Від партнерів


Останні публікації

Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Народна освіта в Україні у 1905 – 1907 рр.

0

9 січня 1905 р. в Росії відбулася буржуазно-демократична революція, яка висунула вимоги докорінного реформування школи й системи освіти на засадах демократизму, гуманізму, відкриття трудящим широкого доступу до скарбниць світової науки і літератури.
З перших днів революції започаткувався процес відторгнення вищої, середньої й початкової школи від царського режиму. Великого розмаху набули студентські виступи в Петербурзі, Москві, Харкові та інших університетських містах. Студенти вимагали встановлення в країні демократичної республіки, автономії вищої школи й відміни реакційного університетського статуту 1884 р., докорінної зміни шкільного режиму та ін.
Гімназисти вимагали вилучення з навчальної програми латинської мови, невтручання шкільного начальства в домашнє життя учнів, відміни існуючої системи покарань, ввічливого ставлення з боку педагогічного персоналу, вільного відвідування театрів, концертних вечорів, бібліотек, громадських читалень, свободи зборів у стінах навчальних закладів, розширення програми викладання природознавства, звільнення від обов’язкового відвідування церкви, обов’язковості сповіді й представлення свідоцтва про неї та ін.
Весною 1905 р. в середніх навчальних закладах був введений інститут виборних старост. Створення демократичної системи учнівського самоврядування дозволило учням ефективно відстоювати свої права, проводити в життя ідею оновлення внутрішнього устрою навчальних закладів, добиватися змін у змісті освіти, ввести представників учнів і батьків до складу ради навчального закладу. Важливим фактором демократизації вищих навчальних закладів стало запровадження студентського самоврядування, яке до осені 1905 р. набуло закінченого структурного оформлення.

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід