Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Урок християнської етики в 1 класі: Батьківська любов. Отець наш небесний.

0

Урок християнської етики в 1 класі.
Тема: Батьківська любов. Отець наш небесний.
Мета: Срияти формуванню у дітей почуття поваги та вдячності до батьків; показати турботу й чуйність Отця Небесного до людей – Божих дітей; розвивати мислення та мовлення учнів, збагачувати їх словниковий запас; виховувати любов і шану до батьків, потребу турбуватися про них.
Обладнання: Малюнки сонця, місяця, зірок, голуба, метеликів. Свічка, ангел очок, ікона, рушник. Малюнки до теми «Родина».
Хід уроку
І. Привітання.
ІІ. Організаційна частина.
(Запалюючи свічку біля ікони )
-В Євангліє говориться:
«Я – світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме в темряві, а матиме світло життя.»
Родина
Ліси виростають родинами в горах,
Чайки відлітають у вирій гуртами,
Родинами плавають риби у морі,
І хмари гуртами летять над містами;
І десь астронавт у безмежнім просторі,
І десь мореплавець у чорну годину,
І сивий дідусь у самотньому горі,-
Усі вони мріють про рідну родину…
Ста друзів не стане у справжньому горі,-
Заваляться плани, мільйони й палати,
Та сяйвом рятунку в життєвому морі
Завжди для нас будуть – родина і мати.
- Хто піклується про вас?
- Хто не досипає ночей, коли ви захворіли?
- Хто вчив вас ходити, розмовляти?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
- Сьогодні, діти, ми поговоримо про батьківську любов. Немає нічого більшого на землі, ніж батьківська любов. Батьки хочуть порадіти за нас, бо вклали в нас усю душу, все серце. А ми інколи своєю поведінкою засмучуємо їх. Нам потрібно намагатися не підводити своїх батьків, виправдовувати їхні сподівання. Навіть і тоді, коли ми щось зробили погане, батьки не перестають нас любити.
- Давайте розглянемо малюнки у підручнику на с.19-20.
- Що ви бачите на першому малюнку?
- Який погляд у мами?
- Як виглядає малюк уві сні?
- Опишіть, будь ласка, другий малюнок.
- Що найбільше любити робити з татом, з мамою?
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
1.Бесіда.
Батько і мати нам дали життя і живуть для нашого життя, щастя. Не завдавайте їм болю, образи,прикрощів, страждань. Все, що тобі, вам, дають батьки – це їхня праця, піт, утома. Вмійте поважати працю батьків. Найбільше щастя для матері й батька – ваша працьовитість, любов до науки, повага до старших, послушність. Якщо люди вважають тебе недоброю людиною – це велике горе для ваших батьків. По-справжньому любити їх – це приносити в дім мир і спокій. Ваша сім’я – це не тільки батько і мати. Це і ви, діти. Це ваша поведінка, ваші вчинки. Запитуй у батька і матері про те, чого без них робити не можна або безтактно. Справжня свобода сина і дочки – бути слухняними дітьми.
Три нещастя є в людини: смерть, старість, лихі діти, говорить українська народна мудрість. Старість невідворотна, смерть – невмолима, перед цими нещастями ніхто не може зачинити дверей свого дому. А від лихих дітей дім можна зберегти, як від вогню. І це залежить не тільки від ваших батьків, а й від вас самих.
Бути хорошими дітьми означає – не допустити, щоб старість батька й матері була отруєна твоїми поганими вчинками. Вмій віддячувати батькам. Близько приймати до серця найважчі муки батька і матері.
Їхня хвороба – твоє горе, їхні невдачі і неприємності на роботі – твоя біда. Вмій бути добрим у думках і почуттях. Бережи здоров’я батьків.
Пам’ятай, що ранню старість і хвороби приносять не тільки праця, втома, а й сердечні хвилювання, тривоги і прикрощі за своїх дітей.
- Діти, ви готували віршики про тата і маму. Розкажіть.
Мама
Ще в колисці немовля
Слова «мама» вимовля
Найдорожче в світі слово
Так звучить у рідній мові:
Мати, матінка, матусю,
Мамочко, мамусю
Називаю тебе я,
Рідна ненечко моя.

