Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Іван Якович Франко (1856–1916)

0

Іван Якович Франко (1856–1916) – геніальний український мислитель, письменник, публіцист, просвітитель, громадський діяч. Народився 27 серпня 1856 р. в селі Нагуєвичі (тепер с. Івана Франка) Дрогобицького повіту в родині сільського коваля. Закінчив Дрогобицьку гімназію (1875) і того ж року вступив на філософський факультет Львівського університету, але через матеріальні нестатки, переслідування та арешти припинив навчання в ньому. У 1881 році закінчив Чернівецький університет, після чого у Відні захистив докторську дисертацію, здобувши науковий ступінь доктора філософських наук.
Друкував свої твори в багатьох журналах. Був засновником і редактором часописів “Друг”, “Громадський друг”, “Дзвін”, “Молот”, “Світ”, “Зоря”, “Діло”, “Літературно-науковий вісник”, “Kurjer Lwowskі”, “Prawda”, “Народ”, “Хлібороб”, “Життє і слово”, “Громадський голос” та ін.).
У 1906 р. Харківський університет присвоїв йому почесний ступінь доктора російської словесності, його кандидатура була висунута в академіки Російської Академії наук, проте царизм не допустив цього.
І.Франко написав багато художніх творів, наукових праць з літературознавства, філософії, політичної економії, історії, педагогіки. Серед останніх – статті “Наука і її взаємини з працюючими класами”, “Мислі о еволюції в історії людськості”, “Критичні письма о галицькій інтелігенції”, “Чи вертатись нам назад до народу?”, “Чого хоче “Галицька робітнича громада”?”, “Чого ми хочемо?”, “Чого вимагаємо?”, “Середні школи в Галичині в 1875–1883 рр.”, “Народне шкільництво в Галичині”, “Наші народні школи і їх потреби”, “До історії освіти в Галичині”, “Народні школи на Правобережній Україні”, “Великі діяння пана Бобжинського”, “Кілька слів о тім як упорядкувати і провадити наші людові видавництва”, “Конечність реформи учення руської літератури по наших середніх школах”

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід