Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Аранжування поліфонічних творів.

0

Тема семестру. Музичне мистецтво у нашому житті
Тема уроку. Аранжування поліфонічних творів.
Мета уроку. Закріпити поняття аранжування . Поширити знання учнів про творчість та життя Баха.
Дати поняття «поліфонія» ,порівняти класичне виконання та сучасне виконання творів Баха.
Розвивати уміння аналізувати музику,розвивати вокально-хорові навички.
Виховувати інтерес до творчості Й.Баха.
Тип уроку : комбінований.
Методи використані на уроці: бесіда,аналіз музичного твору, виразне виконання,творче завдання,складання асоціативного куща,інтерактивна гра «Закінчи речення».
Обладнання .ТЗН, портрет Баха, ілюстрації.
.
ХІД УРОКУ
І.Організаційний момент.
• Музичне вітання
ІІ. Актуалізація знань.
Складання асоціативного куща

Доберіть слова,що асоціюються у вашій увазі зі словом аранжування музики
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
До музики ми звертаємося за наснагою,розрадою,втіхою. У ній ми знаходимо відображення наших почуттів,саме музика становить одну з найважливіших складових нашого життя та нашого духовного світу.
Саме про таку музику сьогодні ми поговоримо.
ІV. Основна частина .
Повідомлення теми. Викладання нового матеріалу.
1.Вступна бесіда.
Протягом багатьох років ми на уроках музичного мистецтва знайомилися з творчістю різних композиторів.
Про композитора, твори якого ми сьогодні будемо слухати, Л.Бетховен сказав: « Не струмок,а море ім’я його».
- Про кого йшла мова?
- Йоганн Себастьян Бах.
- Що ви знаєте про композитора?
(Відповіді учнів).
Композитор за своє життя написав велику кількість музичних творів,здобув популярність як органіст.
Уся музика Баха побудована на контрапункті.
Бах був майстром поліфонії.
ПОЛІФОНІЯ-вид багатоголосся,де кожен голос має своє значення.

Збірник фуг та прелюдій «Добре темперований клавір» є взірцем поліфонічної музики,посібником для виконавців:
Бетховен назвав його своєю «музичною Біблією»
Шуман – «найкращою граматикою»
Токата і фуга ре мінор Й.С.Баха є найвідомішою, навіть серед звичайних слухачів. Вона звучить не лише в класичному виконанні,а й у різноманітнітних аранжуваннях,і навіть рок-обробці.
Словничок:
Токата-це інструментальна п’єса,яка виконується у швидкому темпі.

Сприймання музичного твору
Й.С.Бах Токата і фуга ре мінор (класичне виконання)
- Чи знайома вам музика?
- Проаналізуйте музику Й.Баха?
Бесіда.
Творчість композитора надихала чимало музикантів та аранжувальників.
Й.С.Бах Токата і фуга ре мінор у виконанні Ванесси Мей.
- Передайте свої враження від твору Баха. Як змінилася музика?
Цей твір Роберт Тісо виконував на склянках.
Й.С.Бах Токата і фуга ре мінор у виконанні Роберта Тісо.

Вокально-хорова робота.

? Розспівування
• Спів на одному звуці на різні скалади.(Мі-ме –ма-мо-му).
• Поспівка на досягнення наспівного округлого звука й чистоти інтонування.
• Дикційна по співка.

? Продовжувати розучувати пісню Л. Дербеньова,О. Зацепіна
«Куда уходит детство».
1. Бесіда.
- З якою піснею ми почали знайомитися на минулому уроці?

- Що ви знаєте про авторів цієї пісні?

(Учні розповідають про авторів (Домашнє завдання минулого уроку. Дізнатися про Л. Дербеньова,О. Зацепіна .)

- Які пісні цих авторів ви знаєте?

• Вокально-хорова робота.
• Спів по фразах
• Спів ланцюжком
• Виразне виконання твору.

Творче завдання.

Спробуйте за допомогою засобів образотворчого мистецтва зобразити
поліфонію .
V. Узагальнення
Бах так писав про поліфонію:
«Кожен голос у творі-це особистість, а багатоголосний твір-бесіда між особистостями,ітреба слідкувати,щоби кожна особистість говорила добре і вчасно,а якщо їй нічого сказати,то краще помовчати».
VІ.Підсумок уроку.
Інтерактивна вправа. «Закінчи речення»
Сьогодні на уроці я дізнався…
Виявляється,що…
VІ.Домашнє завдання.
Слухати музику,визначати особливості поліфонічної музики.
Знайдіть в Інтернеті музичні аранжування музики Й.С.Баха.

Автор: 

Гармаш К.В.,музичне мистецтво,Стецьківська ЗОШ І-ІІІ,Сумського р-ну,Сумської обл

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...