Моя мама
Снилось мені ясне сонце,
Що в хаті світило.
А то моя мама
Дивилася мило.
Снилась мені ягідка,
Як мед солоденька.
А то мене цілувала
Мама дорогенька.

Тато
Сад зелений, а у ньому
Гордий дуб шумить гілками.
Дім красивий, а у ньому
Любий тато наш із нами.

2. Фізкультхвилинка.
Ми – високі дерева (руки вгору)
Ми – низенька трава(присідають, показують траву)
Нас сонце голубить (руки вверх)
Нас дощ полива (махають руками)
Нас вітер колише,
Тріпоче, зрива ( колихають руками над головою)
Та Бог на руках своїх міцно трима ( простягують руки, долоньки вверх).
3. Легенда про батька.
- В одній із країн в минулому був звичай, коли людина старілась, її викидали в прірву, щоб не їла задарма харчів. Та надто любив син батька, щоб так вчинити. Отож він поселив свого батька на горищі, куди завжди приносив їжу. Та настав у даній країні неврожай. Голод панував серед людей. Бачить батько, що син чимось заклопотаний, увесь зажурений. От він і питає сина: «Що ж ти, любий сину, такий засмучений? Що трапилось у тебе? Ти увесь аж почорнів, напевно від горя якогось?» Розповів тоді син про своє нещастя та й про те, що нічим засіяти поля. А батько порадив: «Зніми снопи з хати, якими вона накрита, та й обмолоти ще раз. Зібраним зерном засій землю.»
Послушний син вчинив саме так, як велів йому батько. І вродило у них збіжжя, як у нікого.
Дійшли слухи і до царя про добрий урожай на полі того сина. Закликав він його до себе та й питає: «Хто навчив тебе такої мудрості?» Нікуди було діватися тому чоловікові. Розповів цареві всю правду. З того часу старі батьки доживали зі своїми дітьми до старості у шані й повазі.

- Чого вчить нас ця легенда?
- Що робити ви, щоб мама і тато раділи за вас?

4. Легенда про матір.
- Послухайте ще одну легенду.
Зустрілись якось кілька людей і почали сперечатися, яке найкраще слово в світі.
Здоров’я – відповів хворий.
Ні, молодість – сказав старий.
Найкраще хліб – відповів жебрак.
Перемога – сказав стрілець.
Воля – сказав невільник.
Ні, правда – сказав мудрець.
Аж тут з куточка обізвалась
Сирітка, ще малий хлопчак.
Найкраще в світі слово – «мама»
І всі сказали: «мама». Так!
- Діти, про кого ця легенда?
- Хто найбільше дбає про вас?
- Отже, бережіть і шануйте своїх батьків.

5.Гра «Доповни».
- Навчає, допомагає, турбується… (мама).
- Любить, ремонтує, допомагає виховувати…(тато).
- Ваша мама яка?
- Ваш тато який?

6. Продовження бесіди.
- А ще окрім земних батьків, є в усіх людей на Землі Отець Небесний – Бог.
Були такі часи, коли люди робили багато зла. Бог намагався достукатися до їхніх сердець, але вони були холодні й глухі до Божих попереджень. Тоді Бог наслав на Землю величезну зливу, що утворила потоп, який очистив Землю від злих людей. Залишився лише Ной, чоловік,який жив за Божими законами, і його сім’я. Ной любив Бога, слухав його. І за наказом Бога він збудував ковчег і взяв по парі від кожного виду тварин. Щоб зберегти життя на Землі.
Після потопу Бог пообіцяв Ною, що більше ніколи не посилатиме такого лиха на землю, але буде чекати, щоб люди змінилися і не робили ніколи зла.
Небесний Отець на знак завіту (договору) між ним і людьми утворив на небі райдугу. І часто, після дощу на небі, з’являється семикольоровий місток – символ миру і любові.
Бог створив усіх нас. Він турбується про кожного з нас. Він слухає нас, коли ми звертаємось до нього «Отче наш !». І Він хоче, щоб ми відповідали на Його любов і були хорошими Божими дітками.

