Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Мовно-літературний КВК "Квітни, мово наша рідна!"

0

Анотація до уроку «Мовно-літературний КВК
Квітни, мово наша рідна!»

Автор – Феник Алла Іванівна, учитель української мови та літератури, має І кваліфікаційну категорію. Стаж педагогічної роботи 17 років. Працює у Софіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1.
Мовно-літературний КВК «Квітни, мово наша рідна!» створено для учнів 7-их класів. Його мета – удосконалювати уміння учнів використову-вати набуті знання у нестандартних ситуаціях, розвивати пізнавальний інтерес дітей,їх прагнення до більш досконалого володіння невичерпними багатствами рідної мови, літератури, фольклору, виховувати любов до рідної мови.
На уроці використовуються індивідуальні, колективні та ігрові форми роботи, методи стимулювання зацікавленості дітей, творча робота.
Учитель, готуючись до уроку, використала аудіозаписи пісень: «Шкільна пора», «Гімн КВК», «Тільки в нас на Україні…», українську польку. Урок відзначається багатим наочним матеріалом, колоритними українськими костюмами та декораціями для інсценізації літературних творів О.Стороженка «Скарб» та Б.Лепкого «Мишка.
Проведення даного КВК передбачає величезну позаурочну роботу.
Діти створюють девізи, емблеми команди. Із особливим завзяттям учні готуються до участі у конкурсі «Домашнє завдання», де потрібно інсцену-вати уривок із літературного твору українського письменника, який вивчався за програмою. Інтрига надихає на творчість, адже жодна з команд не знає, який сюжет і з якого твору буде продемонстровано суперником. Цей конкурс оцінюється за критеріями: артистизм; костюми, декорації; інтерпретація (творче виконання) художнього твору. А ще команди мають продемонстру-вати веселий, бадьорий, запальний український танець та виконати щиру народну пісню.
Учитель застосовує інтерактивні методи: «Мікрофон», «Ти – мені,
я – тобі» та різноманітні конкурси: «Мовні жарти», «Я – художник», «Конкурс мовознавців», «Найкращий читач», «Лінгвістичний промінчик», «Українські спотиканки», «Конкурс капітанів», «Власна назва».
Мовно-літературний КВК не залишить байдужим жодного учня, ще більше зацікавить вивченням української мови та літератури. Адже щоб стати переможцем наступних конкурсів потрібно мати міцні знання. А це у свою чергу стане гарним поштовхом не тільки для вивчення предмету, а й підготовки до майбутнього ЗНО.

Автор: 

Феник Алла Іванівна, учитель української мови та літератури, Софіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1.

Отримати сертифікат

Користувацький вхід