Від партнерів


Останні публікації

2018-01-18 21:54
Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


"Втікачі із зоопарку"

0

ВТІКАЧІ ІЗ ЗООПАРКУ
МЕТА: Продовжувати вчити дітей логічно мислити, удосконалювати вміння дітей розв’язувати логічні вправи та задачі. Закріпити поняття про геометричні фігури, цифри в межах «8», уміння складати фігуру силует. Розвивати увагу, пам'ять, мову, зосередженість, творчі здібності дитини, гнучкість мислення, вміння зосереджуватися на виконанні завдань. Виховувати інтерес до заняття, наполегливість у досягненні мети.
МАТЕРІАЛ: лист до Пінгвіна та Сови, набір геометричних фігур, тварини – м’які іграшки, цифри від 1 до 8, «килим-літак», пір’їнки, ігри: «Поясни свій вибір», «Продовж ряд слів». Логічні вправи: «Що буває теплим?», «Чим схожі і чим відрізняються?»; 4 обручі: два синіх, зелений, рожевий.
ХІД ЗАНЯТТЯ
- Діти, поспішаючи сьогодні до дитячого садка, я зустріла незнайомого листоношу – Пінгвіна. Він передав мені ось цей конверт, а в ньому я знайшла лист. Ось послухайте. (Читаю): «Допоможіть! У зоопарку скоїлося лихо! Вночі хтось повідчиняв вол’єри, де були звірі, й всі вони втекли. Їх треба негайно знайти і повернути до зоопарку. Допоможіть нам будь ласка.»
- То як, діти,допоможемо? У конвертах є фотороботи втікачів, яких треба знайти. Давайте їх розглянемо. (Розглядаємо). Я пропоную для більшої ясності скласти цих звірів з геометричних фігур. (Діти викладають звірів з геометричних фігур).
- Тепер ми вже точно знаємо, яких звірів треба шукати і можна відправлятися на їх пошуки. На чому ж нам краще відправитися? (Діти висловлюють свою думку, і пояснюють, чому саме на цьому транспорті краще відправитися).
- Пропоную відправитися на килимку-літаку, і саме такий в мене є (кладу килим), але килимок старенький і його спочатку треба прогріти. Як ви думаєте, що для цього треба зробити? (Відповіді дітей).
- А може спробуємо нагріти килимок своїм теплом? Сядьте будь ласка на килимок. Відчуваєте? Йому стає тепліше. А що ще буває теплим? (Серце. Це коли людина лагідна, добра, щира, відчуває, що близькій людині потрібна допомога. А ще така людина може дати корисну пораду. А ще бувають теплі людські стосунки. Це значить, що люди не обманюють один одного, не кривдять, не дратують, не б’ються. Людина може говорити теплі слова: сказати щось приємне, заспокоїти, зробити комплімент).
- Килим від ваших слів нагрівся, можна летіти, а полетить він тоді, коли на ньому виконують різні рухи.
ФІЗХВИЛИНКА
Раз! Два! Всі присіли,
Потім вгору полетіли.
Три! Чотири! Нахилились
І на ніжки подивились.
П’ять! Шість! Усі веселі
Летимо на килимку.
Сім! Вісім! Ще й ось так
Вітер нас гойдає.
Дев’ять! Десять! Всі присіли
Ось ми вже і прилетіли.
- Сходьте з килимка. А ось і м’ячик, може пограємо?
ГРА «ПОЯСНИ СВІЙ ВИБІР»
(перші два слова пов’язані між собою. Між третім і одним із запропонованих існує зв'язок, треба знайти цей зв'язок і пояснити).
1. Морква – город
Яблуня…(дерево, сад, яблуко).
2. Пташка – гніздечко
Ведмідь…(барліг, дерево, мед).
3. Сонце – день
Місяць…(зірка, ніч, небо).
4. Риба – луска
Собака…(гавкати, кусати, шерсть).
ГРА «ПРОДОВЖ РЯД СЛІВ»
1. Айстра…
2. Берізка…
3. Вчитель…
- Сподобалось грати? Але ми так загралися, що забули чого ми тут? (Діти нагадують). Тоді будемо поспішати.
- А ось галявина. Пташині пір’їнки чомусь лежать. Чиї вони? Що могло статися з пташкою, яка їх згубила? ( - Якийсь звір схопив пташку, вона так сильно відбивалася, що згубила пір’їнки. – Птахи іноді гублять своє пір’я,і може білочка назбирала, щоб утеплити свою домівку. – Птахи побачили поранену пташку і скинули їй по пір’ячку, щоб вона могла зробити тепле гніздечко і підлікувати свою ніжку).
- А це що? (Піднімаю пір’їнку). На пір’їнці чиєсь послання. (Читаю) :» Звірі, яких ви шукаєте, знаходяться в моєму володінні, знайдете ви їх тоді, коли виконаєте завдання, які знаходяться на моїх пір’їнках. Бажаю удачі! Т. Сова.
- Зрозуміло, це т. Сова залишила нам ці пір’їнки. Але ми все ж виконаємо завдання і знайдемо звірят.
ЗАВДАННЯ НА ПІР’ЇНКАХ
(На пір’їнках зображені два предмети, пояснити, чим вони схожі і чим відрізняються).
- Молодці! Ідем далі. А це що? Шлях завалений камінням. Приберем його з нашого шляху. (Діти виконують завдання, прибираючи каміння).
1. Прибрати камінь з цифрою, яка стоїть після 5 (6);
2. Камінь з цифрою, яка є менша від 6 на 1 (5);
3. Камінь з цифрою, яка є сусідкою 8 (7);
4. Камінь з цифрою, яка стоїть перед 4 (3);
5. Камінь з цифрою, з якої починається рахунок (1).
- Каміння з якими цифрами залишилися? (5 і 8). Приберіть їх.
- А ось і наші звірятка. Ми знайшли їх! Але хоч вони і тварини, але дуже чемні, і тому коли ми перевернемо цифри, які відгадали на іншій бік, зможемо прочитати слово. (Діти перевертають цифри і читають: «Дякую».
- Час повертати тварин до зоопарку. А ось і зоопарк,з новими вол’єрами. Тепер ми маємо правильно розмістити звірів по вол’єрам.
ЗАВДАННЯ « РОЗСЕЛИ ЗВІРІВ ПО ВОЛ’ЄРАМ»
1. Поселити Лисичку в середині синього вол’єра;
2. Змію розмістити в середині червоного та зеленого вол’єр;
3. Курочку з Півником помістимо не в синьому і не в зеленому вол’єрах;
4. Слона праворуч з рожевим вол’єром;
5. Зайчика розмістимо так, щоб він був одночасно і в синьому і в зеленому вол’єрах»
6. Ведмедика між Лисичкою та Курочкою;
7. Котика поселим там, де лишилося вільне місце. Де воно?

- Ось і скінчилася наша подорож в пошуках звірів. І звірята і я вам дуже вдячні, як ви думаєте, який ми вчинок сьогодні зробили? (- Хороший. Ми прийшли на допомогу зоопарку і знайшли звірів).

Автор: 

Ткач Анжела Григорівна, вихователь дитячого садка

Отримати сертифікат

Користувацький вхід