Від партнерів


Останні публікації

Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Михайло Петрович Драгоманов (1841–1895).

0

Михайло Петрович Драгоманов (1841–1895). Народився 18 вересня 1841 р. у м. Гадячі Полтавської губернії в небагатій дворянській сім’ї, що вийшла з української козацької старшини. У 1853 р. вступив до Полтавської гімназії. Вивчив кілька європейських мов. Перед закінченням гімназії у Михайла стався інцидент з наглядачем пансіону й на педагогічній раді від 24 лютого 1859 р. було прийнято рішення про виключення його з гімназії, що закривало перед ним шляхи до подальшого університетського навчання.
Куратором Київського навчального округу, до якого входила й Полтавська гімназія, був М.Пирогов. Восени 1859 р., як виняток, він дав дозвіл на зарахування Михайла до Київського університету на історико-філологічне відділення.
В університеті М.Драгоманов долучився до активної громадсько-просвітницької діяльності, брав участь в організації у жовтні 1859 р. першої в Україні й Росії недільної школи, яка була відкрита на Подолі. Після закриття у 1862 р. недільних шкіл продовжував викладацьку діяльність у київський Тимчасовій педагогічній школі, яка була відкрита з метою підготовки вчителів початкових класів. Але через наклепи, що сипалися на вчителів школи, міністерство видало наказ про звільнення з роботи вчителів з числа студентів, мотивуючи “відсутністю у них належної освіти”.
Після закінчення університету М.Драгоманов був залишений на кафедрі загальної історії для підготовки магістерської дисертації. Не маючи матеріальних засобів для проживання, він змушений був, крім праці в університеті, підробляти в 2-ій Київській гімназії на посаді вчителя географії й вести уроки історії в жіночому пансіонаті.

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід