Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Розвиток педагогічної думки. Борис Дмитрович Грінченко (1863–1910)

0

Борис Дмитрович Грінченко (1863–1910) – письменник, педагог, публіцист, фольклорист і мовознавець. Народився 9 грудня 1863 року на хуторі Вільховий Яр на Харківщині в збіднілій дворянській родині. Єдиний заклад, де він навчався – Харківську реальну гімназію йому не судилося закінчити. У 1879 році він гучно був відрахований з 5-го класу і відправлений до в’язниці. Причина – зв’язок з гуртком народників, які розповсюджували нелегальну літературу. Після півтора місяця ув’язнення йому було заборонено здобути навіть середню освіту, до кінця життя перебував під жандармським наглядом.
Працював дрібним канцеляристом у Харківській казенній палаті, згодом було дозволено скласти іспит на звання народного учителя при Харківському університеті і восени 1881 року його направляють учителювати в двокласну школу російськомовного села Введенське Зміївського повіту.
В подальшому (за винятком 1886–1889 рр., коли працював статистом в Херсонському губернському земстві) вчительській діяльності присвятив понад десять років (1881–1893): у Введенському, Нижній Сироватці (Сумщина), Олексіївці (поблизу Комунарська), де протягом шести років працював у приватній школі Х.Д. Алчевської.

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід