Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Професійно-технічна освіта в 70–80-х рр. ХІХ ст.

0

Наприкінці ХІХ ст. створюються комерційні училища – новий тип загальноосвітньої середньої школи. Вони підпорядковувалися Міністерству торгівлі й промисловості. За рівнем знань вихованців, складом учителів, методами навчання, режимом і обладнанням вони належали до кращих середніх загальноосвітніх шкіл.
До кінця 80-х років XІХ в. царський уряд не займався питаннями професійно-технічної освіти, лише деякі міністерства й відомства в самодіяльному порядку створювали в окремих місцях ремісничі й технічні школи. Так, наприклад, у 1875 році в Чернігівській губернії відкрилося Новозибківське реальне училище з комерційним відділенням. В шести основних і одному додатковому класі навчалося 257 дітей. Але через низку причин училище не забезпечувало ні повноцінної середньої освіти, ні елементарної професійної підготовки. Тому у 1898 році комерційне відділення було закрите, а з 1 липня 1899 р. при училищі було відкрите середнє сільськогосподарське технічне училище на засадах загальних промислових училищ. Училище мало майстерні, лабораторії, ферму. У ньому навчалося 150 учнів.
Фінансували училище Державне казначейство, Чернігівське губернське земство, Новозибківське повітове земство, а також використовувалися плата учнів за навчання, прибутки від продажу виробів у майстернях та продуктів ферм, спонсорська допомога.

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...