Від партнерів

Останні публікації

Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Позакласний захід з географії для учнів 8 класів «Еврика»

0

«Еврика»

Клас чи групу краще поділити на групи 4-6 чоловік. Кожна група вибирає собі капітана та назву. Капітан дає відповідь за всю групу, або визначає гравця, котрий відповідає.
Вчитель виписує запитання на картки. Ці картки - це листи телеглядачів до знавців історії пізнання планети. Якщо є стрілка, що обертається, чи джига, за її допомогою можна вибирати запитання для кожної команди за чергою. Обговорення питання командою триває 1 хвилину. Кожна вірна відповідь оцінюється у 2 бали. Якщо команда не відповідає на запитання , то інша команда може дати відповідь позачергово, отримавши при цьому додаткові бали.

Приклади запитань.

1."Я обійшов Південний океан на високих широтах і заперечив існування тут материка, який, якщо і можна знайти, то тільки поблизу полюса",- писав офіцер російського флоту Ф.Белленгаузен. Про який материк йде мова? Хто і коли його відкрив?
2.Чому корінних мешканців Америки називають індіанцями?
3.Хто перший і під час якої експедиції побачив найбільший океан у світі? дав йому назву " Тихий '? Які результати цієї подорожі для географічної науки?
4.Згадайте, які географічні об'єкти одержали імена всесвітньо відомих мореплавців XV - XVI ст..'.? Покажіть їх.
5.Хто перший з мандрівників привіз в Європу тютюн та картоплю? З якої частини світу вони були привезені?
6. З серпня 1842 року іспанська каравела з порту Палас рушила на захід через Атлантичний океан. Що то була за мандрівка, якою була її мета, хто очо-лював експедицію?
7.Який острів було відкрито вікінгами в Х ст. ? Береги його були розрізані вузькими, довгими затоками, а він весь вкритий кригою. Що це за острів?
8.Про існування цього материка знали ще до його відкриття і називали " Неві-дома Південна Земля ". Шукали його довго і не одна експедиція. Але його відкриття тримали в секреті ще 100 років. Що це за материк і хто його відкрив?
На деяких картах можна написати " Запитання з залу ". Це означає суперб-ліщ для команди, що його витягнула. Команди придумують по одному запитанню з теми, що вивчається. За вдало підібрані питання, команди отримують по 1 балу. Команда, що грає в супербліц, по черзі, відповідає на них, обговорюючи відповідь 20-30 сек. За це завдання команда отримує 4 бали.
Гру можна провести і за правилами брейн-рингу. Тоді запитання оголошує ведучий гри. І воно буде адресоване всім командам. Відповідатиме та команда, яка перша підніме руку після обговорення.
ВІКТОРИНА " Чи знаєш ти планети нашої сонячної системи? "
Вона проводиться в такій формі: Учитель може повісити в класі картосхему " Будова сонячної системи " чи принести малюнки з зображенням планет: Сатурну, Юпітера, Вен ери, Марса, Землі, Меркурія, Урана, Нептуна, Платона. Учні мають назвати особливості цих планет. їх розміри, відстань від Сонця, які вони за рахунком від Сонця. Цю роботу можна виконувати як в усній так і в письмовій формах. Виграє той, хто дасть повну відповідь і найшвидше.
ВІКТОРИНА " Чи знаєш ти видатних географів? "
Дуже схожа на попередню вікторину . Вчитель приносить портрети мандрівників: X. Колумба, Д. Кука, Ф. Магеллапа, М.Поло, Ц.Левінгстоиа, Васко да Гама, Н.Прж'евальського, М.Міклухо-Маклая та інш.
Учні мають назвати їх відкриття і значення для географічної науки. Завдання можна ускладнювати. Так учням пропонується об'єднати дослідників в групи:
а) який матеріал досліджували;
б) інші ознаки; в) значення для історії.
Перемагає той, хто назве більше ознак, що об'єднають мандрівників.

ВІКТОРИНА -ГРА " Підкорення вершини "

