Від партнерів


Останні публікації

Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Вища освіта в 70–80-х рр. ХІХ ст.

0

Після відміни кріпосного права в Російській імперії виникла потреба в спеціалістах високої кваліфікації. Потрібні були інженери, агрономи, геодезисти, ветеринари, освічені чиновники, юристи, офіцери, представники духовенства та ін. Провідна роль у підготовці кадрів спеціалістів в 60-х – 90-х рр. належала університетам. Університетська реформа 1863 р. була однією з складових частин загальних урядових реформ у галузі освіти. В статуті 1863 р. були закріплені певні права професури у вирішенні навчальних справ і в управлінні університетом. Університетський суд з професорів певною мірою усував сваволю й необмежене втручання інспекції в життя студентства. Певна автономія університетів залишала великі можливості для бюрократичного втручання в їх життя кураторів навчальних округів і Міністерства народної просвіти. До того ж, статут не надавав студентам належних прав і не визнавав за жінками права на вищу освіту.
Вже невдовзі після введення нового статуту почався наступ реакції на університети. У 1867 р. з ініціативи Д.Толстого були вжиті заходи, спрямовані на обмеження числа студентів у вищі навчальні заклади, а в 1874 р. було прийняте рішення про перегляд університетського статуту і для цього в квітні 1875 р. була створена спеціальна комісія під керівництвом І.Делянова, результатом роботи якої стали затверджені у 1879 р. нові правила для студентів та інспекторів, різко скорочувалася сфера впливу професорської колегії.
У 1884 р. був прийнятий новий статут, який ліквідував навіть обмежену самостійність університетських рад. Університетський суд ліквідовувався. Інспекція стала здійснювати судову й адміністративну владу над студентами. Зросла роль куратора й ректора, який тепер призначався міністром освіти. Підвищувалася плата за навчання.

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід