Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Інтегрований урок з української, англійської, французької мов "Урок - ділова гра "Найкраща туристична фірма року"

0

Підготовчий етап. На попередньому уроці клас був розбитий на 3 змішаних (з позицій рівня виученої учнів) груп. Кожна група повинна буде представляти туристичну фірму, тому групою розробляється: назва фірми, логотип фірми і її девіз, вибирається президент туристичної фірми (що є капітаном команди), туристичний маршрут по одній з п'яти країн з найбільшим рівнем розвитку міжнародного туризму на рубежі XX в.: Францію, США, Іспанія, Італія, Угорщина (по вибору); скласти кросворд про пам'ятки своєї (описуваною) країни не більше ніж в 7 слів. Туристичний маршрут оформляється в наочній формі. Вчитель може запропонувати зразок виконання туристичного маршруту по якій-небудь країні, і що вчаться, аналогічно або самостійно, готують свої варіанти маршрутів по вибраній країні. Для того, щоб скласти кросворд, група повинна добре знати пам'ятки “своєї” країни, тому вчитель рекомендує відповідну літературу, з якої учні могли б почерпнути необхідний матеріал для підготовки даного завдання. З групи сильних учнів відбирається 3 людини в журі, які стежать за регламентом виступу і оцінюють роботи груп. При розподілі завдань видаються вимоги, роздруковані на принтері.
I. Вимоги до вмісту розкриття проблеми:
1. Продемонструвати аргументованість викладу матеріалу.
2. Показати уміння аналізувати, узагальнювати і робити виводи.
3. Використовувати політичну карту світу і заздалегідь підготовлену наочність.
II. Вимоги до надання роботи:
1.Чіткість викладу
2. Дотримання регламенту.
3. Оригінальність оформлення і викладу свого питання.
III. Вимоги до поведінки учасників ярмарку:
1. Участь в презентації всіх співробітників фірми.
2. Коректність поведінки при обговоренні проблем. На початку попросимо присутні фірми представитися. Метою гри є рішення основного питання: Які регіони світу приймають основні міжнародні потоки туристів і з чим це пов'язано?
Перебіг гри:
Ведучий: Сьогодні наше заняття ми присвячуємо міжнародному туризму – це одна з наймолодших форм міжнародних економічних зв'язків між країнами світу, яка в сучасних умовах збільшеного добробуту, культурних запитів населення, розвиненого транспорту, отримала широкий розвиток. У ряді країн вона стала галуззю міжнародної спеціалізації, що приносить чималі доходи державі (Австрія, Швейцарія, Франція, Італія, Ватикан, Греція, Іспанія, Монако і ін.). Наш сьогоднішній урок ми проведемо у вигляді ярмарку. Ярмарок – це ринок, що періодично діє, тобто ринок, що збирається регулярно в одне і теж пора року, у визначеному місці, на певний термін. Мета ярмарку – дати можливість її учасникам – експонентам виставити зразки свого виробництва, продемонструвати нові досягнення з метою висновку торгівельних і ін. операцій. На нашому ярмарку представлені три провідні туристичні фірми, які сьогодні запропонують свої найзнаменитіші маршрути, розроблені силами, розроблені силами своїх співробітників. Разом спробуємо визначити кращу туристичну фірму року, але при своїй презентації вони повинні дотримати ряд вимог (оповістити вимоги, які мають бути віддруковані і знаходиться на столах в робочих груп і журі). На початку попросимо присутні фірми представитися. I конкурс: “Візитна картка”. Кожна група представляє свою “візитну картку”, що складається з назви туристичної фірми, її логотипу, девізу і представлення президента фірми. Час презентації 2-3 хвилини. Максимальна кількість балів – 1.
II конкурс: “Туристичний маршрут”. Кожна група представляє свій оригінальний маршрут по вибраній країні представляючи наочний матеріал, виготовлений власними руками або інший, що менш переважно. Час відповіді 5-7 хвилин. Максимальна кількість балів – 10. III конкурс: “Невідомі нам країни».
Команди обмінюються заздалегідь підготовленими кросвордами. Час роботи –5 хвилин. Максимальна кількість балів – 7 (за кожну правильну відповідь – 1 бал). IV конкурс: “Реклама”. З набору слів скласти рекламу. Слова: місто, щастя, трава, автомобіль, шум, намет. Час роботи – 5 хвилин. Максимальна кількість балів – 7. Завершальний етап. Після закінчення гри, жюрі присуджує I, II, III місця командам-учасницям по вищеописаних категоріях. При виведенні підсумкової відмітки кожного. При виведенні підсумкової відмітки кожного учня за урок враховується міра його праці в гурті (ця відмітка обговорюється і виставляється групою) і, відповідно, місце, зайняте цією групою в грі.

Автор: 

Висоцька Ірина Анатоліївна, вчитель української мови і літератури Миколаївської гімназії №3

Отримати сертифікат

Користувацький вхід