На дошці намальовані гори і вказані номери (Ля 1-10).
У конвертах з такими самими номерами вказані картки із запитаннями різного ступеню складності. Учні самі повинні вирішити, на яке запитання вони хочуть відповідати. Запитання:
1.Назвіть найвищу точку Євразії. (Джомолунгма)
2.Які ще назви мас гора Джомолунгма? (Еверест )
3.Назвіть супутник Землі. Коли на ньому побували люди? (Місяць, у 1969 році)
4.Назвіть відомі вам сузір 'я, приблизно 20.
5.Немає в світі іншої річки, яка протікає по території дев 'яти держав. Вона друга за довжиною в Європі (2857 км.) Про яку річку йде мова?(р. Дунай)
6.Скажіть мовою народів кельті, що живуть на території Австрії та Швейцарії " Висока гора ".(Альпи).
Географічні вірші та загадки
Використовуються як окремий конкурс ,хто швидше відповість той і отримує додаткові бали(1 бал)
1.По морю йде, йде, а на берег вийде - тут і пропаде, (хвиля)
2.Два братики Кіндратика у воду дивляться, вік не зійдуться.
3.Є моря - плисти не можна, с шляхи, а не поїдеш, є земля та не поореш.
4.М'якша від шерсті, а прориває скелі (трава)
5.Ворота звелися - весь світ задивився, (веселка)
6.Мене б'ють, мнуть, перевертають, ріжуть, а я все мовчу, всім добром плачу.
7.Зелена, а не луг, біла, а не сніг, кучерява, а без кіс.
8.Сама вода і по воді плаває, (крига)
9.Коли мене немає - усі. чекають, коли прийду - усі тікають. (дощ )
10.Що без леза та без зуба розтина міцного дуба'? (шершень)
11.По якій дорозі півроку ходять, а півроку їздять?(річка вкрита кригою)
12.Гуде, реве, гілля ламає, пилюку піднімає, з ніг збиває. Чуєш його, а не бачиш. (вітер )
13. Такий великий, що займає весь світ, такий малий, що в ущелину зайде. ( вітер)
14.Країні без людства, міста без будинків, ліси без дерев, моря без води.
15.Із-за гаю, із-за діброви вийшли кралі чорноброві. Узяли водиці жбан, полили
колгоспний лан. (хмари)
16.Під склом знаходжусь, на північ і на південь дивлюся. Якщо за мною поїдеш
назад дорогу легко знайдеш. ( компас )
17.Край видно, але дійти до нього неможливо, (горизонт)
18.Біжить, шумить, хвилюється, а добігла і зупинилась. (хвиля)
19.Живу я там, де вічний лід, люблю я рибу на обід. В кожусі, білому завжди, виходжу часто я з води, умію плавати й пірнати, (біле ведмежа)
20. Відгадай, як зветься дім. Все про нього розповім. Стовбур жовтий, мов янтар, досягає стеля хмар і колючі, й довгі, й тонкі, на гілках зелені голки. Шишок безліч, та маленькі і недовгі, а кругленькі, (сосна)
21.Відгадай, як зветься дім.. Все про нього розповім. Білокрилий, наче птах і оспіваний в піснях. Дрібне листячко на нім, що й казати - гарний дім. (береза)
22.Без рук, без ніг, а ворота відчиняє, (вітер)
23.Прийшла пава, сіла на лаву, розпустила пір 'я для всякого зілля, (весна) 24.Рассыпала Лукерья серебряные перья. Закрутила, замела, стала улица бела.( вьюга )
25.Сначала блеск, за блеском треск, за треском,потом плеск (гроза)
26.Сидит дед за подушками, стреляется галушками, (град) 27.Рассьтался горох за семьдесят дорог. Никто не подбирает. (град)
28.Пришла Миланья зажглося плаям. Прошел Пахом затрясся дом. (молния, гром)
29.Біг кінь білобокий через Дунай глибокий, як упав , заіржав, увесь світ за
дрижав, (грім)
30.Посмотрю в окошко - идет длинный Антошка .(дождь)
ЗІ.Белая лебедь на яйцах сидит (зима)
З2. Рассытался горох на 14 дорог. (звезды)
? «Втікач»
Один учень називає два міста в Україні, а інший розказує і показує по карті як буде пролягати маршрут з одного міста в інше, через які міста, географічні об 'єкти він пройде.
? " Міста, річки, області "
У грі беруть участь троє учнів. Один говорить назву річки, другий відповідає через яке місто, область вона протікає, а третій показує все це на карті. Наприклад, Десна - Чернігів - Чернігівська область. Дніпро -~ Кременчук -Полтавська область
??? При вивченні природних зон учні можуть на швидкість називати та показувати на карті річки, озера, канали, лимани, водосховища, що належить, наприклад, до степової зони.
??? При вивченні ландшафтів Україні за тематичними картами, необхідно описати особливості, наприклад зони мішаних лісів, чи скласти порівняльну фізико - географічну характеристику Волинського та Житомирського Полісся.
???За 3хвилини записати якомога більше міст України, потім показати їх на карті (можна використовувати, як завдання, назви річок, озер України).
??? « Продовж»
Один учень називає назву міста України , а іншому потрібно на останню літеру запропонувати назву іншого міста. Наприклад, Київ - Вінниця - Яворів...

В кінці заходу учитель підводить підсумок географічним іграм. Визначається та команда, яка набрала більше балів. Додаються бали за гарну поведінку під час гри, чіткі, повні відповіді, це приблизно 4 бали. Після цього можна підвести остаточні підсумки Вся команда-переможець отримує високі оцінки. Гра інших учнів оцінюється індивідуально.

Автор: 

Лаутнер Олена Паівлівна - учитель географії та історіі загально освітньої школи І - ІІІ ступенів №1 м. Кременчука Полтавської одласті

Отримати сертифікат

Користувацький вхід