Від партнерів


Останні публікації

Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Соціальний проект "Я волонтер і цим пишаюсь"

0

Сьогодні ми – українці, громадяни вільної, незалежної держави. разом із відновленням традицій благодійності як невід'ємна її складова у незалежній Україні активно розвивається волонтерський рух. Це благодійна діяльність, яка здійснюється заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства загалом. Волонтер (від лат. «уоіипіагіиз» - воля, бажання, від англ. «уоіипіагу» - добровільний, доброволець, йти добровільно) - це особа, яка за власним бажанням допомагає іншим посилити відчуття патріотизму та гордості за свою країну серед молоді, спонукає школярів до роздумів щодо майбутнього рідного міста, держави та осмислення своєї власної ролі у їх розбудові
Волонтерський проект «Я волонтер і цим пишаюсь», на сьогоднішній день є дуже актуальним і несе за собою ряд важливих соціальних функцій, як для суспільства так і для особистості, яка займається волонтерською діяльністю.Істотну роль у зміцненні статусу волонтерів та формуванні позитивногоставлення громадськості до їхньої діяльності відіграє впровадження системи навчання волонтерів.
В рамках волонтерського руху в Саксаганському районі м. Кривий Ріг, другий рік поспіль діє 25 волонтерських загонів, очолює волонтерську діяльність районний клуб соціально - профілактичного напряму « Підліток » центру дитячої та юнацької творчості «Сонях» який очолює найактивніша учнівська молодь району - основний виконавець данного проекту. Діяльність волонтерів у різних напрямках соціальної роботи потребуєнабуття знань та забезпечення комплексної теоретичної та практичної підготовки, різноманітні форми та методи навчання.
Основним змістом волонтерського проекту «Я волонтер і цим пишаюсь», є виховання молоді в дусі широкої соціальної комунікабельності, інтелігентного і відповідального ставлення кожного до самого себе, до людей, до навколишнього середовища, до природи.
Кожен мусить досягти своїх вершин у житті. А це не завжди легко і просто, тому що вершин досягають, доклавши значних зусиль. Отже, треба мати силу і міцну волю, а це доступно лише тому, хто здоровий фізично та духовно, адже недарма кажуть, що в здоровому тілі - здоровий дух. Над питанням формування засад здорового способу життя працює центр « Здоров’я». Його діяльність - постійний творчий пошук у формуванні свідомої мотивації молодого покоління до потреб здорового способу життя. Діяльність волонтерів - інструкторів клубу «Підліток» спрямована на ослаблення для юнаків і дівчат негативних наслідків процесів, що відбуваються у суспільстві, а також створення умов для реалізації інтересів і життєвоважливих потреб молоді, їх повної самореалізації.
Провідна ідея роботи волонтерів - інструкторів – допомога, або принцип «допомога самодопомозі». Суть його – підтримати, обнадіяти і стимулювати підлітків, юнаків і дівчат на розвиток їхніх власних сил, конструктивну діяльність, використання усіх потенційних резервів. вироблення потреби щодо самовдосконалення клубівців як особистостей, формування їхніх організаторських здібностей, соціальної зрілості через розвиток пізнавальних та соціальних інтересів, захоплення улюбленою справою, виховання вміння спілкуватись, жити в колективі цікавим творчим життям.
Участь у волонтерському русі дає можливість молоді самореалізуватися, з однієї сторони, та відчути себе причетними до участі у вирішенні проблем територіальної громади, з іншої сторони.
Серед багатьох факторів, від яких залежить майбутнє держави, одним із найголовніших є стан здоров’я її громадян: фізичного, психологічного, соціального та духовного. Зв’язок між здоров’ям і поведінкою людини є очевидним і водночас дуже складним.Сформувати в молодих людей розумне ставлення до свого здоров’я, допомогти їм подолати шкідливі звички – одне із найважливіших завдань учнівського самоврядування нашої школи. Необхідно, щоб здоровий спосіб життя став не тільки свідомою потребою кожного школяра, а й мірилом його освіченості, загальної культури. Як цього досягти? Як зробити так, щоб усі учні вели здоровий спосіб життя? Для цього при ЦДЮТ «Сонях» з 2007 року розпочав свою діяльність районний тренінговий центр «Довіра +».
Формами роботи якого є:
?анкетування;
?тестування;
?надання допомоги окремим учням у складанні індивідуальних програм здоров’я;
?випуск санітарних бюлетенів;
?проведення днів здоров’я;
?акцій;
?туристичних походів;
?олімпійських уроків;
?спортивних змагань;
?зустрічі з лікарями місцевої амбулаторії;
?створення режиму школяра;
?проведення спортивних свят та естафет;
?фізкультхвилинки;
?прогулянки;
?рухливі ігри на перервах;
Пріоритетним напрямом діяльності ЦДЮТ «Сонях» є збереження та зміцнення здоров’я вихованців.
Проектна діяльність щодо проблеми здоров’я передбачає:
– упровадження здоров’язбережуючих і здоров’яформувальних технологій у навчально-виховний процес;
– залучення батьків до організації єдиного навчально-виховного середовища, що сприяє гармонійному розвитку особистості;
– виховання ціннісного ставлення до власного здоров’я;
– усунення несприятливих факторів упливу соціального оточення.

Автор: 

trong>Пероган Вікторія Анатоліївна, методист соціально-профілактичного напряму роботи Центру дитячої та юнацької творчості "Сонях", Саксаганського району, м.Кривий Ріг

Отримати сертифікат

Користувацький вхід