RSS-матеріал

Користувацький вхід


Підписатись на E-mail:

Чи потрібно вести читацький щоденник і словничок з теорії літератури? Коли здавати вірш напам’ять?

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли.



Шановні колеги, допоможіть мені, будь ласка, вирішити конфлікт із моїм директором. Справа в тому, що він стверджує, що читацький щоденник і словничок з теорії літератури вести не потрібно. Я ж вважаю, що це НЕОБХІДНО. Також проблемою в нас є питання кінцевого терміну здачі вірша напам’ять. Якщо учень хворів чи з якихось інших причин не здав його вчасно, то скільки часу для здачі в нього є? Доки колонка "Напам’ять" може пустувати? Ще мене цікавить чи "законним" є те, що мої учні ведуть "Зошити-помічники" з української мови, в які записують деякі вивчені правила, зразки мовних розборів. Нам це зручно... Чи є документи, в яких це все прописано???

Це зовсім не конфліктна ситуація. І Ваш директор багато в чому правий. Ніякі такі зошити не передбачені ніякими документами. Це Ваш вибір. І він зовсім не має впливати на оцінку учнів. А може ваші учні ведуть свої сторінки, щоденники в електронному варіанті, а можливо багатьом це взагалі не потрібно. Якби наші учні робили все те, що передбачено програмами.
Але ідеї Ваші хороші і розумні, і я вірю, що діти, які люблять Вас і Ваш предмет обов'язково долучаться до цього проекту

Дуже дякую Вам, Любове Леонідівно, за коментар. В мене таки дійсно конфлікт, тому хапаюсь за соломинку;-))) Опрацювавши всі документи МОНУ, я не знайшла нічого, тому зрозуміла, що це все не є обов’язковим. Але інформацію про те, що люди користуються словничками й щоденничками можна знайти всюди. Керуюсь, виходячи з посадової інструкції, правом на вільний вибір форм, методів, способів навчання. Зважаю на можливості учнів.
А що підкажете щодо віршів???

Шановні колеги, погодьтесь щось з нашою освітою, школою робиться... Все у нас регламентовано, все розписано, коли що поставити. Вже підсумкову оцінку з калькулятором виставлять приходиться. Гуманізація освіти...
Щодо вірша. За нормами його треба здавати в визначені терміни - поки вивчаєтьчя дана тема. А що, як зовсім той вірш не вивчиться? І не секрет, що не один такий учень в кожній школі є. Та й з тих, хто вивчить, дійсно виразно розкажуть одиниці.Як за нашими нормами оцінювання, то... А скільки їх через 3 тижні не відтворить напам'ять вивчене!
Вважаю, що правильним є для "особливих" учнів вивчення невеличкого уривка, або просто виразне читання з підручника. Оцінка відповідна. І не перетвориться ні Ваше життя на каторгу, ні того учня. Ніякий директор не проконтролює кожну оцінку, та й невже вона йому так потрібна?

Ох, погоджуюсь, колего)))

Нам на засіданні РМО сказали, що в графі "Напам'ять" можна виставляти оцінки упродовж вивчення теми. Я вважаю, що це правильно. Добре, коли клас малий - тоді можна опитати всіх. А якщо в класі 25-30 і більше учнів? Коли тоді опрацьовувати матеріал?

Дякую, Вікторіє Василівно!!! Я теж даю такий час учням. Усякі випадки бувають. Думаю, всі філологи зрозуміють, що учні, котрі мають вивчити вірш, зроблять це якогомога раніше (в мене є дітки, які наперед беруть список творів для вивчення напам’ять), а от тих, що не хочуть цього робити, кожного разу потрібно правдами й неправдами заохочувати :-)))

Голосування

Чи відчуваєте Ви професійне (емоційне) вигорання у вашій роботі вчителя?:

Останні коментарі