Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Розвиток педагогічної думки. Степан Онисимович Сірополко (1872–1959)

0

Степан Онисимович Сірополко (1872–1959). Відомий український педагог, бібліограф, культуролог, політичний, громадський. Народився в сім’ї поштового урядовця 15 серпня 1872 року в селі Обичеві Прилуцького повіту Полтавської губернії. Батько походив з нащадків українських запорозьких козаків. Мати була родичкою Симона Петлюри. Середню освіту здобув у Прилуцькій гімназії (1893 р.), потім у Московському університеті. Як випускник правничого факультету (1897) працював адвокатом, але скоро залишив цю роботу і очолив відділ народної освіти Тульської губернської земської управи.
З 1908 р. жив у Москві і працював у редакції журналів “Народный учитель”, “Для народного учителя”, “Педагогический листок”, “Украинская жизнь”, а пізніше – заввідділом народної освіти губернської земської управи. У 1910 р. видав книгу “Народные библиотеки. Порядок открытия и их организация”.
З 1912 р. викладач бібліотекознавчих дисциплін в народному університеті ім. Шанявського в Москві, друкує книгу “Основные вопросы внешкольного образования”.

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід