Від партнерів


Останні публікації

Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Освіта в Україні за часів Центральної Ради, Гетьманату та Директорії

0

Лютнева революція 1917 року в Росії, ліквідувавши основний оплот національного гноблення – самодержавство, створила сприятливі умови для національного відродження українського народу. Україна ожила. На народних з’їздах, сходах, зібраннях, в інтелігентських, робітничих і селянських колах, у пресі з новою силою зазвучали питання про реформу школи й системи освіти в Україні, про необхідність здійснення обов’язкового, світського, безкоштовного навчання, про організацію початкової, середньої, вищої, загальної й професійної освіти; про дошкільне виховання й позашкільну освіту; про підготовку педагогів; про забезпечення всіх освітніх установ книгами, підручниками, навчальними посібниками; про розвиток науки й мистецтва як важливих чинників розвитку науки й освіти. Але центральне місце в усьому освітньому русі займало питання про рідну національну школу й освіту, про націоналізацію існуючих шкіл, подальшу розбудову всієї освітньої системи на національному грунті.
Боротьба за національну школу здійснювалась в складних економічних і соціокультурних умовах. В українського освітнього руху було багато ворогів. Україна за 1917–1920 рр. пережила кілька змін влади, кожна з яких “коли не вносила щось нового, то бодай руйнувала старе в системі і організації народної освіти”.
Для кращого розуміння історії народної освіти і освітнього руху в Україні добу 1917–1920 рр. С. Сірополко поділив на чотири періоди:
перший: час Тимчасового уряду від 8 березня 1917 р. до видання 10 червня того ж року першого Універсалу Української Центральної Ради й утворення Генерального секретаріату освіти;
другий: від першого Універсалу до 30 квітня 1918 р., коли була розігнана Центральна Рада;
третій: період Гетьманату від 30 квітня до 15 грудня 1918 року;
четвертий: час влади Директорії, відновлення Української Народної Республіки.

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід