
(можлива співпраця з інтернатом для розумово відсталих дітей, інтернатом для дітей з порушенням опорно-рухомого апарату, інтернатом для глухих дітей і т.д.)
- Якщо учні 9-х класів навчаються за рішенням ПМПК за програмою допоміжної школи, то по закінченню ІІ ступеню видається свідоцтво про освіту (хоча програма допоміжної школи за 9-й клас приблизно дорівнює програмі 6-7 класу).

Автор: 

Абашина Ірина Анатоліївна,заступник директора з навчально-виховної роботи,Донецький багатопрофільний ліцей N54

Отримати сертифікат

Користувацький вхід