Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Інтегроване заняття в різновіковій групі з розвитком мови та малювання: «Весняна казка»

0

Інтегроване заняття в різновіковій групі з розвитком мови та малювання: «Весняна казка»
Тема: «Весняна казка»
Мета: закріпити весняні явища природі та особливості живого довкілля навесні, зокрема дикі тварини; поповнювати словниковий запас дієсловами та прикметниками; вправляти у побудові поширених речень; продовжувати вчити давати чітку відповідь на запитання; викликати у дітей емоційний відгук(радість, захоплення) не зміни в довкіллі, що відбувається навесні та від перегляду лялькової вистави; розвивати вміння передавати в малюнку свої враження від казки, підтримувати цікавість до творчості; заохочувати виявлення допитливості та підвищеного інтересу до весняних змін у довкілля; прагнення за допомогою дорослого провести дослід із водою(веселка).
Обладнання: іграшки для лялькової вистави, д/г «Хто що полюбляє їсти?», лійка з водою та мисочка, фарби та альбом для дітей.
Хід заняття
1.- Діти, що це у нас серед групи? Як ви гадаєте?
- А хто в цьому будиночку може жити? А якщо це барлога, то хто в ній живе?
- Чому ведмідь почав прокидатися? (Бо прийшла весна) Чому ви таке вважаєте? (Діти називають прикмети весни). А що ведмідь робив до цього часу? Чому він спав? Які ще тварини впадають у сплячку? Чим вони живляться, коли сплять? А тепер давайте пригадаємо, що вони їдять після довгого сну?
2.Д/г «Хто що полюбляє їсти?»
3. Ми з вами, мабуть, голосно розмовляли, бо наш ведмедик почав прокидатися.
Лялькова вистава « Весняна казка»
В одному лісі жив ведмедик Мишко. Всю зиму він спав у своєму барлозі, а коли прийшла весна, і сніг почав танути, ведмежа прокинувся і вийшов зі свого будиночка. Подивився навколо і засумував, бо в нього не було друзів. Так він йшов по лісі, аж раптом йому назустріч стрибнуло маленьке жабеня.
- Агов, ведмежа, що з тобою трапилось? Чому ти такий сумний? - запитав він.
- Це тому, що я не маю друзів,- відповів Мишко.
- Адже ведмеді сплять всю зиму. А кому цікаво товаришувати з такими?
- А хочеш, я буду твоїм другом? - запропонувало жабеня.
- А ти не жартуєш? - недовірливо запитав Мишко.
- Звісно, ні. Я теж всю зиму проспав, і спочатку теж не мав друзів. А потім він з'явився! Найкращий за всіх! Я тебе з ним познайомлю!
Йшли вони по лісній доріжці і нарешті прийшли.
- Знайомся, Мишко, це Калюжа - мій найкращий друг! - радісно сказав Жабеня.
- Як друг? Хіба з калюжами можна дружити? - здивувався Мишко.
- Звісно! Подивись, яка вона чудова і чиста! Вдень в ній віддзеркалюються хмарки, а вночі - все небо з яскравими зірками.
- Взагалі, я не звик товаришувати з калюжами. - взяв , сумнів Мишка.
- Так це не звичайна калюжа, а музична! Тільки уяви: всі камінчики, які туди потрапляють, починають співати! Ось послухай, - сказав Жабеня і кинув камінчик в саму середину калюжі.
Камінчик впав і тихенько заспівав: «Бульк!». Звісно, це була не довга пісня, але дуже весела. До того ж, кожен камінчик співав своїм голоском. Ті, що побільше - баском, а маленькі, легенькі – тоненько і дзвінко.
- А ще в ній живе веселка! Дивись! - крикнув Жабеня і зі швидкістю стрибнув у воду. Крапельки води ніби підстрибнули і засяяли різними кольорами. Що то була за краса!
- Веселка! Справжня веселка! - зрадів Мишко.
- І ми зробили її самі - ти і я! - сказав Жабеня.
Друзі стрибали в теплій водичці, крапельки летіли вище і вище. А Жабеня і Мишко були просто щасливі.
4. Бесіда за казкою.
- Чому ведмедик засмутився?
- Кого він зустрів?
- Що порадила жабка?
- Чи згодився ведмедик на пропозицію?
- Що з'явилося, коли звірята стрибали в калюжу?
- Як ви гадаєте, звідки береться веселка?
5. Дослід «Спробуємо зробити веселку разом».
(Бризкаючи воду напроти сонця, пробуємо зробити веселку).
- Якого кольору веселка?
А пам'ятаєте, що сказала Жабка Ведмедику: «Якщо вони разом роблять веселку, і їм весело, то вони стали друзями». Значить, і ми стали друзями для ведмедика і жабки.
Фізхвилинка – мирилка.
Але ведмедик повернеться в ліс, а жабка – в річку. Давайте їм на згадку намалюємо малюнок про цю незабутню зустріч.
6. Діти малюють малюнки за одним епізодом із тексту казки і дарують їх звірятам.

Автор: 

Дунда Надія Іванівна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...