Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Інтегрований урок з театральної діяльності, образотворчого мистецтва і трудового навчання за казкою «Колобок»

0

Інтегрований урок з театральної діяльності, образотворчого мистецтва і трудового навчання за казкою «Колобок»

Тема. Малювання ілюстрацій та виготовлення ескізів декорацій до української народної казки «Колобок»,
гра-імпровізація "Казка навпаки".
Мета: на основі взаємодії з іншими видами мистецтв — художнього слова, музики, театру, хореографії — виховувати у дітей здатність до сприймання, розуміння і створення художніх засобів; формувати потреби і здібності до творчої самореалізації в процесі художнього осмислення світу.
Педагогічний задум уроку: забезпечити задоволення та відчуття успіху від творчого художнього процесу; вчити дітей мови мистецтва і формувати навички практичної роботи в художньо-образному руслі.
Методи і прийоми: демонстраційний, пошуковий, дослідницький, творчий, стимулюючий.
Принципи: науковість, системність, безперервність, інтегрованість, єдність навчання і виховання.
Обладнання: підручники, художня література, ілюстрації, папір, пензлики, фарби, олівці, склянки для води, ножиці, картон.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
Привітання.
Відгадайте назву вірша.
Він такий же, як і ми —
Непомітний між людьми.
А в театрі грає ролі:
Нині — вчителя у школі,
Завтра буде інша роль —
То бідняк він, то король.
Про чуже життя розкаже
І зі сцени нам покаже,
Як по правді треба жити І біди не наробити.
(Актор.)
Відгадайте загадку.
Від баби втік, від діда втік,
Нагуляюсь досхочу,
Від усіх-усіх втечу.
(Колобок.)
Асоціативне завдання.
За предметними малюнками(слайдами) відгадайте, про кого мова: шапка (дід), пиріжок (баба), морква (заєць), глечик меду (ведмідь), курочка (лисиця), вівця (вовк).
П. Мотивація навчальної діяльності.
III. Оголошення теми та мети уроку.
IV. Інструктаж з техніки безпеки.
V. Підготовка робочого місця.
Фізкультхвилинка.
Вчора сонце так світило,
Що ведмедя розбудило.
(Встати із-за парти.)
Виліз сонний із барлоги
Та й подався на дорогу.
(Ходьба на місці.)
А на тій дорозі сніг
До ведмежих липне ніг.
(Ходьба навшпиньках.)
«Рано, — думає бурмило, —
Мене сонце розбудило».
(Присісти кілька разів.)
Глянув на зимовий ліс
І швиденько спать поліз.
(Сісти за парту.)
VI. Визначення шляхів виконання проекту.
Чарівні перетворення.
Розподіл обов ’язків між учнями класу. Поділ на групи за інтересами.
Група «Арт-студія». Завдання — зіграти уривок із казки навпаки (дід чи баба втекли від колобка), придумати їх пригоди в лісі й зустріч з одним-двома героями казки.
Група «Палітра». Завдання — зробити ескізи малюнків головних героїв казки, сонечка, дерев, хмар, хатки.
Група «Стиль» Завдання — «одягти» головних героїв казки (на ескізах) в українські костюми; акценти на декорації: листочки, краплинки, тіні, тон, посмішки.
Змістово-пошуковий етап.
Опрацювання завдань у групах.
Практичне виконання завдань.
Оцінно-смисловий етап.
Уривок із казки. Звіт-виставка арт-студії.
Виставка комбінованих робіт груп «Палітра» та «Стиль».
Вербальний захист своїх робіт.
Оцінювання робіт.
VII. Аналіз результатів.
— Що нового ви дізналися під час опрацювання проекту?
— В якій групі хотіли б попрацювати? Чому?
— Чого ви навчилися?
VIII. Підсумок уроку.
Дати відповідь на запитання.
— Чого вчать нас українські народні казки?
— Для чого казки потрібні?
— Яку техніку виконання роботи ви сьогодні використовували? (Акторська гра, малюнок, аплікація, оздоблення, орнамент, тонування.)
— Чи досягай ми своєї мети?
— Чиї поради нам допоможуть? Не відповідайте, а покажіть пантомімою.
— Дякую вам, діти, за співпрацю.
Домашнє завдання.
Створити власні ескізи обраних героїв, або придумати текст пісні Колобка.

Автор: 

Чурай В.В.

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...