Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Розробка уроку

0

Тема. Віднімання одноцифрового числа від круглого ( 40-8). Задачі на дві дії.
Мета: ознайомити учнів з прийомом обчислень випадків віднімання одноцифрового числа від круглого (40-8); удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі; розвивати пізнавальний інтерес, уміння робити висновки; виховувати почуття колективізму і взаємодопомоги, любов до природи рідного краю.. Обладнання: малюнки 3 осінніх періодів, дідух, картки для роботи в парах, картки «Усний рахунок», короткий запис задачі.
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку.
Сьогодні до нас на урок завітала незвичайна гостя. Ім'я її ви дізнаєтесь,
коли відгадаєте загадку.
Без пензлика, без олівця
Розфарбувала деревця.
Сумно у гаях блукає,
Жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль,
Жде сестрицю білу в гості. Осінь.
Розгляньте галерею Матінки природи. Осінь - це шлях, який проходить природа від літа до зими.
Скільки періодів має осінь? Як називається кожен період? Сьогодні на уроці ми будемо виконувати завдання чарівної осені. За активну роботу, за правильні відповіді осінь у скриньки, які стоять на перших партах кожного ряду, буде складати листочки. Наприкінці уроку ми порахуємо їх, у якого ряду листочків буде більше, той ряд переможе.
II .АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Знайдіть малюнок ранньої осені.
Завдання від ранньої осені - рахуй.
1. Усна лічба
1) Гра «Угадай приклад».
Приклад записаний на дошці, закритий карткою з відповіддю. Діти називають різні приклади на додавання з цією відповіддю, намагаючись угадати приклад, записаний на дошці. Доданки обов’язково круглі числа. 60 = ...; 30 = ...
2) Заміна чисел — круглих десятків сумою за зразком. 50 = 40+10; 70 = ... + 10; 40= ..+10; 100 = 10+....
2. Робота за підручником (с. 57) Завдання 318 гра «Ланцюжок».
3. Хвилинка каліграфії : запишіть відповідь гри стільки разів, скільки тобі років. Спочатку прописати число в повітрі.
ІІІ, ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Знайдіть малюнок золотої осені.
Завдання від золотої осені - вивчай.
— Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з прийомом обчислень випадків віднімання виду 40-8. Ці прийоми ви будете використовувати під час розв’язання прикладів і задач.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Пояснення нового матеріалу.
— Нам потрібно обчислити приклад 50-7.
50 — це 5 десятків. Візьмемо від 5 дес. 1 десяток і віднімемо від нього 7 одиниць; 10-7 = 3. Додамо до 4 дес. З од., дістанемо 43.
Отже: 50 - 7 = 43
10-7 = З
40 + 3 = 43
2. Опрацювання правила (с.58) Запам'ятай!
1) Кругле число розкладіть на доданки, один з яких дорівнює 10.
2) Від десяти відніміть одиниці.
3) Отриманий результат додайте до десятків, що залишилися.
3.Первинне закріплення. Завдання 320 (усно)
Учні пояснюють, як закінчити обчислення 20- 5 = (10+10)- 5 = 10-5 + 10 = ?
— Від числа 20 треба відняти 5. 20 — це 2 десятки. Візьмемо 1 десяток — це 10 одиниць. Від 10 віднімемо 5, залишиться 5 одиниць. До 1 десятка додати 5 одиниць,буде 15.
4. Завдання 321. Самостійне виконання завдання. Три учня працюють біля дошки.
5.Фізкультхвилинка
На уроці ми сидіти втомились і по лісу гуляти забарились.
Стали рівно. Руки в боки.
Вправо подивились – зайчика знайшли.
Вліво подивились – їжачок пробіг.
Йшли по лісу: правою, лівою, правою, лівою,
правою, лівою, правою, лівою.
Як листячко на землю опустились.
Встали , тишу послухали.
Павучка з плеча струсили
І за парти тихенько сіли.
Як восени називаються дні, коли стоїть тепла, сонячна погода, літає павутиння. ( Бабине літо).
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
Знайдіть малюнок підзимку.
Завдання від підзимку- пригадай.
Чому осінь називають щедрою?
1. Робота над задачею. Запис короткої умови на дошці :
Було 40 кг картоплі
Продали ? кг картоплі Залишилось 6 кг картоплі
Складіть задачу за коротким записом. Розв’яжіть задачу, склавши рівняння. Складіть обернені задачі.
2. Робота в парах. Завдання 323. Використовую друкований матеріал для роботи в парах.
3. Робота над задачею 324.
Прочитайте слово ДІДУХ. Чи чули ви його де-небудь. Що воно може означати?
Словникова робота дідух.
Наші предки в давнину робили сніп з колосків пшениці, який ставили за старим звичаєм у кутку хати перед різдвом. Ставити дідуха потрібно в найкращому кутку оселі. У наших бабусь він стояв одразу під іконами. Казали "Дідух — до хати, біда — з хати". Наші предки справді вірили, що зі снопом до оселі приходять затишок, святковий настрій, добробут, мир і злагода. Дідух — був символом урожаю, добробуту, багатства.
У нашому класі тепер теж буде символ затишку.
Після складання короткої умови, учні записують вираз самостійно. 4. Розв'язування логічних задач
-Дві дівчинки йшли з школи додому, а назустріч їм — три хлопчики. Скільки всього дітей йшли додому? (2 дівчинки)
-У зайчика було 7 морквин. Він з'їв всі, крім п'ятої. Скільки морквин
залишилось? (1)
VІ. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ
Вправа « Мікрофон».
— Чого навчалися на уроці?
— З якими прийомами обчислення ознайомилися?
— Яке завдання вам сподобалось?
— Підрахунок листочків.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.59,завдання 325,326.

Автор: 

Дорошенко С.М.
[email protected]

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...