RSS-матеріал


Підписатись на E-mail:

Користувацький вхід

Як ефективно користуватися пошуковиком Google?

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали



Як ефективно користуватися пошуковиком Google?

Це зовсім не складно, достатньо знати деякі ключові слова-оператори.

AND або пропуск - обов'язкова наявність всіх ключових слів, тобто в результаті будуть обов'язково всі слова або повідомлення про те що сторінок з таким набором слів немає (логічний оператор И(рос.)). урок тест - у видачі пошуковика будуть матеріали, в яких обов’язково присутні обидва слова.

+ обов'язкова присутність слова (те саме, що і вище)

" " лапки мають на увазі точний пошук фрази. Зручно шукати цитати, або перевіряти текст на унікальність.

- мінус перед словом означає, що будуть виключені з результатів пошуку всі матеріали з цим словом. тест -урок - у результатах пошуку будуть матеріали зі словом "тест" і без слова "урок"

OR має на увазі вибір одного з варіантів (логічний оператор ИЛИ(рос.)) тест OR урок - у видачі будуть матеріали з одним із слів "тест" або "урок"

~слово - пошук синонімів; розвиток ~дитини - видасть результати розвиток дитини, розвиток дітей, розвиток малюка і тому подібне

site:домен_сайта - Дуже корисний оператор. Пошук на певному сайті. олімпіадні завдання site:metodportal.net - знайде олімпіадні завдання на нашому Методичному порталі. За цим принципом працює пошукове поле, вбудоване в наш Методпортал.

слова filetype:pdf - Шукати слова усередині файлів. Можна вказувати типи файлів doc,xls,pdf,rtf та ін. Дуже корисний оператор. олімпіадні завдання filetype:doc - знайде файли у форматі Microsoft Word (.doc) зі словами олімпіадні завдання (зауваження: файли, відкриті сервером для пошуку)

cache:адреса_сторінки - корисно якщо ви зробили закладку, а сторінка із статтею була недавно закрита або видалена, або сервер тимчасово недоступний. Після проблем на сайті, вдалося відновити деяку, випадково видалену інформацію, скопіювавши її з кеша пошукової системи.

слово cache:адреса_сторінки - те ж саме, але з виділенням вказаного слова

число1...число2 - пошук ряду чисел. наприклад іграшки ціна 100...150 грн швидше за все відправить вас на каталог іграшок з ціною від 100 до 150 рублів в інтернет магазині.

link:адреса - пошук сторінок що посилаються на адресу. Корисно для власників сайтів.

[allintitle:слово1 слово2] - пошук слів тільки в заголовках сторінок
[intitle:слово1 слово2] - пошук слова1 тільки в заголовках, решти слів в тексті

Може замінити Вам зберігання купи посилань на купу сайтів, і допоможе знаходити потрібний матеріал в рази швидше.

Аналогічні функції надає розширений пошук від Google. Саме закладку на цю пошукову форму зручно тримати в закладках свого броузера.

Голосування

Чи відчуваєте Ви професійне (емоційне) вигорання у вашій роботі вчителя?:

Останні коментарі