Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Значення бактерій у природі та житті людини.

1

Тема: Значення бактерій у природі та житті людини.
Мета: розкрити величезне значення бактерій у природі та житті людини; ознайомити учнів із корисними та шкідливими для людини бактеріями, заходами профілактики бактеріальних захворювань; розвивати вміння самостійно працювати, аналізувати, робити висновки, створювати проекти і презентації, складати схеми; виховувати бережливе ставлення до власного здоров я .
Обладнання: таблиця «Бактерії», ІКТ, проект-презентація «Бактерії-друзі чи вороги?», фотографії бактерій, роздаткові картки, завдання для роботи у групах.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація діяльності учнів.
На попередніх двох уроках ми вивчали загальну характеристику бактерій, їх місця проживання, будову, властивості. Зараз ми проведемо коротке тестування для перевірки ваших знань. Перед вами тестові завдання. Після завершення роботи ви обмінюєтеся завданнями, перевіряєте правильність виконання і виставляєте бали.
Робота в парах

І варіант
1)Бактерії належать до: а)прокаріот;б)еукаріот. 2)Спори бактерій виконують функцію:а)розмноження; б)живлення; в)переживання несприятливих умов. 3)Бактерії можуть живитися: а)автотрофно; б)гетеротрофно; в)автотрофно і гетеротрофно. 4)Наука, що вивчає бактерії: а)цитологія; б)мікробіологія; в)анатомія. 5)Бактерії у вигляді кульок-це: а)бацили; б)коки; в)вібріони. 6)Організми,клітини яких мають ядро: а)прокаріоти; б)еукаріоти. 8)Бактерії можуть жити при температурі 200 С: а)так; б)ні. 9)Бактерій розмножуються: а) статево; б)поділом клітини; в)брунькуванням. 10)Органи руху бактерій: а)війки; б)псевдоніжки; в)джгутики. 11)Бактерії належать до царства: а)Рослин; б)Дроб’янок; в)Тварин; г)Грибів. 12)Серед бактерій є форми: а)одноклітинні; б)одноклітинні і багатоклітинні; в)одноклітинні і колоніальні;г)багатоклітинні і колоніальні.
ІІ варіант
1)Паличкоподібні бактерії: а)вібріони; б)коки; в)бацили. 2)До еукаріот належать:а)рослини; б)бактерії; в)тварини; г)гриби. 3)Наука,що вивчає бактерії: а)біохімія; б)зоологія; в)мікробіологія. 4)За несприятливих умов бактерії утворюють: а)цисту; б)клітинну стінку; в)джгутик. 5)Бактерії відкрив: а)Ч.Дарвін; б)А.Левенгук; в)С.Навашин. 6)Бактерії розмножуються: а)поділом клітини; б)вегетативно; в)брунькуванням. 7)Організми, клітини яких не мають ядра: а)еукаріоти; б)прокаріоти. 8)Аероби - бактерії,які живуть без кисню: а)так; б)ні. 9)Бактерії-це організми:а)багатоклітинні; б)одноклітинні і колоніальні; в)одноклітинні і колоніальні. 10)Органи руху бактерій: а)пілі; б)війки; в)джгутики. 11)До прокаріот належать: а)рослини; б)ціанобактерії; в)бактерії; г)гриби. 12)Коки: а)палички; б)спіралевидні; в) круглі.
Проблемне питання
Бактерії широко розповсюджені на Землі, мікроскопічні. Наскільки вони важливі? Можливо, якби вони зникли з нашої планети, ми б не помітили цього?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Тема сьогоднішнього уроку «Значення бактерій у природі та житті людини». Учні класу підготували проект-презентацію «Бактерії – друзі чи вороги?» Мета –дослідити, де живуть бактерії, ким і коли відкриті, корисні вони чи шкідливі, дізнатися про шляхи розповсюдження бактерій, розробити рекомендації по попередженню бактеріальних захворювань.
Презентація 1. Слайд 1. «Бактерії – хто вони?» Моїм завданням було дослідити хто такі бактерії, ким відкриті, їх форми. Слайд 2. Бактерії – мікроскопічні, одноклітинні і колоніальні організми. Вперше спостерігав Антоні ван Левенгук у 1674 році, використовуючи мікроскоп, сконструйований ним самим. Слайд 3. Бактерії за формою бувають круглі (коки), спіралеподібні (спірили), зігнуті (вібріони), паличкоподібні (бацили).
Презентація 2. Слайд 1. «Бактерії і росини» Моїм завданням було дослідження взаємовідносини бактерій і росин. Слайд 2. Бактерії беруть участь у колообігу речовин. Вони є важливою ланкою ланцюгів живлення. Слайд 3. В коренях деяких рослин (бобових) оселяються нітрифікуючі бактерії, утворюючи на коренях бульбочки. Рослини отримують від бактерій необхідні їм сполуки Нітрогену. Бактерії дістають від рослин органічні речовини. Це приклад взаємовигідного співжиття. Слайд 4. Бобові рослини застосовують як зелене добриво, їх з поля не вивозять, а приорюють. У такий спосіб удобрюють грунт органічними речовинами. Слайд 5.Грунтові бактерії виробляють сполуки, що пришвидшують ріст рослин. Деякі бактерії виробляють речовини, що зв’язують частки грунту в невеликі грудки і,таким чином, впливають на засвоєння утримання грунтом води. Грунтові бактерії беруть участь в утворенні кам’яного вугілля, нафти, торфу.
Презентація 3. Слайд 1.«Бактерії і тварини» Моїм завданням було дослідити взаємовідносини бактерій і тварин. Слайд 2. Деякі бактерії оселяються у травному тракті травоїдних ссавців, що забезпечує краще перетравлення їжі. Слайд 3. Бактерії живуть у рубці шлунка великої рогатої худоби. Слайд 4. Відомі різні бактеріальні захворювання тварин ( запалення слизової оболонки повік, шкірні виразки, зоб у домашніх тварин, запалення шкіри у свиней). Слайд 5. Інфекційні хвороби бджолиних сімей, виразки на лапах, сліпота, риб і випадіння луски. Слайд 6. Тварини – переносники хвороб: воші, кліщі, велика рогата худоба. Отже, бактерії з тваринами утворюють корисні і шкідливі взаємовідносини.
Презентація 4. Слайд 1. «Бактерії і продукти харчування» Моїм завданням було дослідити вплив бактерій на продукти харчування. Слайд 2. З бактерій добувають антибіотики, вітаміни. Спіруліна – ціанобактерія. Використовується в харчовій промисловості, містить 70% білка (у 3 рази більше, ніж м ясо). Розводять штучно у Франції, Японії, Мексиці. З 1 гектара отримують 25 т бактерій за рік. Препарати продають в аптеках. Очищує організм, покращує обмін речовин і самопочуття. Слайд 3. У природі існує процес «квашення». У ньому важливу роль відіграють бактерії. За участі бактерій отримують кефір, сир, оцет, вино, спирт. Слайд 4. Маючи приємний освіжаючий смак, кисломолочні продукти підвищують апетит і тим самим покращують загальний стан організму.
Презентація 5. Слайд 1. «Хвороботворні бактерії» Моїм завданням було дослідження хвороботворних бактерій, Встановити найбільш поширенні захворювання. Слайд 2. Чому ти можеш захворіти? Та тому, що скрізь є бактерії, які викликають різні хвороби (ангіна, туберкульоз, пневмонія, дифтерія, ботулізм, сибірка, харчові отруєння, лептоспіроз, сальмонельоз, холера). Слайд 3. Ангіна. Інфекційне захворювання, яке характеризується запаленням обох піднебінних мигдаликів, слизової оболонки горла. Сайд 4. Дифтерія. Спричиняє дифтерійна паличка, яка через виділення з кашлем чи чханням потрапляє від хворої людини до здорової. Ці бактерії небезпечні тим, що паразитуючи у глотці виділяють токсини, які через кров розносяться по всьому організму й дуже шкодять серцю. Слайд 5. Туберкульоз. Ця хвороба спричиняється туберкульозною паличкою. Вважається, що ця бактерія постійно присутня в організмі людини, але починає активно розмножуватися і пошкоджує легені, коли у людини послаблюється імунітет. Вас має насторожити тривалий кашель. Слайд 6. Кашлюк. Спричиняється бактерією, яка викликає виснажливі напади кашлю. Від кашлюку роблять щеплення, здебільшого маленьким дітям, вводячи вбиті бактерії. Слайд 7. Пневмонія. Запалення легень, яке супроводжується кашлем, підвищеною температурою, утрудненим диханням.
Презентація 6. Слайд 1. «Це потрібно знати всім!» Моїм завданням було дослідження способів зараження хвороботворними бактеріями, виробити рекомендації по попередженню бактеріальних захворювань. Слайд 2. Способи зараження хвороботворними бактеріями: контактно-побутовий, повітряно-крапельний, через воду, харчові продукти, укуси тварин, грунт, рани. Сайд 3. У кожного з нас є певний склад корисних бактерій, які можуть бути шкідливими для інших. Тому необхідно мати набір особистих речей: зубну щітку, гребінець, власний посуд. Слайд 4. Уникайте спілкування з хворими. Користуйтесь ватно-марлевими пов’язками. Слайд 5. Не вживайте сиру, некип’ячену воду. Добре проварюйте м ясо, рибу. Існує ймовірність зараження хвороботворними бактеріями. Слайд 6. Кожен продукт потребує відповідних умов зберігання і може зберігатися обмежений час. Тому при купівлі слід уважно читати, що написано на етикетці, чи не закінчився для нього термін використання, і вдома зберігати його там, де вказано і при потрібній температурі. Особливо небезпечні консерви, у яких закінчився термін придатності. Слайд 7. Миття овочів і фруктів дозволяє видалити забруднення і, частково мікроорганізми, що знаходяться на поверхні. Не залишайте продукти на столі, прибирайте все в холодильник. Слайд 8. Уникайте контакту з кровосисними комарами, кліщами, вошами. Вони – переносники багатьох небезпечних для людини хвороб. Використовуйте засоби захисту проти них. Слайд 9. Старанно мийте руки з милом після відвідування туалету, перед тим, як сісти за стіл, після прогулянки. Слайд 10. Ведіть здоровий спосіб життя! Бережіть своє здоров’я!

ІV. Фізкультхвилинка.
Хто там, хто там вже стомився? І додолу похилився. Треба дружно всім нам встати Фізкультпаузу почати. Вище руки підніміть І спокійно опустіть, Розведіть їх в сторони, щоб були опорою. Плесніть кілька раз. За роботу! Все гаразд!
V. Робота з підручником. Ст.248-250. Заповнити схему «Значення бактерій» в робочому зошиті, ст.. 101.
VI. Складання схеми «Способи попередження бактеріальних захворювань»
VII. Робота у групах.
Впишіть букви, що стоять поряд із правильними твердженнями, у пусті квадратики послідовно – і ви отримаєте зашифроване слово.

І група
К Всі бактерії шкідливі
Я Цитологія – наука, яка вивчає бактерії
Б Коки – бактерії у вигляді кульок
У Бактерії можна вивчати з допомогою лупи
Д Відкрив бактерії М.Ломоносов
А У перетравленні їжі беруть участь бактерії
П Бактерії належать до Царства Рослин
К В утворенні корисних копалин беруть участь бактерії
Т Бактерії не мають ядра
О Грип – бактеріальне захворювання
Е Бактерії мають різну форму
Р Аероби – бактерії, які використовують кисень
В Бактерії належать до багатоклітинних організмів
І Бактерії виробляють кефір, йогурт
Ї Бактерії розповсюджуються кліщами, гризунами, комарами

ІІ група

К Всі бактерії корисні
Я Анатомія – наука, яка вивчає бактерії
П Бацили – бактерії у вигляді паличок
У Бактерії можна вивчати з допомогою лупи
Д Відкрив бактерії М.Ломоносов
Р У перетравленні їжі беруть участь бактерії
М Бактерії належать до Царства Рослин
О В утворенні корисних копалин беруть участь бактерії
К Бактерії не мають ядра
Є Грип – бактеріальне захворювання
А Бактерії мають різну форму
Р Анаероби – бактерії, які живуть без кисню
В Бактерії належать до багатоклітинних організмів
І Левенгук відкрив бактерії
О Бактерії беруть участь в утворенні кефіру, йогурту
Т Бактерії розповсюджуються гризунами, вошами, блохами

ІІІ група

Я Анатомія – наука, яка вивчає бактерії
Л Бацили – бактерії у вигляді паличок
У Бактерії можна вивчати з допомогою лупи
Д Відкрив бактерії І.Павлов
Е У перетравленні їжі беруть участь бактерії
М Бактерії належать до Царства Рослин
В В утворенні корисних копалин беруть участь бактерії
Т Спіруліна-гетеротрф
Е Бактерії не мають ядра
Є СНІД – бактеріальне захворювання
Н Бактерії мають різну форму
Г Аероби – бактерії, які використовують кисень
В Бактерії належать до багатоклітинних організмів
У Бактерії розкладають рештки живих організмів
К Бактерії розповсюджуються кліщами, вошами, комарами

VIII. Висновки. Отже, бактерії маленькі, а значення їх надзвичайно велике на нашій планеті. Вони приносять користь і можуть завдати великої шкоди. Без бактерій наша планета перетворилася б на купу сміття.
ІХ. Домашнє завдання. Параграф 60 вивчити, 55-59 повторити. Тести письмово ст..251. Підготуватися до тематичного оцінювання.

Автор: 

Гофрик Марія Іванівна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...