Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Контрольно-підсумкове заняття з математики у середній логопедичній групі .Тема: «У пошуках кольорів для квітки-семицвітки»

0

Програмовий зміст: Перевірити навички порядкового рахунку в межах 5.
Закріпити знання про розмір предметів, уміння користуватися методом накладання та прикладання, визначати довжину предмета;оперувати поняттями: «коротка», «довша», «найдовша».
Вправляти дітей у співвідношенні за шириною словами: «вузький», «ширший»,«найширший»; розміром : «маленький», « більший», «найбільший».
Уточнити знання дітей про частини доби (ніч, ранок, день, вечір).
Удосконалювати вміння називати площинні та об’ємні геометричні фігури шляхом виділення їх навколишньому середовищі.
Розвивати пам'ять, увагу, вміння орієнтуватися на площині , спритність.
Виховувати бажання поглиблювати знання, стійкий інтерес до математики.

Обладнання: математичні лінійки; набір цифр; роздатковий матеріал :по 5 повітряних зміїв та по 5 повітряних кульок на кожну дитину; квітка-семицвітка; іграшки-звірі; д/ гра «Цифрові пазли від 1 до 5»; д/ гра «Порівняй стежки за шириною»- три стежки різної ширини; д/ гра «Порівняємо листочки за розміром»- листочки різної величини, три мішечка; д/ гра «З якої фігури у мишки нірка»; д/ гра «Частини доби»- чотири конверти різного кольору, відповідно частини доби з загадками; д/ гра «Порівняємо лінії за довжиною»- три лінії різної довжини, олівці; д/ гра «Математичний потяг»; д/ гра «Що де розміщено»- квітки, грибок, метелик, сонце, магнітна дошка; цукерки/

Хід заняття:
У лісочку на горбочку,
Під ялинкою й дубочком,
Виросла чарівна квітка,
Гарна квітка-семицвітка.

Я в лісочку тим була
І цю квіточку знайшла,
Щоб вона там не замерзла,
Вам її я принесла.

Раптом біля садочка у воріт
Дощ почався з неба лить.
Наша квітка сіра стала,
З неї кольори пропали.

Та знаю є країна на світі чудова,
Незвичайна, різнокольорова.
Пропоную, діти, вирушить у путь,
Чарівність квітці повернуть.

Щоб в країну ту потрапить,
Треба настрій гарний мати.
Хай нам знання допомагають,
Три доріжки порівняють.

Д/ гра «Порівняй стежки за шириною»
- Перед вами, діти, лежать стежки, які приведуть нас до чарівної країни. Вузька - синього кольору, ширша - червоного і найширша-зеленого.
- Як перевірити, яка з цих стежок - широка, а яка –вузька? (Треба накласти стежки одна на одну).- Яка зелена стежка? Яка червона? Яка синя?

Країна чарівна, незвичайна,
Подорож в ній-цікава гра.
Подарунки, усмішки, забава,
Де проявите знання.

Найніжніший колір білий,
Білі у лелеки крила,
І лілея, і ромашка,
Молоко й молочна кашка.
Тож, за столи тихенько сідайте,
Білу фарбу відшукайте.

Перше завдання чекає на вас,
Тому поспішайте, не гаємо час.
Пазли на столах беріть,
Картинку гарну з них складіть.
Д/ гра «Цифрові пазли від 1 до 5»

Маючи в пазлах підказку,
Викладіть цифровий ряд до 5, будь ласка.

В нас малята дуже вправні,
І розумні, і старанні.
Цифри вивчають залюбки
І до 5 викладають усі.

Щоб по країні подорожувать,
Викладіть повітряних кульок 5.
Діти в нас швидкі і вмілі,
Викладіть 4 повітряних змії.

- Чого більше, повітряних кульок чи повітряних зміїв? - На скільки?
-Що треба зробити, щоб їх стало порівну?(Додати один повітряний змій або убрати одну повітряну кульку).
- Що можна сказати про повітряні кульки та повітряні змії?(Їх порівну)

Правильно все викладали,
Білу фарбу відшукали.
Далі в подорож підемо,
Наступну фарбу знайдемо.

Осінь в країні чарівній панує
Золотом все навкруги в ній фарбує.
Жовте сонечко нас зігріває,
І в листочках завдання ховає.
Щоб жовтий колір отримати вмить,
Листочки за розміром всі розберіть.

Д/ гра «Порівняємо листочки за розміром»
(У три мішечка різних кольорів розкладають листочки: липовий –маленький, дубовий –
більший, кленовий –найбільший)
Фарба оранжева любить грати,
У таночку танцювати.
І ви, дітки, не баріться,
У таночок становіться.
Фізкультхвилинка
Сплески два і два притопи,
На носок, на каблучок.
Руку вліво, руку вправо,
Ми танцюєм козачок.
Раз –присядем, два –присядем,
Настрій гарний –покружляєм.
Повертілись, нахилились,
Разом з вами звеселились.

Фарба оранжева звеселилась,
На пелюсточці з’явилась.

Дітки, потрібна нам фарба червона.
Щоб у всіх були щічки червоні
І щоб полунички у лісі палали,
Та всіх навколо звеселяли.

Готувався подарунок
Із хатинкою малюнок.
Сіра мишка малювала
Та фігури не назвала.
Нірка в мишки щось незвична,
А, мабуть, геометрична.

Д/ гра «З якої фігури у мишки нірка»
-Діти, а які це фігури?
-Площинні.
-Які фігури ви ще знаєте?
-Об’ємні –куб, куля.
Дидактична вправа «На що схоже…»
-На що схоже коло, квадрат, прямокутник, куля, трикутник, куб?

Фарбу блакитну ми знайдемо
У ведмедика в кишені.
Загадки ведмедика відгадайте, малята.
Відповідний колір до частини доби добирайте.

Д/ гра «Частини доби»

1.Коли це, діточки, буває,
Що сон чарівний наступає.
Із неба місяць ясний світить,
Коли це так буває, діти? (Вночі –чорний колір)

2.Діти прокидаються,
Швидко одягаються,
Роблять дружно всі зарядку,
Бо привикли до порядку. (Вранці –оранжевий колір)

3.Дуже весело ми граємось,
Фізкультурою займаємось.
Ще й співаємо пісень,
Це коли буває? (Вдень –жовтий колір)

4.Сонечко лягає спати,
З дитсадочка йдуть малята.
Їх вдома іграшки чекають,
Коли це, діти, так буває? (Ввечері-сірий колір)

У країні різнобарвній
Олівці живуть в пеналі.
Кольорові фахівці
Лінії малюють всі.
За довжиною їх порівняйте,
Фіолетовий колір пелюстці повертайте.

Д/ гра «Порівняємо лінії за довжиною»
Червона лінія -коротка ;
Синя лінія – довша;
Зелена лінія –найдовша.

-Як перевірити, яка з цих ліній - коротка, а яка –довга? (Треба прикласти лінії одна до одної).- Яка зелена лінія? Яка червона? Яка синя?

Зелений колір мають трави
І ліс, і листя зеленом цвіте.
Залишилась на квіточці пелюстка остання,
Яскраво-зелена, як в ній стебельце.

Серед зелені густої
Їде потяг кольоровий.
Звірята на місцях сидять,
Просять їх порахувати.
З’ясуйте: правильно чи ні?-
Зелений колір поверніть.

Д/ гра «Математичний потяг»
- Скільки звірят у потязі?(П’ятеро) - Хто сів у потяг першим? Другим? Третім? Четвертим? П’ятим ?
- Хто сидить перед слоником? Хто сидить за жирафом? Хто сидить між тигром та зеброю?

Сонечко з метеликом у небі розмістіть,
Навкруги все звеселіть.
Квіточки з грибочком внизу саджайте,
Гарну картину прикрашайте.

Д/ гра «Що де розміщено»

Підсумок заняття:
Всі пелюсточки на квітці
Різнокольорові.
Виконали завдання всі
Оживили знову.

Дякує чарівна квітка
Нашим дітям за знання.
І тому приготувала
Цей сюрприз всім нам вона.

Автор: 

Милосердова Тетяна Юріївна, вихователь логопедичної групи Голопристанського ДНЗ №1 "Олімпієць"

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...