Від партнерів


Останні публікації

Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Пейзаж у жвописі

0

Природа нескінченно різноманітна й прекрасна. Спілкування з природою є незмінним джерелом натхнення й зародження творчих задумів у поетів, письменників, композиторів, художників.
Такий сильний вплив природи на людину сприяв появі в образотворчому мистецтві пейзажного жанру. Твори пейзажного живопису здатні духовно збагатити людину, пробудити почуття любові до Батьківщини.
Любов'ю до природи рідного краю пронизані пейзажі багатьох видатних художників, наприклад І. Левітана, А. Саврасова, Ф. Васильєва. Не разюча краса екзотичних земель, а задушевна простота, поетичність рідної природи володіли душами цих художників.
Прихильність до природи України зберегли на все життя І. Рєпін, А. Куїнджі. Пейзажі А. Куїнджі випромінюють ліричний настрій, вони співзвучні з гоголівськими творами. Сюжетами художникові послужили літні українські вечори, могутній Дніпро та його потопаючі в зелені береги (демонстрація відповідних репродукцій).
Але якщо художник не вивчає, а лише фантазує при зображенні яких-небудь явищ – це завжди звучить фальшиво. Уважне вивчення природи, уміння тонко помічати й передавати особливості певного її стану дозволяє створити реалістичний пейзаж. І ось тут на допомогу художникові приходить знання повітряної перспективи.

Автор: 

Войстренко Світлана Олександрівна
вчитель образотворчого мистецтва
Снігурівської районної гімназії ім. Т.Г. Шевченка
Миколаївської області

Отримати сертифікат

Користувацький вхід