Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Музика зображає.

0

Тема. Музика зображає.
Мета. Поглибити уявлення учнів про зображальність, як властивість музики та її роль у музичному мистецтві.
Розвивати вміння слухати музику,розповідати про зміст музики,вокально-хорові навички,вміння виразно виконувати музику.
Виховувати естетичний смак.
Обладнання.ТЗН,презентація,Ілюстрації,портрет М.Римського-Корсакова.

Хід уроку.
І.Організацій ний момент.
• Музичне вітання.
ІІ. Актуалізація знань учнів.
Діти ми з вами на уроках музики слухаємо музику,вивчаємо пісні,розповідаємо про характер музики,говоримо про композиторів і вже визначили,що музика така чарівниця, що може розповідати.
- Про що може розповідати музика? (Відповіді дітей.)
Узагальнення:
- Музика розповідає про природу.
- Музика розповідає про дощ.
- Музика розповідає про двічинку – українку.
- Музика розповідає про єнотів,які вчать ноти.
- Музика розповідає про бабу і діда,які ходили по гриби.
Вокально-хорова робота.
Виконання поспівки «Диби-диби»
• Виконання поспівки з показом руху мелодії.
ІІІ. Основна частина.
1.Читання вірша про шумові та музичні звуки.(Робота з підручником с.52)
2. Дидактична гра. Розподіли звуки на шумові та музичні звуки.(с.52)
3.Вокально-хорова робота.
• Розгляньте малюнок с.53
• Спробуйте передати звуки (гуркіт коліс,гудок,рух потягу)
• Послухайте пісеньку бразильську народну пісню «Потяг»
• Про що в ній співається?
• Розучування пісні по фразах.
• Виконайте пісеньку рухаючись, як потяг.
• Що зображено у пісні?
Визначення
Музика може зображати шумові звуки природи та навколишнього світу
Зображальність надає музиці яскравості.
4.Сприймання музичного твору.
М.Римський-Корсаков.. «Політ джмеля» з опери «Казка про царя Салтана».
Розповідь про М.Римського-Корсакова
Читання фрагменту казки О.Пушкіна
Слухання твору.
Аналіз твору.
5.Фізхвилинка. Виконання пісні С.Дяченка. «Круть і Верть»
6. Бесіда.
Чи може музика зображувати?
Що зображує музика?
7. Дидактична гра за малюнками с. 55
Розповіді дітей про твори які слухали.
8.Вокально-хорова робота.
Показ пісні Т.Попатенко. «Щеня і Кошеня»
Аналіз твору.(Учні розповідають про зміст пісні,про характер музики,динамику,темп)
Розучування по фразах.

ІV.Підсумок уроку.
Музика може зображати звуки та рухи,картини природи й навколишнього світу,змальовувати життєві події, «портрети»людей та тварин.
Зображальність допомагає слухачам краще зрозуміти зміст музичного твору.

Автор: 

Гармаш К.В.,учитель музичного мистецтва,Стецьківської ЗОШ І-ІІІ ст,Сумського р-ну,Сумської обл

Джерело: 

Лобова О.В. Музичне мистецтво: підручник для 2 класу

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...