Від партнерів


Останні публікації

Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Розвиток педагогічної думки. Іван Матвійович Стешенко (1873–1918)

0

Іван Матвійович Стешенко (1873–1918), один з найактивніших учасників українського національного відродження кінця XІX – початку XX століття, видатний діяч освіти і культури, перший Генеральний секретар, а згодом Міністр освіти уряду Української Народної Республіки, педагог, поет, перекладач, літературо- і театрознавець.
Народився 24 червня 1873 р. в Полтаві в сім’ї відставного унтер-офіцера, колишнього кріпака князя Кочубея і полтавської міщанки. Після закінчення Полтавської гімназії у 1892 р. вже свідомим українцем вступив на історико-філологічний факультет Київського університету, жваво включився в громадське життя Києва. Знайомиться з родинами Старицьких, Лисенків, Косачів, бере участь у “Плеяді”, що поставила за мету перекласти українською мовою “всі світові речі”. У Львові друкує свою першу книжку ? переклад з латинської “Метаморфоз” Овідія Назана. Перекладає “Орлеанську діву” Шіллера. У 1896 році у Львові друкує драму “Мазепа”.
Закінчивши 1896 р. факультет словесності університету й одержавши срібну медаль за успішну працю з сербсько-хорватської літератури, І.Стешенко стає викладачем жіночої гімназії.

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід