Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Порушення письма у дітей молодшого шкільного віку

0

Зовнішні відносно учня
Для того, щоб правильно спланувати корекційну роботу з учнями-дисграфіками, необхідно знати вид і причини порушення. Це вияв¬ляється у ході обстеження.
Диференційована діагностика — важливий розділ роботи. Своєчасні корекційні заходи розвивають мовленнєву діяльність у дітей та попереджують вторинні порушення інтелекту, зумовлені певними мовними вадами. Практика свідчить, що корекційні заходи менш ефективні, якщо їх розпочати запізно. Тому розробка методів ранньої діагностики дис¬графії та дислексії набуває особливої ваги.
Т. В. Пічугіною була розроблена методика раннього виявлення схильності до порушень письма і читання у дошкільників і учнів-першокласників. Об¬стеження проводиться під час гри, не потребує спеціального обладнання і триває 5-8 хв. Ця методика дає змогу взяти на облік дітей з високим ризиком виникнення дисграфії і розпочати відповідну роботу, що має на меті запобіг¬ти цій ваді.
Первинне обстеження на початку навчального року (у вересні) учнів 2- 4-их класів проводиться на основі аналізу письмових робіт учнів, у ході якого аналізуються допущені помилки.

Автор: 

Ткаченко Наталя Миколаївна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід