Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Інтегроване заняття з аплікації, розвитку мови, математики на тему: "Чарівний калейдоскоп"

0

Інтегроване заняття з аплікації, розвитку мови, математики на тему:
«Чарівний калейдоскоп»
Мета: вчити дітей правильно накладати готові форми (кружечки); закріпити знання про геометричну фігуру-круг; закріплювати поняття «багато», «один» формувати довільну увагу, вміння слухати й розуміти запитання і пояснення вихователя; виконувати дії за його вказівкою; розвивати окомір; виховувати творчість, самостійність, ініціативність, охайність.
Обладнання: лялька Таня, М’ячі (один великий та два маленьких різного кольору), скатертина, обручі, картонні кружечки-м’ячі жовтого та червоного кольорів (для гри), готові заготовки кружечків, клей, щіточки для клею, 2 ватмани паперу прикріплені один до одного скріпками: на верхньому – вирізаний трафарет, який діти заклеюють кружечками, нижній – розфарбований голубою фарбою, серветки.
Хід заняття
1.Ігрова ситуація
Добрий день, малята, хлопчики й дівчата. Сьогодні у нас заняття незвичайне. Ой, хтось шурхотить під дверима. (Вихователь заносить м’яч). Хтось під двері підкинув м’ячик. Пофантазуйте, хто б це міг бути?(відповіді дітей). А тепер чути чийсь плач. (Вихователь заносить ляльку). Ляльку звати Таня і вона гірко плаче. А чи нічого це вам не нагадує? Так. Це лялька із віршика про Таню, яка гірко плаче.
2.Пригадаемо віршик.
Наша Таня гірко плаче,
Закотився в річку м’ячик.
Тихше, Тетянко, не плач,
Не потоне в річці м’яч.
-Куди закотився м’ячик? А тепер і дівчинка і м’ячик у нас. Значить, хтось допоміг Тані і витягнув м’яч із річки. Хто б це міг бути? Той, хто живе у воді. Мабуть це друг дівчинки?
3.Д/Г « Хто живе у річці?»
4.Давайте, щоб дівчинка заспокоїлась, подаруємо їй м’ячик.
-Скільки у Тетяни було м’ячиків?
-Скільки стало?
-Якого м’ячі розміру?
-Якої м’ячі форми?
-Якого кольору великий м’яч?
-А маленький?
5.Д/Г «Якого м’ячика не стало?»
Поки лялька грається ми з вами трішки відпочинемо.
6.Пальчикова гімнастика « Раз квіточка, два квіточка…»
7. Р/г «В свої домівки».(Фізхвилинка).
-У мене є ось така коробочка, а в ній лежать м’ячі. Дівчаткам даємо червоні м’ячики, а хлопчикам – жовті.
По сигналу вихователя всі діти біжать у свої домівки-обручі, всередині яких лежить жовтий або червоний м’ячик.
8. На столі перед дітьми лежать два ватмани паперу з’єднані між собою скріпками . На верхньому ватмані вирізана серединка у вигляді рибки. Вирізану серединку (нижній ватман) діти заклеюють кружечками різного кольору. Після виконання роботи вихователь підіймає верхній ватман і перед дітьми з’являється рибка (аплікація).
- Поки ми з вами грали, Таня засумувала. Вона хоче,щоб і в неї і в її друзів були м’ячики. Допоможемо Тетянці?
- На яку фігуру схожий м’ячик? У мене є багато різнокольорових кругів - м’ячиків. А ось – річка. Давайте м’ячики покидаємо в річку, але щоб вони не улетіли – приклеїмо їх. Ось тут, на бережку, ми приклеїмо м’ячик для ляльки, а в річку для друзів дівчинки. Хочу вам сказати, що коли ми виконаємо роботу, ми дізнаємось, хто приніс нам м’ячик .
9. Виконання роботи.
(Вихователь та батьки допомагають дітям.)
10. Виставка.
- А тепер ми дізнаємось, хто приніс м’ячик.
- Давайте нагадаємо дівчинці, щоб вона сама не ходила до річки. Чому? Де дозволяється гратись м’ячиком? Запропонуємо Тані погратися з нами.
11. Р/г «Мій дзвінкий, веселий м’яч.»
Діти прощаються з лялькою і йдуть на вулицю.

Автор: 

Дунда Надія Іванівна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...