Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Громадсько-педагогічний рух напередодні Першої російської революції 1905 – 1907 рр.

0

В нових історичних умовах кінця ХІХ – початку ХХ ст. громадсько-педагогічний рух не лише зберіг вірність демократичним традиціям 60-х рр., а й набував нової якості й подальшого розвитку, ставши самостійною віхою визвольного руху в державі.
Під гаслом боротьби за цивілізовану державу громадсько-педагогічний рух об’єднав розрізнені раніше гуртки педагогів-демократів, студентів, “вільнодумних” професорів в єдиний табір прихильників шкільних реформ, сприяв пробудженню інтересу широкої громадськості до негайних потреб освіти, став помітною противагою консервативним силам, що прагнули зміцнити монополію панівних класів на освіту.
Центральним у громадсько-педагогічному русі кінця ХІХ – початку ХХ ст. було питання про народну освіту і загальнодоступність школи. На сільських сходах, думських засіданнях, земських зібраннях, на нарадах наукових товариств, в гуртках столичної й провінційної інтелігенції, на сторінках преси – скрізь, де лише бився пульс громадського життя, питання про розвиток народної освіти, про загальність шкільного навчання стояло на першому плані.
Особливою громадсько-педагогічного руху кінця ХІХ – початку ХХ ст. було те, що вперше масово й організовано виступили на політичну арену передові вчителі, студентська й учнівська молодь. Вони вимагали ліквідації поліцейсько-бюрократичного режиму в навчально-виховних закладах, реформування освіти на засадах гуманізму й демократизму, введення безкоштовного загального світського початкового навчання, скасування заборони навчання рідною мовою, створення підручників рідною мовою, удосконалення методів навчання.

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...