Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Подолання інертності та консерватизму педагогічного мислення, розвиток творчого потенціалу вчителя

0

Життя постійно змінюється, підштовхуючи школу так само до змін. Її розвиток вимагає нових форм організації навчального процесу, нових ритмів, нових методів узгодження системи освіти з вимогами сучасного життя та з потребами особистості. А оскільки учительська праця і педагогічна творчість є синонімами, то необхідно розглянути способи подолання інертності й консерватизму нашої діяльності та способи розвитку творчості кожного вчителя. Бо добре відомо, що вчитель покликаний "творити, видумувати, пробувати". І ефективність його праці залежить від характеру, душевної щедрості, рівня кваліфікації, вміння творчо використати найкраще, досягнуте сучасністю.
Є багато досвідчених, дисциплінованих, творчо працюючих учителів, які не потребують опіки та надмірного контролю. Вони аналізують складові своєї системи роботи, прагнуть постійно підвищувати результативність своєї праці.
Однак криза нашого суспільства накладає свій відбиток і на школу. Частина вчителів охоплена байдужістю та інертністю у навчально-виховній діяльності. Вони не переконані, що тільки безперервна самоосвітня робота сприяє підвищенню майстерності, розвитку інтелекту, допомагає долати застарілі педагогічні позиції, адаптуватись до нових умов роботи. Але варто нагадати відомі слова: "Якщо не відчуваєш любові до школи, до дітей, займайся чим хочеш, але тільки не дітьми. Бо робота з дітьми, викладання — це мистецтво, творчість, а не ремесло". І щоб досягти належного рівня викладання будь-якого предмета, потрібно з багатьох методів обрати свій, а маючи багато підручників, — не дотримуватися кожного, а комбінувати, вибирати, зіставляти, тобто творити.

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід