Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Самореалізація особистості учня шляхом створення оптимального освітнього середовища на уроках через викладання літератури як мистецтва слова

0

Педагогічна Конституція Європи зазначає, що високий професіоналізм і компетенції учителя спрямовуються на формування повноформатного суб’єкта європейського процесу – людини глибоких знань і культури, носія гуманістичної філософії, світогляду, моралі, національних і загальнолюдських цінностей, виховання вмінь, потреби, прагнення їх реалізації в європейському і світовому життєвому просторі. Із огляду на це виникає потреба вдосконалення навчально-виховного процесу в загальноосвітніх закладах із метою створення нового, оптимального освітнього середовища. Потрібна переорієнтація освіти зі знаннєвої парадигми на діяльнісну.
Автор намагається розробити стратегію нової педагогічної етики, визначальною рисою якої є взаєморозуміння, взаємоповага, співробітництво. Ця етика стверджує не рольове, а особистісне спілкування (підтримка, співпереживання, утвердження людської гідності, довіра), зумовлює використання діалогу як домінуючої форми навчального спілкування, спонукання до обміну думок, вражень, моделювання життєвих ситуацій, включає спеціально сконструйовані ситуації вибору, авансування успіху, самоаналізу, самооцінки, самопізнання .

Автор: 

Івахненко Антоніна Серафимівна, учитель світової літератури, Харківська загальноосвітня школа № 157

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...