Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


"Ляльки в гості йдуть-дітки млинчики печуть" Гра-заняття для дітей 1-ї молодшої групи.

Мета:Формувати уявлення дітей про народні свята та звичаї українського народу Вчити дітей чітко вимовляти приголосні звуки [т], [л]; вправляти у вимові шиплячих звуків [ч],[ш]; розвивати мовленнєве дихання шляхом приспівування голосних звуків [а],[у]. Збагатити словниковий запас Вправляти в умінні співвідносити предмети за кольором , формою призначенням Активізувати мовлення словами-назвами предметів посуду,вправляти у вживанні узагальнюючих слів;
Вдосконалювати вміння дітей малювати методом штампування, охайно виконуючи роботу закріпити вміння користуватися фарбами, розвивати в дітей творчі здібності, естетичний смак, бажання прикрашати предмети;Вправляти в умінні ділити ціле на частини орієнтуючись на форму удосконалювати вміння додержуватися поставленого завдання , не відволікатися при його виконанні ; вправляти в умінні узгоджувати координацію рухів з вимовою тексту . Розвивати увагу, мислення зосередженість. Виховувати охайність, дбайливе ставлення до предметів посуду ,інтерес та повагу до національних традицій.

Обладнання: Іграшковий посуд (чашки, тарілки, ложки на кожну дитину; чайник -1); серветки; ляльки іграшкові;млинці на тарілочках( на кожну дитину);скринька з паперовими сніжинками;фартухи по кількості дітей;круги з кольорового паперу,фарби, штампи - квіточки;кошик з млинцями; маленькі хустиночки на кожну дитину;магнітофонний запис народної пісні ,,Ох млинці мої, млинці"

Хід заняття.
Група прикрашена святково. В куточку «кухні» кухонне обладнання (тарілки, чашки, ложечки,чайник,серветки фартухи, стіл.)
Діти заходять до групи разом з вихователем.
Вихователь:Діти, подивіться як прикрашена наша група до свята.
(діти роздивляються, діляться враженнями)А щоб у нас з вами був ще й настрій гарний та святковий, давайте з вами пограємо.
Гімнастика з елементами пальчикової гри « Доброго ранку …»
Доброго ранку, сонце привітне! ( Вказівним пальцем у повітрі
малюється круг «сонечко»)
Доброго ранку, небо блакитне! (Підняти руки вгору)
Доброго ранку, у небі пташки! (Імітація руками , «пташки літають»)
Доброго ранку, маленькі дубки! ( Присідання)
Я вас вітаю, люблю, пізнаю,
Бо живемо ми в одному краю! ( Плескання в долоні)
Вихователь звертає увагу на скриньку
Діти, а що це за скринька? Давайте подивимося.
(Діти разом з вихователем відкривають скриньку, в якій лежать сніжинки Малята розглядають сніжинки)
А в яку пору року до нас прилітають сніжинки?( Відповіді дітей)
Давайте пригадаємо віршик про сніжинки, які прилетіли взимку.( Діти читають вірш)
«Сніжинки, сніжинки , сніжинки
Розсипала всюди зима
І жодної в поле стежинки
Від нашої хати нема»
Малята,а хто пам'ятає які свята ми святкували взимку ?(Відповіді дітей)
Діти, а взимку ще є одне свято,яке називається ,,Масляна". (Діти за вихователем повторюють ,,Масляна")На це свято бабусі та матусі печуть багато млинчиків, зустрічають гостей. В цю пору зима зустрічає весну.
Сьогодні до нас з вами теж прийдуть в гості ляльки. Ми їх будемо зустрічати. Будемо сервірувати стіл та пекти млинці
Діти,як ви гадаєте, що нам потрібно для того щоб сервірувати стіл?
Дидактична вправа. «Назви предмет» (Називають,якого кольору чашки, ложки, тарілки, чайник. Вихователь пропонує одягти фартушки)
Дидактична гра «Добери за кольором» (до кожної тарілочки підібрати ложку та чашку відповідного кольору )
Дидактична вправа. «Назви одним словом» (узагальнення та чітка вимова слів - назв предметів) Як можна назвати одним словом чашки,тарілки,ложки,чайник?
Ось і готовий у нас святковий стіл, але якщо до нас прийде багато гостей, то може не хватити нам тарілок. Що ж нам робити?(припущення дітей ) В мене є тарілочки, але вони не дуже красиві може прикрасимо їх .
Малювання «Прикрасимо тарілочку»
(Вихователь показує вирізані з кольорового паперу тарілочки круглої форми, пропонує прикрасити їх методом штампування(показує) Діти сідають за столи за допомогою фарб прикрашають кожен свою тарілочку. По закінченню роботи діти роздивляються свої тарілочки)
Тепер, дітки, тарілочок нам вистачить,але у нас немає чим пригостити гостей. Тож давайте, з вами, напечемо млинчиків до свята ,,Масляної".
Обігрування потішки:
Печу,печу млинчик
Діткам на обідчик
Меншому- менший
Старшому- більший
Вихователь дістає з ,,духовки" на тарілочці справжні млинці
Діти,подивіться, які ми з вами напекли млинці. Запашні, рум'яні, смачні. А якої вони форми?На що вони схожі?(Відповіді дітей)Давайте, з вами, розкладемо млинчики на тарілочки. Але спочатку їх треба згорнути навпіл, а потім ще раз навпіл.
Дидактична вправа «Склади млинчик» (Діти згортають млинчики та кладуть на тарілочки)
Чути стукіт в двері.
Дітки,давайте подивимося, хто прийшов до нас у гості. В гості прийшли ляльки і принесли з собою в кошику гостинці-млинці.(Діти роздивляються ляльок, вітаються,тримають на руках,запрошують до столу)
Малята,наші гості будуть пити чай, їсти млинчики, а ми з вами покажемо який таночок ми приготували для них. Потім теж будемо пригощатися смачними млинцями.
Під магнітофонний запис народної пісні ,,Ах блины мои блины!" діти виконують танок разом з вихователем.
Після таночка, ляльки дякують дітям. Діти сідають за столи і пригощаються млинцями.

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...