Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Художній дивосвіт поруч (проблеми викладання літератури рідного краю)

0

Останнім часом великого значення набуває краєзнавчий рух в Україні. Тепер уже спілка краєзнавців отримала статус Національної. Не стоїть осторонь цього руху і сучасна школа, адже шкільне краєзнавство вважається найбільш масовим. А особливість його в тому, що воно сприяє пізнанню свого краю. Серед його різновидів особливе місце посідає літературне краєзнавство (програмне і позакласне).
За шкільною програмою на вивчення літератури рідного краю в кожному класі виділяється лише 2 години на рік. Це дуже мало. Як же зробити так, щоб учні отримали справжню насолоду і глибокі знання на таких уроках?
Про актуальність використання літературно-краєзнавчого матеріалу в роботі вчителя літератури в наш час з’явилось чимало методичних матеріалів різних авторів: Валерія Романька, Вадима Оліфіренка, Олени Задоєнко… У них подано рекомендації щодо орієнтовного планування уроків літератури рідного краю, розробки згідно з вимогами навчальної програми МОН України, розглядаються такі питання, як: «Актуальність краєзнавчої роботи на сучасному етапі розвитку українського суспільства», «Як складена програма з літератури рідного краю на Донеччині», «Якими повинні бути уроки літератури рідного краю», Що говорить навчальна програма з літератури про роль та місце краєзнавства у шкільній практиці» та інші.
Хочу поділитися досвідом, як я працюю над вирішенням цього важливого питання.

Автор: 

Овсяник Людмила Василівна, учитель української мови та літератури, Миколаївська ЗОШ Красноармійського району Донецької області

Отримати сертифікат

Користувацький вхід