Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


“Проект єдиної школи на Вкраїні”

0

3 перших днів революції перед Центральною Радою, Товариством шкільної освіти, Генеральним секретаріатом освіти постало невідкладне завдання ліквідації тієї безсистемної й безладної організації школи й освіта в Україні, що дісталась їй у спадщину від минулого й створення цільної єдиної системи освіти, національної школи, створених за певними принципами, планами і, які б відповідали інтересам українського народу.
Вже на 1-му Всеукраїнському учительському з’їздові (5–6 квітня 1917 р.) була прийнята постанова, в якій зазначалося: “3 метою демократизації народної початкової школи з’їзд учителів-українців вважає необхідним знести многотипність школи, встановити початкову школу одного типу, яка, з одного боку, дала б дітям якнайширшу початкову освіту, а з другого підготовила б до середньої школи”.
Для вирішення цього завдання з’їзд висловив необхідність заснування Всеукраїнської шкільної ради, яка займалася б організацією й керівництвом всією освітньою справою в Україні.
З’їзд вважав за необхідне найближчим часом вирішити завдання: влаштування педагогічних курсів у повітових містах для вчителів та підготовки інструкторів до них; впорядкування земствами бібліотек українознавства; реорганізації з осені 1918 р. семінарій та інститутів в українські; влаштування кафедр українознавства в університетах.

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід