Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Загальні способи одержання оксидів, кислот, основ, солей.

0

Тема: Загальні способи одержання оксидів, кислот, основ, солей.
Цілі:
• розглянути основні способи добування оксидів, кислот, основ, солей;
• розвивати навички роботи з підручником, опорними схемами;
• показати на прикладі одержання різних класів неорганічних сполук взаємозв’язок між будовою, властивостями й одержанням цих речовин;
• удосконалювати вміння учнів складати рівняння хімічних реакцій.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь і навичок.
Форми роботи: групова робота, робота з підручником, проектами.
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва, таблиця розчинності, учнівські проекти «Загальні способи одержання оксидів, кислот, основ, солей.»
Епіграф:
« Розум людський завжди прагне діяльності
й не терпить безперервного спокою»
(Цицерон)
Хід уроку.
І. Організаційний етап.
Учитель: Наші радість і щастя складаються з маленьких успіхів і перемог або просто з усмішок, які дарують нам люди. Я бажаю вам попрацювати на уроці так, щоб наприкінці, прислухавшись до стану душі, ви відчули задоволення і насолоду від перемог і успіхів. А зараз пропоную просто посміхнутись один одному й налаштуватися на співпрацю та плідну роботу. А щоб робота була плідною, давайте пригадаємо:
Бесіда «Мікрофон»
• Які класи неорганічних сполук ми знаємо?
• Що таке оксиди?
• Що таке кислоти?
• Що таке основи?
• Що таке солі?
Давайте застосуємо згадані нами поняття для проведення гри -
розминки « Третій зайвий» (на дошці записані групи формул класів неорганічних сполук, в яких треба виявити сполуку, що записана помилково)
ІІ. Мотивація пізнавальної діяльності. Повідомлення теми і цілей уроку.
Учитель: Сьогодні ми продовжимо вивчати класи неорганічних сполук і розглянемо тему «Загальні способи одержання оксидів, кислот, основ, солей».
Для плідної праці чітко сформулюємо цілі, завдання та будемо тримати курс на їх виконання.
Отже, поставимо перед собою такі завдання:
- при виконанні завдань навчитися користуватися основними положеннями проекту, виготовлених групою;
- користуватися підручником;
- аналізувати зв’язок хімічних властивостей оксидів, кислот, основ і солей із загальними способами їх добування.
Учитель: При вивченні кожного класу неорганічних сполук, ми акцентували свою увагу на важливість їх вивчення. І пов’язано це з тим, що оксиди, кислоти, солі, основи мають широке практичне застосування. Давайте пригадаємо: Яке практичне застосування мають оксиди, кислоти, основи, солі? ( учні розповідають про застосування класів неорганічних сполук). Звідси, закономірно випливає необхідність вивчення способів добування.
III. Вивчення нового матеріалу.
На минулому уроці кожна з груп одержала завдання:
• Повторити хімічні властивості класів неорганічних сполук
• Самостійно опрацювати параграф 15 «Загальні способи добування оксидів, кислот, основ, солей» і на основі вивченого створити проект
Пропоную спікерам груп презентувати свої проекти.(Спікери представляють проекти)
1. Перша група акцентує увагу на загальні способи добування, друга – на
лабораторні, третя – на промислові.
Перша група демонструє лабораторний спосіб добування оксиду
Друга – добування лугу
Третя – добування солі
2. Кожна група одержує завдання :
Написати рівняння реакцій добування двома способами:
Перша група – алюміній сульфату
Друга група – магній хлориду
Третя група – кальцій ортофосфату
Які знання, з попередньо вивчених тем, ви використали при виконанні завдань? Що було незрозумілим? Чи допомагає вам проект?

IV. Узагальнення і систематизація знань
Відпрацювання умінь і навичок.
1. Групи одержують завдання: використовуючи свій проект написати рівняння реакцій, що відповідають перетворенням у таких генетичних рядах
1)P ? P2O5 ? H3PO4 ? Na3PO4 ? Ca3(PO4)2
2)Mq ? MqO ? Mq(OH)2 ? Mq3(PO4)2 ?MqCl2
3)Ca ? Ca(OH)2 ?CaCO3 ? CaO ? CaSO4
2. Задача. ( «Хто швидше розв’яже»)
Яку масу солі можна одержати в результаті взаємодії сульфатної кислоти з кальцію оксидом кількістю речовини 2 моль?
V. Підсумок уроку. Виставлення оцінок.
VI. Домашнє завдання. Опрацювати §15. Письмово: запропонувати якомога більше способів добування купрум (ІІ) сульфату і алюміній хлориду.
VII. Рефлексія.
Гра «Мікрофон»
- На уроці я закріпив свої знання……
- Я повторив………
- Мене вразило……..
- Я запам’ятав……..
- Я дізнався……..

Автор: 

Ємець Ольга Миколаївна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...