Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Фізкультхвилинка. А калина не верба ми танцюєм гопака.

1

Фізкульхвлинка в початковій школі
А калина не верба ми танцюєм гопака
Учасники учні 2 класу
Підготувала учитель молодших класів Сєліна О Л
Мета Упровадити технології щодо збереження здоров’я дітей, підвищити та утримати їхні розумові працездатності на уроках забезпечити короткочасний відпочинок школярів під час занять; приділити увагу естетичному вихованню ,а саме виховувати відчуття патріотизму, любові до українських пісень, танців.
Завдання Фізкульхвилинки повернути втомленій дитині працездатність,увагу; зняти м’язове і розумове напруження;попередити порушення постави.
Форма Музично-танцювальна пауза.
Обладнання Магнітофон з музикою( мінус ), плакат для зорової хвилинки.

Здоров’я - не все, але без здоров’я –нічого. Сократ
Найдорожчим скарбом, яким нагороджує людину природа від народження і на довгі роки життя, є здоров'я. Це справді незрівнянне багатство, яке необхідно не просто надійно берегти, а й повсякчас примножувати. А той, хто його розтринькує з дитинства, залишається без майбутнього. Адже здавна відомою є істина, що значно легше здоров'я втратити, ніж його відновити.
Увага до питання здоров'я школярів суттєво зросла. Турботу викликає значне зменшення кількості абсолютно здорових дітей (їх залишається не більше 10-12%); різке погіршення стану фізичного та розумового розвитку підростаючого покоління; зростання дитячої смертності; пасивність, апатія та навіть агресивне ставлення до навчання.
За останнє десятиріччя чітко спостерігаються такі фактори, які впливають на стан здоров'я учнів, а саме: перевантаження навчальних програм, інтенсифікація навчального процесу, недовершеність навчальних програм і технологій, недостатня рухова діяльність школярів, вільний час діти все більше проводять за переглядом фільмів, за комп'ютерними іграми. Усе це призводить до гіподинамії, порушення постави, зору.
Сучасна медицина займається не здоров'ям, а хворобами, не профілактикою, а лікуванням. Завдання ж школи – збереження духовного, фізичного, психічного здоров'я учнів, формування в них відповідального ставлення до власного здоров'я. Тому виникає необхідність у розробленні технологій, що полегшують, по змозі, формування нових знань, зберігаючи при цьому здоров'я учнів. У класифікації освітніх технологій останнім часом виокремилася нова група – здоров'язбережувальні освітні технології (ЗОТ), які об'єднують у собі всі напрями діяльності загальноосвітнього закладу з формування, збереження та зміцнення здоров'я учнів. Мета ЗОТ – забезпечити дитині можливість збереження здоров'я під час навчання у школі, сформувати в неї необхідні знання, уміння та навички щодо здорового способу життя, навчити використовувати отримані знання у повсякденному житті.
Здоров'язберігаючі технології не є чимось невідомим, таємним, чудодійним. Грамотно складений розклад уроків, використання вчителями на уроках та на перервах прийомів рухової активності, нейтралізації стресів – це повсякденна діяльність школи.
Діяльність учителя поурочно повинна бути орієнтована на формування в дітей стійкої позиції, що передбачає визначення цінності здоров'я, почуття відповідальності за збереження й зміцнення власного здоров'я, поглиблення знань, умінь та навичок, пов'язаних з усіма складовими здоров'я (фізична, соціальна, психічна, духовна). Формування в учнів компетентного ставлення до власного здоров'я неможливе без реалізації всіх складових здоров'я.
Сучасний учень постійно шукає можливості послухати свою улюблену музику тому фізичні вправи краще проводити під музичний супровід. В музиці, як відомо, знаходиться величезний здоров’язміцнюючий потенціал. Вона допомагає знімати стреси, стимулювати роботу мозку, підвищити засвоєння матеріалу, сприяє естетичному вихованню. Саме тому я обрала музичну філкулхвилинку. Наш емоційний стан, процеси сприйняття, запам’ятовування, розуміння залежить від того, що ми слухаємо. Звук – це енергія. Залежно від частоти коливання , рівня голосності, ритму, звук впливає на людину. Правильно підібрані мелодії здатні активізувати людські резерви. Цей прийом допомагає зняти втомленість, відновити рівновагу учнів. Будь-які дії, приклади, розповіді під музичний супровід залишаються у пам’яті дитини набагато довше. Крім того, учень, випадково знову почувши цю музику, згадує про цікавий урок.
Фізкульхвилинка з використанням музичного супроводу і пісні яку я пропоную має предметний зміст з українознавства. Доцільно використовувати її для відпочинку на уроках у країнської мови,літературного читання, я у світі,фізичної культури. Вона виконує виховний і патріотичний аспект. Оздоровча хвилинка під час уроку комбінує в собі фізичні вправи для осанки, вправи для очей, рук, шиї, ніг. Виконуємо елементи українського танцю(повороти голови, присядку); робимо такі вправи як повороти по колу,присідання, вдвох видох. Діти другого класу полюбляуть танцювати і співати тому ми часто на уроках використовуємо саме цю фізкульхвилинку. Музику використовую «А калина не верба» (ремікс), слова власні
«А калина не верба ми танцюєм гопака»
На уроці мови рідной
Фізхвилинку ми почнем
І ми втому наче хвилей
З класу швидко проженем.
Приспів
А калина ,а калина не верба
Ми танцюєм, ми танцюем гопака.
А калина ,а калина не верба
Ми танцюєм, ми танцюем гопака.
Рівно стали руки в боки
Повернулись навкруги
Зробимо чотири кроки
І у присядку пішли.
Приспів
Наш танок найкращій в світі
Ми покажем його Вам
Гопака плясати будем
Ми на заздрість ворогам!
Приспів
Ми вже гарно відпочили.
Працювати час настав.
Всі старанно та уміло
Беремося ми до справ.
Сєліна ОЛ
Результатом цієї фізкульхвилинки є позитивний емоційний стан дітей. Підвищена працездатність,увагу; немає м’язового і розумового напруження; кращій стан постави. Сама радість навчання, так само, як і радість будь-яких вправ і праці, робить дитину здоровішою. Формування, збереження та відновлення, а потім і передача здоров’я майбутнім дітям – головна мета нашого суспільства і насамперед системи освіти
Тож давайте виховувати здорову, творчу й мислячу особистість!

Автор: 

Сєліна Олена Леонідівна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід