Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв’язування задач. Оригамі. Створення фігур тварин

0

Суботівська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів

Відкритий урок
з математики і трудового навчання
у 2 класі
«Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв’язування задач.
Оригамі. Створення фігур тварин»
Урок - казка

Підготувала вчитель
початкових класів
Романча О. М.

ТЕМА: Закріплення додавання і віднімання
двоцифрових чисел. Розв’язування задач. Оригамі. Створення фігур тварин.
МЕТА: закріпити вивчений матеріал за темою,
удосконалювати навички усної лічби в
межах 100,закріпити вміння розв’язувати
задачі;
удосконалювати вміння дітей працювати
з папером, навчати виготовляти фігури
тварин способом оригамі, розвивати
увагу, фантазію, охайність під час роботи,
наполегливість у досягненні мети
ТИП УРОКУ: нестандартний, закріплення вивченого
матеріалу
ФОРМА: урок - казка
ОБЛАДНАННЯ: предметні малюнки, вироби з паперу(ялинка, дерева, сніжинки, вироби дітей, малюнки гномів, сніговик, об’ємні сніжинки), комп’ютер, , музичний супровід, кольоровий папір, клей, ножиці, технологічні картки, фломастери,пастель, ілюстрації до казок братів Грімм, виробів оригамі

Хід уроку
І. Організація класу
Вчитель: Діти, сьогодні до нас завітали гості. І коли в домі гості – це свято. Тож проведемо урок так, щоб нашим гостям було цікаво і радісно.
Привітаємось до гостей.
- Доброго дня! Мовим за звичаєм.
- Доброго дня! Всім Вам зичимо!
Спочатку сідають дівчатка, потім хлопчики.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Вступна бесіда.
- Ми стоїмо на порозі, закінчення старого року і початку нового. І як відомо, що саме в останні дні року відбуваються чудеса або казкові події, все реальне стає казковим – в гості приходить казка.
(Звучить музика і вчитель говорить під музику)
- Довгими зимовими вечорами, коли в печі потріскують дрова, а на вулиці лунає музика заметіль, віхол, хуртовин, чарівник починає творити чудеса або перегортати сторінки казок.
- Ось сторінка - і пролетіли диво – сани пані Метелиці і сипнули іскристі сніжинки – зірочки. А ось напружено кипить робота в майстерні Діда Мороза і вітер тихесенько свистить у димарі, наспівуючи нову пісню бременським музикантам. Кіт у чоботях допомагає Червоній шапочці та Попелюшці. А ось наступна сторінка – в лісі старий корч, а в ньому – будиночок гномів.
- Кожен гном
Має шапочку з пером,
Личко як горішок, ще й тоненькі ніжки.
Хоч малі вони, малі –
Та завзяті скрипалі:
Кожен вечір перед сном
Грають дітям під вікном.
Грають, грають для малят:
Для дітей і зайченят,
Для жучків і їжачків,
Для найменших малюків
В переддень Нового року вони сумні, бо за роботою гномики не помітили, як промайнув рік, а в них залишилось ще багато незакінчених справ, зокрема . ліквідувати прогалини у вивченні математики. Чарівник тут не допоможе, тож сьогодні ми будемо чарівниками.
І якраз сьогодні ми проведемо цікавий урок – урок – казку, на якому будемо вправлятись у додаванні і відніманні двоцифрових чисел, розв’язувати задачі та виготовляти фігурки тварин способом ори гамі та готуватись до зустрічі Нового року – прикрашати нашу ялинку. (Тема і план уроку написані на дошці)
План уроку:
1. Закріпити розв’язування прикладів і задач.
2. Виготовити фігурки тварин методом оригамі.
3. Прикрасити ялинку
ІІІ. Очікування
То що ж кожен з вас очікує від сьогоднішнього уроку?
(Діти пишуть на різнокольорових стікерах - ведмедиках і прикріплюють на ялинку)
ІV. Робота над темою уроку
( Запис числа і класної роботи)
1. Мозковий штурм
- І зараз перше завдання пропонує гном Простак
Гном Простак – скаже всім, що так й не так.
Від друзів секретів нема
Поради дає їм сповна.
Тож - Назвіть найбільше одноцифрове число
- Найменше двоцифрове число
- Сусідів числа 98
- Суму чисел 60 і 3 зменшити на 20 (43)
- Різницю чисел 70 і 30 збільшити на 11 (51)
- Від 45 відняти суму чисел 9 і 6 (30)
- Число 56 збільшить на22 (78)

2. Усний рахунок
(Записаний на картках ,окремо - відповіді на кульках. Кульки з правильними відповідями знімаються і прикріплюються на ялинку)
(Діти відповідають по черзі)

45 +23 68 57 – 26 31 37 + 48 85
40 – 8 32 50 – 25 25 66 +3 69

3. . Вставити пропущені числа (№477)
Гном Сонько - гномик взявся вставляти пропущені знаки за зразком, тож давайте його розбудимо і допоможемо. Хто в нашому класі сміливий?
(Письмова робота за зразком з коментуванням)
49 > 31 на *18
13 < 45 на *32
37 < 67на *30
84 < 99 на*15
(Учень під час розв’язування прикладу знімає сніжинку, пише відповідь, а сніжинку прикріплює на ялинку)
4. Розв’язування рівнянь ( №479)
Гном Малюк
Малюк – гном дуже маленький, зате міцненький.
Усміхається так мило,
Розумний, добрий і красивий.
Вирішив Малюк розв’язати рівняння, звичайно, з вашою допомогою.
Х + 27 = 31 х – 13 = 19 63 – х =37
(Біля дошки працюють 3 учні, коли розв’яжуть рівняння –прикрашають виготовленими виробами ялинку)

5. Розв’язування задач
Гном Хитрун хитрий, хоче розв’язати задачу , але без вашої допомоги не зможе, бо задача записана за допомогою скороченого запису. (№480)
( На дошці - скорочений запис задачі, діти читають задачу, вчитель пояснює . Запис розв’язання у зошити)
1). 17 + 5 = 22(д.)
2).32 – 22 =10 (д.)
Відповідь: 10 другокласників ліпили снігових лицарів
(Розв’язана задача – виріб на ялинці)

6. Побудова кола
Гном Рудько дуже зрадів, коли дізнався, що другокласники уже вміють креслити коло і покажуть йому, як це потрібно робити. (№ 431)
(Додається виріб на ялинку)
7. Музична фізкультхвилинка

8. Виготовлення тварин способом оригамі
-Гном Веселун ніколи не був у Японії , не знає її звичаїв, традицій, тож коротко ознайомимо його з таким видом творчості як оригамі.
-Оригамі – слово японського походження, що означає складений папір. Оригамі виникло в Японії дуже давно, коли папір був дорогий. Пізніше люди писали листи, які складали у формі метелика, квітки – символів дружби, кохання. Деякі використовували фігурки оригамі як герб і печатку. А паперовий японський лелека став побажанням щастя, своєрідним символом країни. У наш час оригамі займаються в усьому світі.
Оригамі – це виготовлення різних фігурок шляхом складання паперу. Складати із паперу фігурки – справжнє мистецтво. Оригамі не потребує особливих здібностей –нескладні прийоми складання і фантазія можуть створити з аркуша паперу цілий світ! ( Показ ілюстрацій і виробів оригамі)
Сьогодні ми будемо створювати цей світ у себе в класі і – виготовляти ведмедика, собачки, метелика, подаруємо цих тварин гномикам, щоб вони і в себе прикрасили ялинку, як зробили це ми в своєму класі.
(Діти займають місце за столиками і виготовляють фігурки тварин за технологічними картками і заготовками виробів, звучить музика.
Кожна дитина вкидає виріб у панчоху, яка висить на ялинці у класі. Вчитель допомагає учням)
V. Підсумок уроку
Рефлексія. -Чи здійснились ваші очікування?
(Відповіді дітей)
- Що ми знаємо?
- Що ми вміємо?
(Написи: «Знаю…», «Вмію…»)
Оцінювання учнів.
Вчитель: Свято наближається, і ми хотіли побажати всім в новому році
Діти: миру, щастя, здоров’я, терпіння, впевненості, достатку, любові і щоб ваше життя було схоже на казку.
Домашнє завдання № 483,484 у гнома Товстуна в руках
Використана література:
1. Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів, 1-4 кл. Київ, «Освіта», 2012р.
2. Ф. М. Рівкінд, Л. В. Оляницька «Підручник з математики для 2 класу»
3. О. Ф. Ботюк «Конструювання з паперу методом оригамі», навчально – методичний посібник
Інтернет ресурси:
origami-paper.ru
studfiles.ru

Автор: 

романча ольга михайлівна, вчитель початкових класів,суботіівська ЗОШ І - ІІ ступенів

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...