V. Закріплення вивченого.
1. Гра «Сонечко».
- До нас завітало сонечко, але по дорозі воно розгубило свої промінці. Сонечко добре, лагідне, привітне. Кожен його промінець – це добра звичка. Допоможіть сонечку знайти свої промінці.
• Щодня вмиватися.
• Чистити зуби.
• Прибирати постіль.
• Мити руки перед тим, як сідаєш їсти.
• Вітатися.
• Поступатися місцем.
• Прибирати свої іграшки.
• Гуляти на свіжому повітрі.
• Вихвалятися.
• Сваритися.
• Штовхатися.
• Розкидати свої речі.
• Вживати грубі слова.
• Говорити неправду.
• Бути неохайним.
• Слухати тата і маму.
• Старанно вчитися. Робити добрі вчинки.

2.Фізкультхвилинка.
Добрим бути просто чи непросто?
Не залежить це від зросту.
(Присісти - встати)
І дитина робить добру справу,
Як не кине друга на поталу.
(Потиснути один одному руки)
Як людей полюбиш, пошануєш,
Силу для добра в душі відчуєш.
(Підняти руки і опустити їх до плечей)
І закрутиться земля скоріше,
Якщо разом станемо добріші.
(Зробити оберти навколо себе)
Доброта з роками не старіє,
Доброта від холоду зігріє.
(Присісти - встати)
І якщо вона як сонце світить,
То радіють і дорослі, й діти.
(Стрибки на місці)
3. Робота в зошиті.
- Розгляньте малюнок у зошиті. Руки Отця Небесного тримають увесь світ. Ці руки сильні, але водночас вони і ніжні, і теплі, і лагідні, і турботливі.
Давайте подякуємо нашому Богу за любов і турботу:
- Боже наш, Небесний Отче,
Дякуєм тобі за сонце
І за весь твій білий світ:
За повітря, воду, хліб,
За одежу й теплу хату
Дякуєм тобі наш Тату.

VІ.Підсумок уроку.
(Прикріплюю малюнок, на якому зображено сонце, зорі, голуб, метелик)
Усі небесні світила – це одна велика родина. Сонечко світить удень, як мати, яка ніколи не має спочинку. Завжди вона у турботах, сімейних клопотах. Місяць – на сторожі ночі. Його можна порівняти з батьком, чоловіком, бо він не боїться темряви. Зорі – це їхні діточки, які горять то яскраво, то тьмяно, мов ті діти зі своїми поступками. Голуб у народі завжди був символом миру, спокою. Метелик – щасливе дитинство. Його ні з чим не порівняти. Безліч метеликів і всі вони різні, як різне дитинство у кожної дитини.
Кожна людина, як кажуть у народі має свою зірку. Коли людина народжується, Бог цю зірку запалює. Та коли помирає з неба котиться її зірочка.
І я вам бажаю, діти, щоб тих зірок у вашому житті й житті ваших батьків, було багато. І вони горіли з Божого благословення якнайдовше.
- Урок підходить до кінця.
- Чого навчив вас сьогоднішній урок?
- Чи з’явилося у вас бажання бути вдячними дітьми?
Батько і мати – два сонця гарячі,
Що нам дарують надію й тепло.
Батько і мати… У долі дитячій
Треба, щоб кривди між них не було.

Автор: 

Гриб Олена Володимирівна, вчитель початкових класів Зіньківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №3

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...